Silah Pas Sökücü Paslanmış Tabanca Temizleyici

Silah Pas Sökücü Paslanmış Tabanca Temizleyici

Silah pas sökücü OK-151 tabanca, tüfek, kuru sıkı ve benzeri ateşli silahlar üzerinde oluşan pas ve korozyonun hızlı ve kolay bir şekilde sökülerek temizlenmesini sağlayan etkili bir üründür. Geliştirilmiş olan özel formülü sayesinde kesinlikle kullandığı metale zarar vermez. Silahlar üzerine pas tabakasını oluşmasının iki sebebi vardır. Birisi uzun süre kullanılmamasından dolayı hava ve nem ile temasa geçerek oksitlenmesi ikincisi ise direk sıvı ile temasa geçmeleridir. Örnek olarak yağışlı havalarda ava gidilmesi.

Silah üzerinde oluşan pas, kısaca özetlemek gerekir ise metaller üzerinde pas ve korozyon oluşumu, su ve havanın varlığında oluşan demir ve oksijen bileşiklerinden kaynaklanmaktadır. Yani silahınızı hiç kullanmasanız dahi paslanabilir ya da korozyona uğrayabilir.

Paslı Silah

Paslı Silah

Silah Üzerinden Pas Nasıl Sökülür

Silahların üzerinde oluşan pasın sökülebilmesi için konsantre pas sökücü ürün kullanılması gerekmektedir. Tam bu noktada dikkat etmeniz gereken bir konuyu hatırlatmak isteriz. Pas sökücü olarak satılmakta olan ancak pas gevşetici olan spreyler ile silah üzerinde oluşan pası sökemezsiniz. Sadece pastan ötürü sıkışmış olan bağlantı elemanlarının gevşetilmesini sağlarsınız. Örnek vermek gerekirse Super Slaks, WD 40 ve benzeri tüpler içerisinde bulunan ürünler ile pas sökme işlemi gerçekleştirilemez.

OK-151 oldukça etkili bir konsantre pas sökücü üründür. Tamamı ya da bir kısmı paslanmış olan silah üzerinde oluşan pasın oldukça kolay ve hızlı bir şekilde sökülmesini sağlamaktadır. Püskürtme veya silme yöntemi ile kullanılabilir. Herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine su ile pasın kirliliğine göre 1/3, 1/7 ya da 1/15 oranında seyrelme işlemi yapılır. Ardından paslı alana sıkılır. Bir bez yardımı ile silinerek pasın sökülmesi sağlanır. Ya da direk olarak bir sünger ya da bez yardımı ile sıvı halde uygulama işlemi de gerçekleştirilebilir.

Paslanmış Silah Temizlenmez ise Ne Olur

Silahı, tabancası, tüfeği paslanan kullanıcılar tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesi pas sökülmez ise ne olur sorusudur. Silah üzerindeki pas sökülmez ise zamanla silahın içine doğru artmaya devam eder. Paslanma arttıkça metal yüzeyi çürümeye devam eder. Ve bir süre sonra silah tamamen kullanılamaz hale gelir. Bu sebeple pas ve korozyon başlangıçlarında pas sökücü ürün kullanılması önemlidir.

OK-151 ürünümüz pası söktüğü gibi aynı zamanda yağlayıcı özelliği de bulunmaktadır. Yani pası söktüğü gibi sıkışmış alanlarında gevşetilmesini sağlamaktadır. Örnek olarak pas yüzünden basmayan kabzanın ya da sökülemeyen kapağın eski işlevine geri dönmesini de sağlamaktadır.

Pas Sökücü Hangi Parçalarda Kullanılabilir

OK-151 silah pas sökücü kaydırak, çıkarıcı, çıkarıcı yay, çıkarıcı iğne, atış yayı iğnesi, atış iğnesi, atış tutucu iğnesi, namlu, geri tepmeli yay, geri tepmeli yay klavuz çubuğu, namlu tutucu, vidalı kenar plakası, çerçeve, güvenlik çıkışı, güvenlik sürgüsü mandalı, tetik, şarjör ayırıcı, şarjör ayırıcı iğne, şarjör, namlu takozu, ayırıcı, ayırıcı yay, menteşe iğnesi, horoz (çekiç), tetik bağlantı plakası, yakalama emniyeti, güvenlik ve tetik plakası yayı, horoz yayı, şarjör tutucu, yay tutma vidası, tutucu vida, tutucu kısacası silahın bütün parçalarında oluşan pasın tamamen sökülmesi ve temizlenmesi için kullanılabilir.

Henüz silah pası sökülürken herhangi bir video çekimi yapılmamıştır ancak OK-151 kullanılarak pasın hızlı ve kolay bir şekilde nasıl söküldüğünü hemen aşağıdaki video aracılığı ile izleyebilirsiniz. Dikkat: Video kesinlikle hızlandırılmamıştır.

