Konsantre pas sökücü OK-151, pas çözücü OK-152

Pas sökücü ürün OK-151  her türlü metalin üzerinden pas, yağ ve kirin kolayca sökülebilmesini ve temizlenmesini sağlamaktadır. Metallerin boyaya ve kaplamaya hazırlanmasında kullanılmaktadırlar. Aynı zamanda paslanmış ve sıkışmış olan bütün bağlantı elemanlarının gevşetilmesinde etkili Super Slaks pas sökücü sprey ürünümüz mevcuttur. Pası gevşetmek, çözmek ve korumak için ise özel olarak OK-152 pas çözücü ürünü geliştirilmiştir. Hemen aşağıda 1KG, 5KG, 30KG ve sprey olarak pas sökücü, pas çözücü, pas gevşetici ve pas koruyucu ürünlerimizi fiyatları ile birlikte inceleyebilirsiniz.

Ücretsiz kargo

200 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

Güvenli ödeme

Kredi kartı ile yapılan  ödemelerde 3D Secure ve 256 Bit SSL şifreleme ile güvenli alışveriş sistemi sunulmaktadır.

pas sökücü çözücü

Pas sökücü, çözücü

Pas sökücü kullanım şekli

Pas sökücü OK – 151 konsantre bir üründür. Su ile ağır kirlilikte 1/3, orta kirlilikte 1/7 ve hafif kirlilikte 1/15 oranında seyreltilerek, daldırma ve püskürtme yolu ile kullanılmaktadırlar. Temizlenecek parçaya ürün püskürtülerek ya da hazırlanan plastik kaba paslı metal daldırılarak üzerindeki pas tabakasının temizlenmesi sağlanır. Daldırma yönteminde 10 dakika kadar beklenmeli ve çıkan parçanın su ile temizliği yapılmalıdır. Durulanan parça hava ya da bez ile kurutulur. Pas sökücü spreyde konsantredir. 1/1 ile 1/30 arasında su ile seyreltilerek kullanılabilir. Paslanmış ya da sıkışmış olan alana şişe iyice çalkalandıktan sonra 20 – 25 cm uzaklıktan sıkılır.

Pas Sökücü OK-151 2022 Fiyat Listesi

Pas sökücü OK-151 2022 yılı güncel fiyat listesi hemen aşağıda paylaşılmıştır. Özkimsan pas sökücü ürün OK-151 1 litre, 5 litre ve 30 litre ambalajlarında sunulmaktadır. Hemen üstte pas sökücü ürünlerimiz fiyatları ile birlikte paylaşılmıştır. İlgili ürünlerden herhangi bir tanesine tıklayarak isterseniz havale isterseniz EFT ile ödeme yapabilirsiniz. Satın alınan ürün aynı gün içerisinde paketlenerek kargolanır ve kargo ücretleri ÖZKİMSAN tarafından karşılanmaktadır.

Pas Sökücü OK-151 Ambalajı (2022) Ürün Fiyatı
1 Litre Pas Sökücü OK-151 150 TL
5 Litre Pas Sökücü OK-151 500 TL
30 Litre Pas Sökücü OK-151 2400 TL
1 Litre Pas Çözücü, Koruyucu OK-152 150 TL
5 Litre Pas Çözücü, Koruyucu OK-152 500 TL
30 Litre Pas Çözücü, Koruyucu OK-152 2400 TL
600 ml. Pas Çözücü Sprey Super Slaks 150 TL

Pas nasıl sökülür

Daldırma tekniği kullanılarak pasın nasıl söküldüğünü hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı ile izleyebilirsiniz. Özkimsan kimyagerleri tarafından çekilmiş bu videoda daldırma yöntemi kullanılmıştır. Tamamen pas ile kaplı metalden sadece 5 dakika içerisinde pasın lekesinin nasıl çıkarıldığını izleyebilirsiniz. Püskürtme tekniği videomuz en yakın zamanda eklenecektir.

Özkimsan iletişim bilgileri

Klima temizleyici ürünler hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için +90 (0212) 871 52 42  numaralı telefonlarımız aracılığı bizleri arayabilir ve aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda info@ozkimsan.com e-mail adresi yolu ile ya da aşağıda bulunan yorum alanını kullanarak ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pas sökme yöntemleri (teknikleri) nelerdir ?

Pas sökme yöntemleri ikiye ayrılmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi daldırma diğeri ise püskürtmedir. Demir üzerinde oluşan pasın ve diğer metaller (bakır, aliminyum, pirinç ve benzeri) üzerinde oluşan korozyonun sökülebilmesi için ise pas sökücü (OK-151) kullanılması gerekir. OK-151 pas sökücü ürün demir üzerinde biriken pasın ve diğer metaller üzerinde biriken korozyonun hızlı ve kolay bir şekilde sökülmesini sağlamaktadır. OK-151 kullanılarak sökülen pasın ardından, uygulama yapılan metal direk olarak durulandıktan sonra boyamaya geçilebilir. Ancak metal boyanmayacak ise pas koruyucu (OK-152) ürünü kullanılması gerekmektedir. OK-152 üzerinden pas sökülen metalin tekrar paslanmaması amacı ile koruyucu görevi görmekte olan üründür.
En başta pas sökme yöntemlerini daldırma ve püskürtme olarak ikiye ayırmıştık. Şimdi ise dilerseniz metaller üzerinde oluşan pas ve korozyonun bu iyi yöntem ile nasıl söküldüğünü açıklamaya çalışalım.

1. Daldırma yöntemi

Daldırma yöntemi ile pas sökmek istenildiğinde paslanmış ya da korozyona uğramış olan metalin büyüklüğüne göre bir kova ya da daldırma havuzu hazırlanır. Örnek olarak yukarıda bulunan videoda plastik bir kova kullanılmıştır. Metal sayınız çok ise ya da ebatı büyük ise sizlerde kendinize özgü daldırma havuzları oluşturabilirsiniz. Kova / daldırma havuzuna pasın yoğunluğuna göre konsantre pas sökücü ürünü OK-151 eklenir. Ağır kirlilikte 1/3 oranında, orta kirlilikte 1/7 oranında, hafif kirlilikte ise 1/15 oranında su ile seyreltilmesi yeterli olacaktır.Kova içerisine eklenen konsantre pas sökücünün ardından paslı metaller içerisine bırakılır. Hemen üstte bulunan ikinci fotoğrafta daldırma yöntemini gözlemleyebilirsiniz.
Metal bırakıldıktan sonra üzerinde bulunan pas kısa bir süre içerisinde sökülmeye başlar. Pas tamamen söküldükten sonra kovanın içerisinde metalinizi çıkartabilirsiniz. OK-151 pas sökücü ürün aynı zamanda boyaya hazırlayıcı özelliğe sahiptir. Bu sayede pas söküldükten sonra metalinizi durulayıp kısa bir süre üzerindeki pas sökücünün kurumasını sağladığınızda direk olarak boyama işlemine geçebilirsiniz. Eğer metal boyanmayacak ise korumaya alınması gerekir. OK-152 pas koruyucu ürününü kullanarak boyama yapmayacağınız ürünlerin paslanmama ve korozyona uğramamasını sağlayabilirsiniz.

2. Püskürtme ve silme yöntemi

Paslanan ya da korozyona uğramış olan metalleriniz, makine ekipmanlarınız ve ya metal parçaların bazılarında daldırma yöntemini kullanamayabilirsiniz. Gerek ebatlarının, gerek ağırlıklarının gerekse de parçalanamaz halde olmalarından dolayı ikinci pas sökme yöntemi püskürtmeyi tercih edebilirsiniz. Paslı olan metale OK-151 ürünü herhangi bir püskürtme aparatı ile püskürtülür. Bu aşamada metalin üzerinden pasın çözünerek söküldüğünü gözlemleyebilirsiniz. Ardından bir bez ya da sünger yardımı ile metal üzerindeki pasın tamamen temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
Daldırma yönteminde de olduğu gibi OK-151 pasın yoğunluğuna göre seyreltilerek kullanılır. Bununla birlikte pas söküldükten sonra boyaya hazır hale gelmiştir metaliniz. Dilerseniz direk boyama işlemine geçebilirsiniz. Ancak boyama yapılmayacak ise OK-152 pas koruyucu ürün ile ilgili metal korumaya alınmalıdır.

Pas sökücü nasıl kullanılır

Pas sökücü (çözücü) kullanmadan önce pas ya da korozyonun metal üzerinde hangi oluşuma sebep olduğu, metali nasıl etkilediği ya da metalin hangi çalışma aksamlarının önüne geçtiği ve kullanım amacının tam olarak belirlenmesi önemlidir.
Pas sökücüler 3 farklı şekilde kullanılmaktadırlar. Birincisi paslanmış olan metalin üzerinden pası sökerek boyaya hazırlamak için, ikincisi pastan dolayı çalışamaz (sıkışmış) hale gelmiş olan alet, edevat, makine parçası, makine aksamı üzerindeki pasın gevşetilmesi, paslanmış olan metal üzerinden pas söküldükten sonra korumaya alınması ya da hiç paslanma yaşanmadan korumaya alınması amacı ile kullanılırlar.