Pas ve Korozyon Sökücü OK-151 Ürün Fiyatları

OK-151 pas ve korozyon sökücü ürün fiyatları sırası ile 1 KG 34 TL, 5 KG 119 TL, 30 KG ise 602 TL. 50 TL üzeri alımlarda kargo ve nakliye ücretleri Özkimsan tarafından karşılanmaktadır. Bununla birlikte toplu alımlarda özel fiyat teklifi verilmektedir. Ürünlerimizi dilerseniz 3D Secure güvenli ödeme yöntemini kullanarak kredi kartı ile, dilerseniz de Havale/EFT yaparak satın alabilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ürünü sepetinize atarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Silah üzerinde oluşan pas ve korozyonun nasıl söküldüğü hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için firmamızı arayabilir ya da hemen aşağıda bulunan yorum alanından yazabilirsiniz. Uzmanlarımız her sorunuzu tüm detayları ile birlikte cevaplayacaktır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

15 YORUM

 • Erkan
  30 Ağustos 2018, 20:16 CEVAPLA

  Peki paslı bir silah üzerinde kullanıldığında pasla birlikte üzerinde bulunan boyayida kaldırmıyor mi kullanıldığında

  • Özkimsan
   30 Ağustos 2018, 22:55 CEVAPLA

   Erkan Bey boyaya herhangi bir zarar vermez pası söker ürün.

   • erdoğan çakmak
    8 Aralık 2018, 21:48 CEVAPLA

    Tabancanin üstüne pamukla yada benzer birseyle temizleyebilirmiyiz ve 1 kilosu nekadar

 • Orhan
  24 Ağustos 2018, 16:12 CEVAPLA

  Merhaba lar Ben Güvenlik Korucusu yum Silahım Kaleşnikof AK 47 Her tarafı pas içinde ama pası içten veriyor ne kadar pas sökücü varsa denedim yinede olmadı sizin bu ürününüz işe yarar mı bide 1 kiloluk kullanımı nasıl öğrenebilirmiyim

  • Özkimsan
   25 Ağustos 2018, 11:56 CEVAPLA

   Orhan Bey mesai saatleri içerisinde firmamızı ararsanız eğer detaylıca karşılıklı bilgilendirme yapılması daha sağlıklı olacaktır.

 • Umut
  10 Temmuz 2018, 17:01 CEVAPLA

  Asit bazlı bir ürün mü?

 • Yıldırım
  12 Mayıs 2018, 23:42 CEVAPLA

  1 kg fiyat nedir birde tüfek namlusundan kullanabilitmiyim

  • Özkimsan
   13 Mayıs 2018, 17:33 CEVAPLA

   Yıldırım Bey 1 Kg fiyatı 34 TL’dir. Tabii ki kullanabilirsiniz.

 • Hatip
  21 Kasım 2017, 15:00 CEVAPLA

  Merhaba kardeşler… abiler
  Benim adım HATİP soyadım çelik Bende GLOCK 17 VAR kuru sıkı yalnız bu silahı ın rengi füme renkli barut un atığı tam yerde kararımsı hatta kara bir renk değişikliği var ne yaparsam o barut lekesi geçer inancın ız olsun ki silahımı çok seviyom

  • Özkimsan
   25 Kasım 2017, 14:11 CEVAPLA

   Hatip Bey OK-151 ya da OK-159 ürünümüzü kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen firmamızı arayınız

 • Kaan bayer
  3 Ekim 2017, 19:42 CEVAPLA

  Merhaba benim tabancanda namluda hafiften paslanma olmuş ve nokta nokta paslar var bunlarida çıkarabilirmi

  • Özkimsan
   6 Ekim 2017, 17:47 CEVAPLA

   Merhaba,
   Ürünümüz OK-151 ile silah namlusundaki pasları temizleyebilirsiniz.Daha sonra ıslak bir bezle iyice durulayınız ve kurutup yağlayınız.
   Teşekkürler.

 • Kamil çetin
  31 Ağustos 2017, 23:14 CEVAPLA

  Selam dededen kalma çok eski tek kırma tüfeğimiz var.. Silah komple pas.. Ama pas artık katman olmuş yani aşırı paslı sizin ürünü bu tüfekde kullanabilirmiyim… Tüfeğin pastan kurtulması mümkünmü.. Mümkünse hangi ürünü almalıyım

  • Özkimsan
   5 Eylül 2017, 12:34 CEVAPLA

   Kamil Bey tabii pasın sökülmesini sağlar ürünümüz ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak lütfen firmamızı arayarak detaylı bilgi alınız. OK-151 ürünümüzü kullanmanız yeterlidir.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016