1. Paslı metal üzerinden pasın tamamen sökülmesi

Paslanmış bir metal mevcut. Bu metalin üzerinden pası tamamen sökmek istiyorsunuz. Ardından ise boyamaya ya da kaplamaya hazır hale gelmesini istiyorsunuz. O halde kullanmanız gereken ürün OK-151 pas sökücü. OK – 151 pas sökücü paslanmış olan metal üzerinden püskürtme, silme ya da daldırma teknikleri kullanılarak pasın tamamen sökülmesini, boyaya ya da kaplamaya hazır hale getirilmesini sağlar.

2. Paslı metal bağlantıların gevşetilmesi

Paslı bir bağlantı elemanı var. Bu bağlantı elemanı çalışma aksamı işleyemez olmuş ya da bağlantı elemanı sıkışmış. Pasın sebep olduğu sıkışmanın önüne geçmek ve ilgili bağlantı elemanını sökmek istiyorsanız eğer pas gevşetici ürünler kullanmanız gerekir. Örneğin bir vida yerinden pas yüzünden yerinden sökülemiyorsa ya da örneğin araba balatası pas yüzünden sıkışmış ise pas gevşetici ürün kullanılır. Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından üretilmekte olan OK-152 pas gevşetici ve aynı zamanda yağlayıcı ürün sayesinde çalışma aksamı bozulmuş olan makinelerinizin bağlantı elemanları tekrar çalışabilir hale getirebilir ve aynı zamanda sıkışmış olan bağlantı elemanlarının kolayca sökülmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda başta motosiklet ve araba balataları, sıkışmış bağlantı elemanları, somun, civata ve benzeri metallerin kolayca sökülebilmesi ve çalışabilmelerini sağlayabilmek amacı ile pas sökücü sprey Süper Slaks kullanılmaktadır.

3. Metal paslanmadan korumaya alınması

OK – 151 pas sökücü ürünü kullandıktan sonra boyama yapılmayacaksa ve metalin tekrar paslanmaması yani hava ya da su ile teması engellenerek oksitlenmesinin önüne geçilmek isteniyorsa OK-152 pas koruyucu ürünün kullanılması gerekmektedir. Ya da henüz paslanmamış bir metaliniz var ise ve paslanmasını geciktirmek ve bir daha paslanmasını istemiyorsanız eğer yien pas koruyucu ürün kullanabilirsiniz.

Pas sökücü

Kısaca özetlemek gerekir ise metallerin üzerinde oluşan pas ve korozyonun temizlenerek sökülmesi, pasın oluşumun engellenmesi ve bağlantı elemanlarının tekrar çalışabilmesi, gevşetilebilmesi için pas sökücü (çözücü), pas gevşetici, pas gevşetici sprey ya da pas koruyucu ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Ancak hangi ürünün hangi aşamada kullanılacağına dikkat edilmelidir.

Pas nedir, nasıl oluşur, pas sökücüler nelerdir, nsıl kullanılır, nerelerde kullanılır

Genel adıyla pas,metalin oksijenle temasından kaynaklanan korozyona uğramasıdır.Metallerin cinsine ve özelliklerine göre paslanma veya korozyon ayrı ayrı özellikler gösterir.Demirli metallerdeki korozyona uğrama durumuna genel kullanım olarak paslanma adı verilir.Diğer metallerde bakır,çinko,prinç ve alüminyum da paslanma olmaz.Ancak bu metallerde zamanla korozyona uğrarlar.Renklerinde ve biçimlerinde değişimler gözlemlenir.Paslanma ve korozyon oluşumu ortam şartlarına farklılıklar gösterir.Aynı metal nemli ortamda,su içerisinde nemi alınmış veya daha kuru kapalı ortamdan daha çabuk paslanır.Bunun sebebide oksijen ile metalin daha çok temas etmesidir.

Genel olarak metalleri paslanmaya karşı korumak için yüzeylerini oksijen temasına karşına korumak gerekir.Paslanma ve korozyonun bir diğer kullanılan adı da oksitlenmedir.

Metalleri oksijen temasına karşı korumak için birkaç yol izlenir.Bunlardan biri boyama yöntemidir.Metalleri boyamak dekoratif amaçla uygulandığı gibi bir amacı da paslanmaya ve oksitlenmeye karşı korumaktır.

Bir diğer yol koruyucu bir yağ ile metalleri korumaya almaktır.Koruma yağları ile metallerin üzeri kaplanır ve geçici bir koruma sağlanır.Unutmamak gerekir ki bu yağların belli bir ömrü vardır.Yağın özelliğine ve kalınlığına göre belli bir süre koruma sağlarlar.Daha çok boyama uygulanmaması gereken mekanik aksam,bağlantı elemanları ve kalıplar bu şekilde korumaya alınırlar.

Başka bir yöntemde metale kaplama yapmaktır.Boya ile prensip olarak aynı işlem denilebilir.Krom,zamak,fosfat kaplama bazı kaplama çeşitleridir.

Boya ve kaplama yapabilmek için metalin üzerindeki yağ ve pas tabakasından arındırılması öncelikli şarttır.

Piyasada bulunan pas sökücüler iki çeşittir.Halk arasında genel tabiriyle pas sökücü olarak adlandırılan sprey tüpler içerindeki ürünler aslında tam anlamıyla pas sökücü değil,gevşetici ve pasa ve oksitlenmeye karşı koruyucudur.Paslanmayla oluşan sıkışıklığı gevşetmek,açmak ve tekrar paslanmasını geciktirmek için kullanılırlar.Ancak bunlar halk arasında pas sökücü olarak adlandırılmakla birlikle tabir olarak tam anlamıyla doğru değildir.Bakınız OK-152 ve Super Slaks.

Pas sökücü dediğimiz zaman pası yüzeyden tamamen sökebilen ve uzaklaştıran ürünlerin Pas sökücü olarak adlandırılması daha doğrudur.Bunlar daha çok sıvı olarak piyasada bulunur ve metalin üzerine dökülüp ,bir miktar fiziksel işlem yapılınca tamamen pası çözen ve uzaklaştıran ürünlerdir.OK-151 Konsantre Pas sökücü tam anlamıyla yukarıda belirttiğimiz ürün gurubuna girer.Paslanmanın ve metalin özelliğine göre su ile seyreltilebildiği gibi,direk de kullanılabilir.Unutulmaması gereken bu tür ürünler pası metal üzerinden söker,uzaklaştırır ama tekrar paslanmasını önlemez ve geciktirmez.

OK-151 ile metalin üzerindeki pas(korozyon,oksitlenme)temizlendikten sonra su veya alkali bir kimyasalla durulama ve nötrleme yapmalıdır.Daha sonra da boyama,kaplama veya koruyucu yağ ile korumaya alınmalıdır.

Çünkü OK-151 yüzeydeki pası temizlediği gibi,yüzeydeki yağı ve tüm kirliliğide temzileyeceği için metali korozyona daha açık hale getirmesi muhtemeldir.

OK-151 Konsantre pas sökücü kullanım alanları

Metalleri boya ve kaplamaya hazırlamada yağ ve pas sökücü olarak.

İnşaat demirlerinin paslarının temizlenmesinde.

Aşırı paslanmış makine aksamı,bağlantı elemanları vb.parçaların paslarını sökmekte.

Kalıpların paslanmış yüzeylerinin temizlenmesinde.

Paslanmış metal borularının içinin pas temizliğinde.

Motorlu araçların paslanan kaporta kısımlarının ve depolarının paslarının sökülmesinde.

Paslanmaz çeliklerin paslanmış kısımlarının pas temizliğinde.

Tekstilde kullanılan paslanmış dokuma taraklarının ve örme iğnelerinin temizliğinde.

Bakır,prinç parça ve metallerin korozyon temizliğinde.

Zemin ve duvardaki pas lekelerinin giderilmesinde.

Demir, Çelik gibi metal kapıların pas temizliğinde.

Paslanmış el aletlerinin pas temizliğinde.

Yıkanabilir her tür metalin pas,korozyon ve oksitlenme temizliğinde.

Daldırma,püskürtme veya silme yöntemiyle kullanılır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


201 YORUM

  1 2
 • İsmail
  11 Nisan 2022, 21:59 CEVAPLA

  Merhaba. Evimin terası kaymaz taban seramik kaplı. Ev inşaatken seramiğin üzerinde demir kesilmiş ve demir tozları 1 yıldan fazla zaman seramiğin üzerinde kalmış. Tabi tüm seramik ve derz araları pas kaplanmış. Şuana kadar birçok yöntem denedim ama pasın rengi bile açılmadı. Ürününüz ok-151 buradaki pası sökebilirmi? 50 mt² alana ne kadarı yeterlidir.

  • Özkimsan
   13 Nisan 2022, 19:12 CEVAPLA

   İsmail Bey merhaba;
   Pas ise tabii ki söker. Net bir şekilde litre bilgisi veremeyiz ama.
   Selamlar.

 • Nazli Khoshkhabar
  20 Mart 2022, 21:23 CEVAPLA

  Merhaba, Istanbul ici siparisleri kac gune ulasiyor?

  • Özkimsan
   21 Mart 2022, 12:06 CEVAPLA

   Nazlı Hanım merhaba;
   Ortalama 2 (iki) iş günü.
   Selamlar.

 • sevdenur
  14 Haziran 2021, 17:36 CEVAPLA

  merhaba banyodaki metal petek araları paslandı ve mutfak masamın ayaklarıda metal oda pas yaptı hangisini kullanmalıyım acaba

  • Özkimsan
   14 Haziran 2021, 18:49 CEVAPLA

   Sevdenur Hanım merhaba;
   OK-151 Pas Sökücü ürünü.
   Selamlar.

 • Yusuf Sezgin
  11 Haziran 2021, 21:02 CEVAPLA

  Motor bloğu yağ ve paslı yerler var hangi ürünü kullanmam gerekiyor acaba

  • Özkimsan
   11 Haziran 2021, 22:38 CEVAPLA

   Yusuf Bey merhaba;
   OK-151 pas sökücü.
   Selamlar.

 • Tarık
  16 Mayıs 2021, 19:35 CEVAPLA

  Selamunaleyküm öncelikle geçmiş bayramınızı en iyi dileklerimle kutlarım. Benim size sorum ok 151 pas sökücü ürününüz uzun süre kaldığı zaman bozulma olurmu teşekkürler

  • Özkimsan
   16 Mayıs 2021, 22:09 CEVAPLA

   Tarık Bey merhaba;
   Aleyküm selam. İyi bayramlar. Olmaz. Kapağını sıkıca kapatırsanız eğer raf ömrü uzundur.
   Selamlar.

 • Engin YÜKSEL
  10 Mayıs 2021, 21:45 CEVAPLA

  Selamlar;
  Ürününüzü mermer ve fayans üzerindeki pasların temizliğinde kullanabilir
  Miyim? Mermer ve fayans üzerinde, iyi sonuç verir mi. Teşekkür ederim.

  • Özkimsan
   10 Mayıs 2021, 22:04 CEVAPLA

   Engin Bey merhaba;
   Kullanabilirsiniz. Tamamen söker. İyi sonuç verir.
   Selamlar.

 • Yusuf
  19 Nisan 2021, 04:46 CEVAPLA

  Ok 151’i metâl üzerindeki pas üzerinde kullandım iyide sonuç verdi.
  Sormak istediğım ok151’i onbeş yıllık gâlvanez üzerindeki korozyonda kullansak sonuç verirmi.
  Gâvanez’e bir zararı olurmu…
  Vereceğiniz yanıt için şimdiden teşekkür ederim

  • Özkimsan
   19 Nisan 2021, 12:31 CEVAPLA

   Yusuf Bey merhaba;
   Öncelikle ürünümüzü tercih ederek bu değerli yorumu yazdığınız için çok teşekkür ederiz. Üzülerek söylüyoruz ki maalesef kullanılmaz.
   Selamlar.

 • nurettin türkücü
  14 Nisan 2021, 17:21 CEVAPLA

  arabadaki paslı olan jant ları çikarırmi.teşekkürler

  • Özkimsan
   14 Nisan 2021, 17:30 CEVAPLA

   Nurettin Bey merhaba;
   Pası çıkarır.
   Selamlar.

 • Mustafa Inceel
  11 Nisan 2021, 17:06 CEVAPLA

  Merhaba,
  Amator balikciyim, tahta ve plastik sapli bicak, makas, pense gibi malzemelerim zamanla paslaniyor.
  Pas sokucu urununuz metal disindaki malzemelere zarar verir mi?
  Pas koruyucu urununuz malzemelerim yikammasiyla islevini kaybeder mi?

  • Özkimsan
   11 Nisan 2021, 21:53 CEVAPLA

   Mustafa Bey merhaba;
   Metal parçalardaki pası söker. Plastiğe, boyaya zarar vermez. Pas söküldükten sonra korumaya alabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Melis acar
  12 Kasım 2020, 03:06 CEVAPLA

  İyi günler banyomuzdaki fayansların yüzeyinde kalorifer peteğinden akan paslı su sonucu sararmalar oldu uzun süredir çözüm arıyoruz ürününüz bu durumda kullanılır mı

  • Özkimsan
   12 Kasım 2020, 20:24 CEVAPLA

   Melis Hanım merhaba;
   Tabii. Kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Nusret Dönmez
  28 Ekim 2020, 01:05 CEVAPLA

  Merhaba,
  Sitenizde 50 TL üzerindeki alışverişlerde kargo ücretsiz olarak belirtiliyor. 1Kg lık pas sökücü siparişi vermek istiyorum ama 9 TL kargo ücreti isteniyor.

  • Özkimsan
   29 Ekim 2020, 07:01 CEVAPLA

   Nusret Bey merhaba;
   Eski bir yazı kalmış hemen düzenliyoruz. 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir.
   Selamlar.

 • birol
  23 Ekim 2020, 12:41 CEVAPLA

  Araç kaportasında(boyalı) mercimek büyüklüğünde paslı görünümlü yerler var,hangi ürünleri kullanabilirim?Boyalı yüzeylere ve lastikli yüzeylere zararı olur mu?

  • Özkimsan
   23 Ekim 2020, 13:24 CEVAPLA

   Birol Bey merhaba;
   OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. Zararı olmaz.
   Selamlar.

 • Murat
  17 Temmuz 2020, 19:21 CEVAPLA

  İyi günler. Terasımın karolarının üzerinde demir tozlarından kaynaklı küf lekeleri var. Teras yapımı sırasında demir tozlarını temizlememişler. Ben sonra temizledim ama küfler gitmedi. Sanırım Ok-151 bu iş için kullanılabilir. Ben küf silmek için sprey aldım ama fayda etmedi. OK-151 temizler mi? Bir de temizlerse oran olarak kaçta kaç kullanmam gerekir. Uygulama nasıl olur.

  • Özkimsan
   17 Temmuz 2020, 21:16 CEVAPLA

   Murat Bey merhaba;
   Tabii temizler. Oran olarak 1/3 kullanabilirsiniz. Çok yoğun ise 1/2. Bir spreyer içerisine koyup sıkabilir, bir süre bekleyip ve daha sonra temizleyebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Onat
  16 Mayıs 2020, 21:11 CEVAPLA

  Yağlı boyalı demir paslanmış boyayı da sökebilir mi acaba bu ürün?

 • Oktay UYSAL
  9 Mayıs 2020, 20:52 CEVAPLA

  Merhaba. Evimin duvarlarındaki köşebentlerde çokça paslanma var, çözümü var mı, bununla ilgili hangi ürününüzü nasıl kullanabilirim acaba?

  • Özkimsan
   10 Mayıs 2020, 00:49 CEVAPLA

   Oktay Bey merhaba;
   OK-15 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

   • Oktay UYSAL
    13 Mayıs 2020, 04:04 CEVAPLA

    Merhaba cevaba 15 yazmışsınız, yani 151 mi 152 mi kullanacağım?

    • Özkimsan
     13 Mayıs 2020, 05:21 CEVAPLA

     Oktay Bey merhaba;
     Çok afedersiniz. OK-151.
     Selamlar.

 • Sinan KILKIŞ
  7 Mayıs 2020, 11:27 CEVAPLA

  Bunlardan hangisi fayans üzerindeki pası söker. 151 mi 152 mi.

 • Barış duran
  24 Nisan 2020, 16:54 CEVAPLA

  Merhabalar aracımın jantında yoğun pas var muhtemelen biyerden sıçrayıp bulaşan yani pasın altı çözdüğüm yerde boya temiz.şimdi
  Ok 151 bu iş için uygunmudur?
  Uygulamayı nasıl yapmam lazım?
  Püskürtme ile uygulansa Jantın boyasına yada lastiğe zarar verir mi?
  Şimdiden teşekkür ederim

  • Özkimsan
   25 Nisan 2020, 06:58 CEVAPLA

   Barış Bey merhaba;
   Uygundur. Püskürtme yöntemini kullanabilirsiniz. Herhangi bir zarar vermez.
   Selamlar.

 • Tarık BECERGEN
  14 Mart 2020, 21:22 CEVAPLA

  Merhaba ok 151 makine üzerindeki boyaya zarar verirmi

  • Özkimsan
   15 Mart 2020, 18:49 CEVAPLA

   Tarık Bey merhaba;
   Kesinlikle zarar vermez.
   Selamlar.

 • Ercan çiçek
  20 Ocak 2020, 16:04 CEVAPLA

  Kolay gelsin silah yivli silah namlularında ve parçalarında kullanılırmı ? Bununla ilgili bir videonuz varmı ?

  • Özkimsan
   22 Ocak 2020, 16:30 CEVAPLA

   Ercan Bey merhaba;
   Tabii kullanılabilir. Ama maalesef henüz videomuz yoktur.
   Selamlar.

 • cemal
  30 Aralık 2019, 13:22 CEVAPLA

  Merhaba;
  Balkon korkuluğundaki pası gidermek istiyorum, fakat yaza kadar boya yapmayı düşünmüyorum, bunun için pas sökücü OK-151, pas çözücü OK-152 hangi ürünü kullanmam gerekiyor
  Saygılar;

  • Özkimsan
   31 Aralık 2019, 19:48 CEVAPLA

   Cemal Bey merhaba;
   OK-151 kullanarak pası söküp OK-152 kullanarak tekrar paslanmayı önleyebilirsiniz.
   Selamlar.

 • ramazan gül
  29 Aralık 2019, 17:55 CEVAPLA

  Ben ürünü aracimin egsoz manifoldun da kullandim etkili oldu püskürtme yontemiyle ama işlem bittikten sonra durulama yapmayi unuttum bi sıkın tı olurmu metale zarar verirmi

  • Özkimsan
   31 Aralık 2019, 19:47 CEVAPLA

   Ramazan Bey merhaba;
   Yok zarar vermez. Durulama yapmanıza gerek yoktur zaten.
   Selamlar.

 • Altay İnşaat
  9 Aralık 2019, 23:49 CEVAPLA

  Paalanmış inşaat demirlerinde bu ürünü uyguladık ve gayet başarılı sonuçlar aldık. Siparişlerimizin devamı gelecektir.

  • Özkimsan
   10 Aralık 2019, 01:32 CEVAPLA

   Altay Bey merhaba;
   Ürünümüzü tercih ederek bu değerli yorumu paylaştığınız için çok teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • ÜMİT BOZAN
  27 Kasım 2019, 06:23 CEVAPLA

  Kolay gelsin, emniyet mensubuyum, üzerime zimmetli olan; yoğun paslı AK-47 Kaleşnikof marka uzun namlulu silahta ve KROM KAPLAMASI mevcut beylik tabancamın iç tarafında, ne kadar uğraşsam da asla çıkmayan karınca kadar ufak bir pas mevcut. Birincisi, AK-47’de tetik mekanizması dahil ulaşılması zor en dip noktalara OK-151 pas sökücü kullansam, akabinde derin noktalara ulaşamayacağımdan dolayı, ulaşılabilir tüm noktaları bez ile kuruladıktan sonra, başka marka kaliteli bir koruyucu yağ sıkıp yine ulaşılabilir noktaları temizleyip silahı kapatmam halinde; OK-151’in dip noktalardaki silinemeyip kalan kısımları silaha uzun vadede zarar verir mi? (dip noktalara sonradan bol bol koruyucu yağ sıkılacaktır) İkincisi; KROM KAPLAMA olan tabancamın iç tarafındaki karınca ebatlarında beton gibi kalıplaşmış kısmına lokal uygulama yapmam halinde krom kaplamaya zarar gelir mi? (bahsi geçen boncuk kadar bir iki pas haricinde geriye kalan tüm alanlar tertemizdir, sorunsuzdur) Uzun oldu kusura bakmayın, cevaplarsanız sevinirim.

  • Özkimsan
   27 Kasım 2019, 11:25 CEVAPLA

   Bozan Bey merhaba;
   Yok kesinlikle herhangi bir zarar vermez. Krom kaplama kısmındaki kullanım için firmamızı arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. Ne kusuru lütfen istediğiniz soruyu yazabilirsiniz. Görevinizde başarılar dileriz. Siz değerli emniyet mensupları sayesinde bizler güvenli bir şekilde rahatça bu yorumları okuyor ve cevaplıyoruz.
   Selamlar.

 • Ömer
  6 Kasım 2019, 23:50 CEVAPLA

  Fqbrika çatısındaki Paslanmış trapez sacda bu uygulamayı yapabilirmiyiz.yapılırsa 1 litre kaç mt sacı temizler.Uygulamayı sprey tabanca ile yapabiliriz.Alan yaklaşık 3000 mt2

  • Özkimsan
   7 Kasım 2019, 16:18 CEVAPLA

   Ömer Bey merhaba;
   Tabii ki yapabilirsiniz. Konu hakkında firmamızı ararsanız eğer detaylı bilgi verilecektir.
   Selamlar.

 • ozan yolcu
  24 Ekim 2019, 14:04 CEVAPLA

  Merhaba, paslanmış korkulukların temizlenmesi için pas sökücü kullanmayı düşünüyorum, korkuluk etrafında duvar boyası, cam, pvc doğrama ve mermer mevcut, ürün bu malzemelerde istenmeyen bir tahribat yaratır mı ?

  • Özkimsan
   24 Ekim 2019, 15:44 CEVAPLA

   Ozan Bey merhaba;
   Yok herhangi bri tahribat oluşturmaz.
   Selamlar.

 • Serhan Aydın
  19 Ekim 2019, 07:52 CEVAPLA

  Merhaba, pas sökücü spreyin yağlayıcı özelliği de var mı? (Paslı fren disklerinde kullanılabilirliği açısından soruyorum.)

  • Özkimsan
   19 Ekim 2019, 09:04 CEVAPLA

   Serhan Bey merhaba;
   Tabii ki. Yağlayıcı özelliği de bulunmaktadır.
   Selamlar.

 • Haydar
  17 Ekim 2019, 22:08 CEVAPLA

  Paslanmış bahçe kapımızda bu ürünü kullandım. Nasıl yapmışlar ise yapmışlar. Gerçekten etkisini gördüm. Aklımdasınız bundan sonra. Diğer ürünlerden de sipariş geçeceğim.

  • Özkimsan
   18 Ekim 2019, 09:04 CEVAPLA

   Haydar Bey merhaba;
   Ürünümüzü tercih ederek bu değerli yorumu paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • semih
  20 Eylül 2019, 23:02 CEVAPLA

  Merhabalar. Ahşap metal birleşimi bir alet var elimde.metal kısımları paslı fakat ahşap ve metal parçalar birbirlerine metal halkaların kaynaklanması suretiyle tutturulmuş. ayırmak mümkün değil anlaşıldığı üzere. OK 151 ahşapta deformasyon yaratır mı ?

  • Özkimsan
   22 Eylül 2019, 14:33 CEVAPLA

   Semih Bey merhaba;
   Yaratmaz.
   Selamlar.

 • Merve
  2 Ağustos 2019, 21:02 CEVAPLA

  Merhabalar 1 tane eski ve paslı bisikletim, 1 tane de yeni aldığım paslanmaya başlayan bisikletim var. Boyama yapmayı düşünmüyorum ikisi için de. Hangi ürünü almam gerekiyor?

  • Özkimsan
   3 Ağustos 2019, 13:01 CEVAPLA

   Merve Hanım merhaba;
   Pası sökmek için pas sökücü OK-151’i almanız gerekiyor.
   Selamlar.

 • kerem
  1 Ağustos 2019, 11:18 CEVAPLA

  Bu ürünü teknenin krom tutamaçlarındaki pas lekeleri ve krozyon için kullanabilirmiyim krom da kullanım için uygunmudur

  • Özkimsan
   3 Ağustos 2019, 13:00 CEVAPLA

   Kerem Bey merhaba;
   Kromlu kısımlarda kullanılmaz.
   Selamlar.

 • Fatih GÖNÜL
  4 Temmuz 2019, 13:40 CEVAPLA

  Merhaba benim motosikletim uzun sure yattığı için deposunun içi tamamen paslanmış. Marş bastığım anda karbüratöre pislik gidiyo. OK-151 kullanmam gerekiyor saniyorum ancak nasıl uygulayacağım konusunda yardımcı olabilirmisiniz. 17Lt lik depom var. Depoyu motordan sökmem lazim önce sanırım( sokmeden yapma imkanim varsa daha güzel olurdu) daha sonra içini boşaltıp 5 litre OK-151 12 Litre su ile ağızına kadar doldurup 5 10 dk boyunca çalkalayıp sonra boşaltmayı planlıyorum. Ancak dah sonra benzin ile doldurmadan once depomu birkac kez durulamama gerek var mı? Yada benzin almadan once kompresör ile iyice kurutmalimiyim? Yukarıda yazdığım şekilde uygulama yaparsam başarılı olurmuyum? Cevap verirseniz cok sevinirim. Iyi calismalar dilerim.

  • Özkimsan
   4 Temmuz 2019, 13:56 CEVAPLA

   Fatih Bey merhaba;
   Dediğinzi şekilde uygulama yaptığınız taktirde tabii başarılı olursunuz. En son duurlamasını iyi yapın ve güzelce kurulayın.
   Selamlar.

   • Fatih GÖNÜL
    4 Temmuz 2019, 14:58 CEVAPLA

    Benzin deposunun içini süngerle silme şansım olmadığı için daha uzun süre tutmam lazım içeride sanırım. Öneriniz ne kadar acaba? Depoya zarar vermeden ne kadar uzun tutsam sıvıyı iceride daha iyi sonuc alabilirim?

    • Özkimsan
     4 Temmuz 2019, 15:22 CEVAPLA

     Fatih Bey merhaba;
     Ortalama 15-20 dakika. Ama daha net bilgi için firmamızı arayabilirsiniz. Detaylıca konuyu tartışabilmemiz amacıyla.
     Selamlar.

 • Ertan
  17 Haziran 2019, 13:50 CEVAPLA

  Üründen önce deneme amaçlı 5 kg daha sonra ise 150 kg satın aldık. Hem hız konusunda (kargo gönderildi) hem de ürünün işlevselliği açısından 5 yıldızı hakediyor..

  • Özkimsan
   17 Haziran 2019, 15:58 CEVAPLA

   Ertan Bey merhaba;
   Ürünümüzü tercih ederek bu değerli yorumu bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • Şahin
  1 Mayıs 2019, 19:55 CEVAPLA

  Merhaba , ok 151 ürününüzü almayı düşünüyorum.Kullanım yapacağım alan çok ufak bir kaç tane civata parçası.Ürünün son kullanım tarihi kapağı açıldıktan sonra ne kadar oluyor.Ürünü alıp bir kaç vidada kullandıktan sonra geri kalanını kaldırıp sonradan kullanmak istiyorum.Ek olarak motosiklet balata aralarına sıkıldığında disklere veya balatalara herhangi bir zararı olur mu.Teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Özkimsan
   2 Mayıs 2019, 13:03 CEVAPLA

   Şahin Bey merhaba;
   İçiniz rahat olsun. Ürünün kullanım ömrü oldukça uzundur. Yani 1 sene sonra bile olsa kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeter ki kapağını sıkıca kapatınız.
   Selamlar.

 • Aykut Çarıkcı
  23 Nisan 2019, 18:56 CEVAPLA

  Merhaba, motosikletimin paslanan jantları için kullanacağım. Lastiklere zararı olur mu? Teşekkürler.

  • Özkimsan
   24 Nisan 2019, 10:00 CEVAPLA

   Aykut Bey merhaba;
   Zararı olmaz ama ufak bir korumasını (mesela bir poşet ile lastikleri kaplama) alabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Ecmel
  27 Mart 2019, 08:58 CEVAPLA

  İnşaat sahamızda paslı bağlantı demirlerinde ve kolon filizlerinde kullanmak istiyoruz. Etkili mi ?

  • Özkimsan
   27 Mart 2019, 14:44 CEVAPLA

   Ecmel Hanım merhaba;
   Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Seyfi YEDEKCİ
  20 Ocak 2019, 15:31 CEVAPLA

  Merhaba sayın yetkili
  OK 151 in su karışımında farklı oranlar vermişsiniz. Az paslı bir eşyaya ürünü su su oranını az tuturak 2/1 gibi yada direkt uygularsak eşya mı zarar görür, Yoksa ürünü ekonomik kullanmak için mi?

  • Özkimsan
   20 Ocak 2019, 15:55 CEVAPLA

   Seyfi Bey merhaba;
   Yok zarar vermez. Ürünün ekonomik kullanımı içindir.
   Selamlar.

 • Meryem Şen
  24 Aralık 2018, 23:39 CEVAPLA

  Merhaba. Klozetin ic yuzeyinde oluşan pas lekelerini çıkarmak için hangi ürününüzü kullanmaliyim?

  • Özkimsan
   25 Aralık 2018, 01:04 CEVAPLA

   Meryem Hanım merhaba;
   OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Emine
  1 Aralık 2018, 00:05 CEVAPLA

  Arabamda stepne kısmında pas vardı. Oldukça ağırdı. Onun için almıştım ürünü. Piyasadaki diğerlerini de denedim ama en iyisi bu. En iyiden ziyade tek işe yarayanı bu oldu. Benimki dediğim gibi ağırdı. Videolardaki gibi püskürtme yöntemiyle kısa ve basit çıkmadı. Bulaşık süngerinin yerine el zımparasıyla yaptığımda oldukça faydalı oldu. Stepne altındaki plastik kapaklara zarar vermedi. Boyalı kısma da püskürtmeme rağmen boya gitmedi ama biraz matlaştı. Pası çıkardıktan sonra parlatarak boyaya hazır hale getirdim ve boyadım. Ok 152 nin 1 litresi olsaydı boyamayacaktım. Bu bir eksiklik aslında sadece 5 litrenin olması. Her şeye rağmen teşekkür ederim. Oldukça faydalı oldu. Birçok kişiye de bu sebeple önerdim ürününüzü. Hızlı kargo için de tekrardan sağolun.

  • Özkimsan
   3 Aralık 2018, 12:58 CEVAPLA

   Merhaba,
   Bilgi ve önerileriniz için çok teşekkür ederiz.
   Ürünümüzün işinize yaramasına memnun olduk.
   Saygılarımızla

 • Özkan Ataç
  26 Ekim 2018, 01:35 CEVAPLA

  kuzine sobamın pasını temizlemek için OK-151 Kullandıktan sonra Soba boyası kullanmadan OK-152 koruyucu kullansam olurmu.

  • Özkimsan
   26 Ekim 2018, 20:28 CEVAPLA

   Özkan Bey boyaya hazırlayıcı özelliği bulunmaktadır. Hemen boyayacaksanız kullanmanıza gerek yok. Boyamayacaksanız bir süre beklenecekse (mesela 1 hafta) kullanabilirsiniz.

 • Mustafa
  18 Temmuz 2018, 11:21 CEVAPLA

  Merhaba, demir balkonları boyama işlemi öncesi için pas sökücü olarak OK-151 adlı ürününüzü kullanmak istiyorum, Aydın’ın Didim ilçesine de gönderi yapıyor musunuz ve hangi kargo firması ile çalışıyorsunuz? Teşekkürler

  • Özkimsan
   18 Temmuz 2018, 11:27 CEVAPLA

   Merhaba,
   Türkiye’nin her yanına gönderimimiz vardır.Aras kargo ile çalışıyoruz.Balkon demirlerinin boya öncesi pas temizliği için ürünümüzü kullanabilir,çok iyi sonuç alırsınız.
   Saygılarımızla

 • Şerife Kavuştu
  17 Mayıs 2018, 02:44 CEVAPLA

  Eski ahşap sandık üzerinde teneke detaylar var.üstüne resim çizilmiş.fakat paslanmış.pasları yok etmek mümkün mü? Resimler zarar görür mü ürün kullanılırsa..hangi ürünü önerirsiniz?bilgilendirmenizi rica ediyorum.teşekkürler.

  • Özkimsan
   17 Mayıs 2018, 09:26 CEVAPLA

   Şerife Hanım tam olarak ilgili kısmın anlaşılabilmesi için firmamızı arayabilir misiniz.

 • KORHAN FAZIL
  28 Mart 2018, 22:51 CEVAPLA

  BENİM SORUMA CEVAP VERMEYİP BENDEN SONRAKİLERE CEVAP VERMENİZİN ÖZEL BİR NEDENİ VAR MI?

  • Özkimsan
   28 Mart 2018, 23:09 CEVAPLA

   Korhan Bey çok afedersiniz istenmeden de olsa yorum maalesef atlanmış. Kimyagerlerimiz yarın özel olarak sizleri arayacaklardır.

 • Özkan Yurtak
  26 Mart 2018, 17:15 CEVAPLA

  Hangi illere kargo gönderimi yapabiliyorsunuz ? İl fark ediyor mu kargo ücretlerinde ? İstanbul içi kargo gönderim hizmetiniz de mevcut mu ?

  • Özkimsan
   26 Mart 2018, 17:18 CEVAPLA

   Özkan Bey Türkiye’nin 81 iline ve İstanbul’daki tüm semtlere kargo gönderim hizmetimiz bulunmaktadır.
   Türkiye illeri: Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce.
   İstanbul Semtleri: Adalar, Arnavutköy ,Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.

 • Serhat
  19 Mart 2018, 19:41 CEVAPLA

  Hocam ben gittim internetten pas sökücü alacağım zannederek pas sökücü sprey aldım tüp içinde. Meğersem bu da gevşeticiymiş. Ben sizin hangi ürününüzü kulkanmalıyım. Super slaks değil biliyorum oda gevşetici. OK-151 mi alayım ?

  • Özkimsan
   19 Mart 2018, 20:27 CEVAPLA

   Serhat Bey maalesef bu sorun ile kullanıcılar sürekli karşılaşıyor ve pas sökücü sprey alıyorlar. Aslında yapılan hata onların pas gevşetici olarak tanımlanması gerektiği ancak internet sitelerinde bu şekilde yazılmıyor. Pasın tamamının sökülebilmesi için evet konsantre pas sökücü OK-151 kullanmanız gerekmektedir.

 • KORHAN FAZIL
  11 Mart 2018, 12:09 CEVAPLA

  Merhabalar.
  Ben bireysel bir motorsiklet kullanıcısıyım. Kışın motorumu motorsiklet için özel brandadan yaptırdığım garaj içinde tuttum ancak farketmediğim bir şekilde ciddi rutubet oluştu ve motorsikletin özellikle aşağıda bulunan fren ve zincir etrafındaki tüm civatalarda beyaz oksit birikti. Ayrıca disklerde ve zincirde de kahverengi paslanma oldu.
  Şimdi anladığım kadarıyla bunları ok-151 ile temizleyebilirim ancak bununla ilgili birkaç sorum olacak;
  1) Bu ürünü civataları sökemeceğim için sprey olarak kullanmam gerekecek. Bu spreyin lastiklere gelmesi problem oluşturur mu?
  2) Sonrasında ise bunları korumam için yine spreyle ok-152 kullanıcam ancak bu ürün lastiklere bir zarar verir mi?
  3)Ayrıca bu iki ürünü fren disklerinde ve zincirde kullanabilicem mi? Koruyucu frenlerin tutmasını engelleyecek bir yağlanma yapıyor mu?
  Teşekkürler

 • sinan
  21 Kasım 2017, 19:29 CEVAPLA

  Ben paslanmış olan silah için ok 152 satın aşsam hep koruma hem de pası sökme konusunda memnun kalır mıyım?

  • Özkimsan
   25 Kasım 2017, 14:10 CEVAPLA

   Sinan Bey pası sökmek için OK-151 ürünümüzü pas korumak için ise OK-152 numaralı ürünümüzü kullanabilirsiniz

 • Seylan
  31 Ekim 2017, 16:45 CEVAPLA

  Merhabalar,Mevcut Durumda Bir Araç Restorasyonum Var ve Henüz Kaporta Aşamasına Girilmedi…Bu Aracın Tavanla Olan Bağlantı Direklerinde Aşırı Derecede Paslanma Var, Direklerin İç Kısımlarının Temizliğinde OK-151 Ürününü Kullandığımızı Varsaydığımızda ki ( Muhtemel Düşüncem Bu Yönde ) Kurulama Şansımız Olmayacak,Kendiliğinden Kurutulduğunda Yeniden Bir Paslanma Olma İhtimali Var mıdır??

  • Özkimsan
   4 Kasım 2017, 12:29 CEVAPLA

   Merhabalar. Pas sökücü ürünümüzü kullandıktan sonra pas koruyucu ürünümüzü de kullandığınız taktirde tekrar paslanmanın önüne geçebilirsiniz.

 • Suzan Özdoğan
  14 Eylül 2017, 09:20 CEVAPLA

  Merhaba
  Kararan Gümüşlere de bi ürününüz var mıydı ? (tepsi ve çay kaşıkları için)

  • Özkimsan
   14 Eylül 2017, 19:12 CEVAPLA

   Merhaba,
   Malesef gümüş için ürünümüz yok.Saygılarımızla

 • Faruk
  9 Temmuz 2017, 22:16 CEVAPLA

  Sayın yetkili : elimizde fazlasıyla paslı irili ufaklı su tesisat ek parçaları bulunmakta ve bunlar yağmur dibinde kaldığından hepsi paslanmış durumda bu pasları gidermek istiyoruz çok zahmetli olmadan veya bunları ovalamadan yada çok fazla uğraş göstermeden bu pasları kimyasal bir madde ile nasıl temizleriz daha önceleri limon tuzu ve tuz ile birlikte kaynatma yöntemiyle temizlemeye çalıştık ancak çok zahmetli bir yöntem olduğundan vaz geçtik bu anlamda yardımcı olursanız sevinirim işlerinizde başarılar dilerim

  • Özkimsan
   12 Temmuz 2017, 09:06 CEVAPLA

   Faruk Bey merhaba;
   OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanarak çok kolay bir şekilde paslı metallerin temizliğini yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Mert
  19 Haziran 2017, 10:00 CEVAPLA

  Aşağıdaki linkteki gibi bir mangalımız var. İçi dışı heryeri paslanmış. Daldırma yapma şanısımız yok. Püskürtme ile hangi üründen kaç lt yeterli olur?

  • Özkimsan
   19 Haziran 2017, 17:13 CEVAPLA

   Mert Bey merhaba;
   1 veya 2 litre yeterli olacaktır. OK-151 ürünümüz ile pasın kolay bir şekilde sökülmesini sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Mehmet Solmaz
  19 Nisan 2017, 08:16 CEVAPLA

  Yarım metre uzunluğunda 10 cm çapında paslı bir metal var bunun için pas sökücü sprey mi almalıyım pas sökücü ürün mü

  • Özkimsan
   19 Nisan 2017, 09:03 CEVAPLA

   Mehmet Bey merhaba;
   Kesinlikle pas sökücü yani OK-151 almanız gerekmektedir. Daldırma ve silme yöntemi ile pasın tamamen sökülmesini sağlayabilirsiniz. Pas sökücü sprey Super Slaks pasın gevşetilmesi yani bağlantı elemanlarının çözülmesinde kullanılmaktadır.
   Selamlar.

 • Kani
  6 Nisan 2017, 07:10 CEVAPLA

  400 litre pas sökücü almak istiyoruz teklif alabilir miyiz. Ürünler 5 litrelik paketler halinde olmalı.

  • Özkimsan
   6 Nisan 2017, 09:11 CEVAPLA

   Merhaba Kani Bey;
   5 litrelik 80 adet ürün fiyat teklifi e-posta adresinize gönderilmiştir.
   Selamlar.

 • Hüseyin Akbal
  4 Mart 2017, 19:49 CEVAPLA

  Selamn alykm elimde 35Cm*50Cm ebatında çok paslanmış bir tost Makinesi var.1 kiloluk ok151 tamamen temizlenmesi için kâfi gelir mi.hayırlı işler

  • Özkimsan
   4 Mart 2017, 20:51 CEVAPLA

   Hüseyin Bey merhaba;
   Aşırı pas olduğu için OK-151’i 1/3 oranında su ile seyrelterek kullanmanız gerekecektir. Yani 1 KG ile 3 KG ürün elde edersiniz. Videomuz olduğu gibi daldırma tekniğini kullanmanız gerekir. 2 KG almanızı ve 6 KG ürün elde etmenizi öneririz. Tabii burada bir hatırlatma da yapalım. 50 TL üzeri alışverişlerde kargo hizmeti ücretsiz olduğu için ikinci ürüne 9 TL ödemiş olacaksınız. 2 KG alımda ödeme basamağına geldiğinizde ücretsiz kargo seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Bir leğen ya da kap içerisine 2 litre ürünü boşalttıktan sonra tost makinenizi daldırınız. Bir süre bekledikten sonra videomuzda olduğu gibi silme işlemini gerçekleştiriniz. Bu işlemleri devam ettirdiğinizde pasın tamamen söküldüğünü göreceksiniz.
   Selamlar.

 • Kazım
  19 Şubat 2017, 21:57 CEVAPLA

  Daha önce sizden deneme amaçlı 3 kg ürün almıştık. Ürün başarılı ve istenilen sonuca ulaştı. Şimdi ise 400 kg satın almak istiyoruz. Bunun için fiyat teklifinizi beklemekteyiz.

  • Özkimsan
   20 Şubat 2017, 05:01 CEVAPLA

   Kazım Bey merhaba;
   400 Kg pas sökücü OK-151 fiyat teklifi e-posta adresinize gönderilmiştir.
   Selamlar.

  • TarıkEminBecergen
   21 Şubat 2017, 19:32 CEVAPLA

   merhaba ok 152 aldım memnun kaldım teşekkürler özkimsan

   • Özkimsan
    22 Şubat 2017, 03:48 CEVAPLA

    Tarık Bey merhaba;
    OK-152 ürünümüzü tercih ederek bu değerli yorumunuzu bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.
    Selamlar.

 • Ayberk Yusuf Nizamoğlu
  17 Şubat 2017, 09:41 CEVAPLA

  Test ürünü yollayabilirmisiniz?

  • Özkimsan
   18 Şubat 2017, 04:30 CEVAPLA

   Ayberk Bey merhaba;
   Test ürün gönderimi olarak sitemizde bulunan 1 kg pas sökücü ürünümüzü satın alabilirsiniz. Bununla birlikte firmamızı arayarak müşteri temsilcilerimiz ile konu hakkında iletişime geçebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Erkan Aslım
  9 Şubat 2017, 19:32 CEVAPLA

  Merhaba ürününüzden deneme için 5 kg almıştık. Gayet memnun kaldık. Şimdi ise 200 kg almak istiyoruz. Özel fiyat teklifi alabilir miyiz.

  • Özkimsan
   9 Şubat 2017, 20:11 CEVAPLA

   Erkan Bey merhaba;
   Pas sökücü ürünümüz OK-151 için 200 KG fiyat teklifi e-posta adresinize gönderilmiştir.
   Selamlar.

 • Dogan ipek
  20 Ocak 2017, 17:45 CEVAPLA

  5lt pas çözüçü 119 tl olarak gözüküyor satın almak istedigimde150 tl oluyor bilgi verirseniz

  • Özkimsan
   21 Ocak 2017, 12:08 CEVAPLA

   Doğan Bey merhaba;
   Pas sökücü ürünümüzün 5 litresi 119 TL’dir. Pas çözücü ürünümüzün 5 litresi 150 TL’dir.
   Selamlar.

 • Serdar
  18 Ocak 2017, 17:56 CEVAPLA

  200 litre pas sökücü ve 30 litre pas koruyucu almak istiyoruz. Özel fiyat teklifinizi alabilir miyiz.

  • Özkimsan
   18 Ocak 2017, 19:03 CEVAPLA

   Serdar Bey merhaba;
   Fiyat teklifi e-posta adresinize gönderilmiştir.
   Selamlar.

 • Orkut
  23 Kasım 2016, 00:14 CEVAPLA

  Paslanmama için bir ürün var mı pası söktükten sonra

  • Özkimsan
   23 Kasım 2016, 05:01 CEVAPLA

   Orkut Bey merhaba;
   OK-152 pas koruyucu ürünümüzü kullanarak pasın oluşmasını engelleyebilir, pastan korunma sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Armağan Barış
  20 Kasım 2016, 09:37 CEVAPLA

  Daha önce inşaat demiri pası sökmek için 5 litre almıştık. Ürününüz uzmanlarimiz tarafından onaylandı. 300 litre sipariş vermek istiyoruz nakliye parası kime aittir acaba ? Telefondan ulaşamadığımız için buradan yazıyoruz

  • Özkimsan
   20 Kasım 2016, 09:50 CEVAPLA

   Armağan Bey merhaba;
   Kargo ve nakliye ücretleri Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından karşılanmaktadır. Pazar günü olduğu için müşteri temsilcilerimiz izinlidir. Siparişinizi bugün oluşturduğunuz taktirde Pazartesi günü paketiniz hazırlanarak pas sökücü ürünümüz sizlere teslim edilecektir.
   Selamlar.

 • Mikail
  30 Ekim 2016, 20:44 CEVAPLA

  Okuduğum yorumlar arasında sormak istediğim soruların bir kısmının cevabını aldım ben ok 151 urununuzu arabamin tavan marspiyel ve kaportaya taş vs maddelerin gelip tırnak kadar küçük delikler şeklinde boyasi kalkan yerlerinde kuflenmeler mevcut ok 151 i bu deliklere lokal damlatma yada puskurtme ile uyguladigimda arabanın orjinal boyasina zarar verir mi bu işlemi yaparken oran çok önemli mi ve kufden temizlenen bölgelere durulama amaçlı tekrar ok 151 kullanılabilir mi küf ve pasdan arinan bölgelere aracın boyasından hazirlatip firca ile kamufle amaçlı surecegim biraz uzun oldu cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Özkimsan
   31 Ekim 2016, 14:48 CEVAPLA

   Mikail Bey,
   Ürünümüz OK-151 Konsantre Pas Sökücüyü aracınızın boyası kalkmış ve paslanmış yerlerine uygulayabilirsiniz.Daha sonra boyayıp kapatabilirsiniz boyasız kısımları.Mümkün olduğunca boyalı kısımlara sürmeyiniz ürünümüzü.Her ne kadar boyayı sökmesede matlaştırabilir.Durulama yapmanıza gerek yok.Bir bez ile gevşeyen pası temizleyebilirsiniz.

 • Ayhan DK
  27 Ekim 2016, 12:20 CEVAPLA

  Merhabalar,
  Elimde aile yadigari bakır güğüm ve kazanlar var. Sanırım 70-80 yıllık. Doğal olarak pas ve kir içindeler. Güğümlerin içi ise yeşilimsi bir madde ile kaplı durumda. Ben bunları tekrar kullanmak istiyorum. Tavsiye edeceğiniz bir ürününüz var mı bunlar için?

  • Özkimsan
   27 Ekim 2016, 16:59 CEVAPLA

   Ayhan Bey merhaba;
   Bakır temizleyici ve parlatıcı ürünümüz OK-159’u kullanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için ise firmamızı arayarak uzman kimyagerlerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ürünümüzü satın alabilmek için ise üst menüde bulunan ürünlerimiz alanına geldikten sonra alt kısımda açılan Bakır Parlatıcı menümüzü ziyaret edebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Durmuş Atabey
  25 Ekim 2016, 11:01 CEVAPLA

  Pas sökmek için değil de metalin paslanmasını önlemek ya da geciktirmek için bir ürününüz mevcut mudur ?

  • Özkimsan
   25 Ekim 2016, 11:44 CEVAPLA

   Durmuş Bey merhaba;
   Tabi ki pas koruyucu ürünümüz mevcuttur. OK-152 pas koruyucu/önleyici ürünümüzü satın alabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Gökhan ÖKMEN
  8 Ekim 2016, 23:58 CEVAPLA

  Merhaba
  Bahçemin 4X2 m ebatlarında bir garaj kapısı mevcut kısmi yerlerinde paslanmalar ve bilhassa saçların profillere bağlantı yerlerinde paslanmalar hatta çürümeler mevcut acaba ok-151 pas sokucu bu konuda işimi görür mü birde kapı çok büyük püskürtme gibi bir imkanım yok nasıl uygulayabilirim.
  Birde uygulama esnasında soluma veya tene temas halinde sıkıntı olur mu ? Dikkat etmem gereken hususlar nelerdir ?

  • Özkimsan
   9 Ekim 2016, 16:42 CEVAPLA

   Gökhan Bey merhaba;
   OK-151 kapınızda meydana gelen paslanmayı sökecektir. Aslında püskürtme yöntemini profesyonel spreyer ürünümüz ile uygulayabilirsiniz. Sizlere detaylı bir şekilde hemen aşağıda bilgilendirme yaptık lütfen dikkatli bir şekilde okuyunuz.
   1. 4×2 metrekare garaj kapısı için sizlere yeterli olacak olan ürün 5 litredir: https://www.ozkimsan.com/urun/ok-151-pas-sokucu-5lt bağlantımız aracılığı ile sepetinize ekleyebilirsiniz.
   2. Püskürtme yöntemi ile birlikte herhangi bir bez yardımı ile (plastik eldiven takınız) silme yöntemini uygulayabilirsiniz. Ama bizler önce püskürtme yapmanızı sonra da silme yapmanızı tavsiye ederiz. Püskürtme yöntemi için https://www.ozkimsan.com/urun/profesyonel-klima-temizleme-fisfisi spreyer ürünümüzü alabilirsiniz.
   3. Anladığımız kadarı ile ağır kirlilikte bir pas mevcut. Ürünümüz konsantredir. Ağır kirlilikte su ile 1/3 oranında karıştırmanız gerekir. Yani alacağınız spreyerın 1/3 ünü pas sökücü ürünümüz ile doldurun. Geri kalanını su ile doldurun. Ardından biraz karıştırarak kapınıza bu karışımı püskürtün. Pasın aktığını göreceksiniz. Son olarak ise bir süre bekledikten sonra ilgili alanları herhangi bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Kapınızın tamamına bu şekilde uygulama yapınız.
   4. Şimdi bu madde çok önemlidir. Pas söküldükten sonra garaj kapınızı boyayacak mısınız yoksa boyamayacak mısınız. Boyayacaksanız eğer pas sökülüp su ile durulama işlemlerini yaptıktan sonra direk boyama işlemine geçebilirsiniz. Ancak kapınızı boyamayacaksanız ve tekrar paslanmanın önüne geçmek istiyorsanız pas koruyucu (OK-152) ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu ürünümüz demirin hava ve su ile temasını engeller ve tekrar pas oluşumlarının önüne geçer. https://www.ozkimsan.com/urun/pas-cozucu-gevsetici-ve-koruyucu-ok-152-1lt adresimizden 2 adet pas koruyucu ürünümüzü sepete atabilirsiniz. Pası tamamen söktükten sonra almış olduğunuz spreyer (halk dilinde fısfıs) ile birlikte pas koruyucu ürünümüzü kapınızın tamamına sıkınız. Burada önemli not su ile herhangi bir karıştırma yapmayınız.
   5. Bütün bu işlemleri uygularken bez bir eldiven takmanızı ve göze teması engellemek amacı ile herhangi bir plastik gözlük kullanmanızı tavsiye ederiz.
   Aklınıza takılan herhangi bir soru olur ise bu konu hakkında 09.00 – 18.00 saatleri arasında 0212 871 52 42 numaralı telefonumuz üzerinden uzman kimyagerlerimiz ve müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
   Selamlar.
   Özkimsan Endüstri Kimyasalları

 • Ferhat Yeşil
  5 Ekim 2016, 17:15 CEVAPLA

  İyi çalışmalar, Sizden aldığım OK-151 Konsantre pas sökücünün yağ çıkarma etkisinin de olduğunu gördüm.Bu ürünü yağ temizliğinde de kullanabilirmiyim?

  • Özkimsan
   5 Ekim 2016, 18:57 CEVAPLA

   Merhaba Ferhat Bey;
   İyi günler. Ürünümüz OK-151 Pas sökücü sıvının yağ sökme özelliği de vardır. Kullanacağınız yüzeyde deneyerek kullanabilirsiniz ama yağ sökücü kimyasal olarak OK-121 Konsantre Yağ Sökücü ürünümüzden daha yüksek performans alabilirsiniz. Teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • Yadigar
  30 Eylül 2016, 09:04 CEVAPLA

  Meehabalar. Makinelerimizde bulunan bağlantı elemanları paslanma ve kirlenme sonucu sıkışıyor. Hangi ürünü almalıyız.

  • Özkimsan
   30 Eylül 2016, 10:45 CEVAPLA

   Merhaba,Ürünümüz OK-152 Pas sökücü,gevşetici ve koruyucu yu alıp makinelerinizin paslanma ve paslanmadan dolayı sıkışma problemini çözebilirsiniz.Aynı zamanda koruma sağlayacak ve paslanmayı önleyecektir.Aeresol tüp kullanmak isterseniz yine ürünümüz Super slaks probleminizi giderir.

 • İbrahim Şahal
  25 Eylül 2016, 02:13 CEVAPLA

  inşaat demiri pasını sökmek için hangi ürünü almamız gerekir. direk temel atılacak pas sökme işlemi yapıldıktan sonra.

  • Özkimsan
   25 Eylül 2016, 05:19 CEVAPLA

   İbrahim Bey merhaba;
   İnşaat demiri pasını sökmek için OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Metin
  31 Ağustos 2016, 18:35 CEVAPLA

  İyi akşamlar. İstanbul’da hizmet vermekte olan bir motosiklet teknik servisiyiz. İki ürüne ihtiyacımız var. Aslında ihtiyacımız var derken şu anda kullandıklarımız maalesef tam olarak işimizi görmüyor. Teknik servisimize sürekli paslı metaller gelmekte yani motosiklet parçaları ve benzeri. Aynı zamanda teknik servisimizde bulunan metallerde zamanla paslanıyor. WD 40 kullandık ama pası sökmüyor. Anlayamadık neden sökmüyor pas sökücü olarak 20 tane sipariş vermiştik halbuki. 2. sorunumuz ise yerin yağlanması. Yerdeki yağı sökecek bir ürününüz mevcut mudur. Tavsiye üzerine sizlerle iletişime geçiyoruz bu arada bilginzi olsun.

  • Özkimsan
   31 Ağustos 2016, 19:13 CEVAPLA

   Metin Bey merhaba;
   Öncelikle bilmenizi isteriz ki WD-40 pas sökücü bir ürün değildir. Sıkışmış olan metal aksamlarında pasın kısa bir süreliğine gevşetilmesini sağlayan bir üründür. Örnek olarak motosikletlerdeki balatayı değiştirmeden önce çıkartmak için ilgili spreyi kulanabilirsiniz. Pasın tamamen sökülmesini ve metalin ilk günkü halini alabilmesi için OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. Ürün içeriğimizde bulunan videoyu izlemenizi ve pasın nasıl söküldüğünü görmenizi tavsiye ederiz. Zeminde oluşan yapın sökülmesi için ise zemin yağ sökücü ürünümüz Trucks’u gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İlgili ürüne üst menüde bulunan ÜRÜNLERİMİZ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Özcan Tekin
  19 Ağustos 2016, 11:24 CEVAPLA

  Buzdolabımın yan kısmı paslandı. Zımpara yapayım dedim olmadı. Sanki birazda zarar veriyorum. Pas sökücü kullansam bu alanın pası kolay bir şekilde ve dolabıma zarar vermeden çıkar mı.

  • Özkimsan
   19 Ağustos 2016, 16:44 CEVAPLA

   Özacan Bey merhaba;
   OK-151 pas sökücü ürünümüz oldukça etkili bir üründür ve ilgili alanın pasının kolayca sökülmesini sağlar. Bununla birlikte metale kesinlikle zarar vermez (aşındırıcı etkisi yoktur) ve boyaya hazırlama özelliği bulunmaktadır. Buzdolabınızın pasını söktükten sonra boyama işlemlerine geçebilirsiniz.
   Selamlar.

 • bahar çar
  8 Ağustos 2016, 09:40 CEVAPLA

  iyi günler kullanmak olduğumuz klimanın ön panelinden içeri su akıtmasından dolayı paslanma yaşandı. dış yüzeyde ürünleriniz ne derecede bana yardımcı olabilir çözüldüğü taktirde boyama işlemi gerekir mi ? teşekkür ederim

  • Özkimsan
   9 Ağustos 2016, 05:42 CEVAPLA

   Bahar Hanım merhaba;
   Ok-151 oldukça etkili bir pas sökücüdür. Pas sökme işlemi yapıldıktan sonra korumaya almak isterseniz eğer OK-152 pas koruyucu ürünümüzü kullanabilir ya da boyama yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Ali İlhan Haliloğlu
  6 Ağustos 2016, 15:09 CEVAPLA

  Merhabalar.Ben dedemin antik saatini buldum geçenlerde ancak biraz paslanmış ürününüz bu duruma yardımcı olabilirmi.Olabilirse hangi ürünü almalıyım ve nasıl kullanmalıyım?

  • Özkimsan
   3 Eylül 2016, 15:09 CEVAPLA

   Merhaba Ali İhsan Bey,
   Ürünümüz OK-152 yi kullanabilirsiniz.İsterseniz püskürtme,isterseniz daldırma yöntemiyle kullanabilirsiniz.Saatin iç ve dış kısmındaki paslanmayı temizleyecek ve aynı zamanda yağlayacaktır.Mekanik kısımlarınıda pas ve korozyona karşı korumaya alacaktır.Teşekkür ederiz.

 • Ali İlhan Haliloğlu
  6 Ağustos 2016, 15:09 CEVAPLA

  Merhabalar.Ben dedemin antik saatini buldum geçenlerde ancak biraz paslanmış ürününüz bu duruma yardımcı olabilirmi.Olabilirse hangi ürünü almalıyım ve nasıl kullanmalıyım?

  • Özkimsan
   9 Ağustos 2016, 05:40 CEVAPLA

   Alihan bey merhaba;
   Pası sökmek için OK-151 daha sonra saatinizi pastan korumaya almak için ise OK-152 pas koruyucu ürünümüzü kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Tunç Sipahioğlu
  3 Ağustos 2016, 11:17 CEVAPLA

  Uzun süre açıkta bekleyen inşaat demirlerimiz paslanmıştı.OK-151 Konsantre Pas Sökücü alıp uyguladım.Çok memnun kaldım.Bütün pası söküp aldı.Üstelik uygulaması da çok kolay.Belirttiğiniz gibi bir fırçayla demirlerin üstüne uyguladım,saniyeler içinde bütün pas temizlendi.Daha sonra da gönderdiğiniz pasivasyon sıvısını aynı şekilde uyguladım.Aklıma takılan bir soru var.Bu ürün demire zarar verirmi?Beton dökülürken,betonun demire tutunmasında sıkıntı çıkarırmı?

  • Özkimsan
   4 Ağustos 2016, 04:25 CEVAPLA

   Tunç Bey merhaba;
   Kesinlikle demire zarar vermez ve betonun demire tutunmasına da engel olmaz. OK-151 betonun demire tutunmasına engel olabilecek yağlayıcı içermez. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Olumlu görüşlerinizi paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • engin kabil
  1 Ağustos 2016, 17:50 CEVAPLA

  şantiyemizde uzun süredir beklediğinden paslanmış monte halde ve açılmamış bağ halinde inşaat demirlerimiz var , pas gidermek için önerileriniz .

  • Özkimsan
   2 Ağustos 2016, 14:26 CEVAPLA

   Engin Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-151 Konsantre Pas Sökücü İnşaat demirlerinin pasını temizlemede kullanılan etkili bir üründür. Metalin üzerindeki pas tabakasını temizler, içerisindeki inhibitörler sayesinde demirin dış yapısına bir zarar vermez. Metalin içine nüfuz etme özelliği yoktur. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sileri gün içerisinde arayarak detaylı bilgilendirme yapacaklardır.
   Selamlar.

 • Serhat
  26 Temmuz 2016, 12:45 CEVAPLA

  5 litre deneme pas sökücü siparişimiz dün elimize ulaştı. Testlerimizden başarılı bir şekilde geçerek 150 litre daha sipariş verildi. Etkili bir ürün kullanmak ve hızlı bir şekilde ürün teslimi alabilmek için kesinlikle tavsiye edilir.

  • Özkimsan
   27 Temmuz 2016, 14:42 CEVAPLA

   Serhat Bey merhaba;
   Pas sökücü ürün olarak OK-151’i tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz. Yeni sipariş vermiş olduğunuz ürün hazırlanmış ve kargoya verilmiştir.
   Selamlar.

 • Mehmet Yüksel
  25 Temmuz 2016, 05:21 CEVAPLA

  Merhaba. Biraz önce kredi kartı ile 5 litre pas sökücü siparişi verdim. Sipariş detaylarım geldi. Bugün kargoya verilir mi ve yine bugün elime ulaşır mı ürün. Kargo adresi İstanbul Beşiktaş ondan soruyorum.

  • Özkimsan
   25 Temmuz 2016, 06:09 CEVAPLA

   Mehmet Bey merhaba;
   Tabi ki verilen siparişler aynı gün içerisinde hazırlanarak kargoya verilmektedir. İstanbul içi olduğu için bugün kargonuzun sizlere teslim edileceğini düşünüyoruz.
   Selamlar.

 • Aykut Bilal
  1 Temmuz 2016, 14:34 CEVAPLA

  Özkimsan’dan pas sökücü ürün aldık. Oldukça memnun kalarak 30 LT’lik üründen 5 adet sipariş verdik. Daha önce kullanmış olduğumuz pas sökücü ürün ile arasında oldukça büyük farklar var. Departman olarak kesinlikle tavsiye ediyoruz. Başta sona bizlerle sürekli ilgilenen müşteri temsilcilerine çok teşekkür ederiz.

  • Özkimsan
   1 Temmuz 2016, 15:00 CEVAPLA

   Aykut Bey merhaba;
   Pas sökücü ürünümüz OK-151’i tercih ettiğiniz ve bu değerli yorumlarınız ile birlikte müşteri memnuniyetinizi bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederiz. Sizlerle sürekli çalışmak dileğiyle.
   Selamlar.

 • Ali Aydın
  28 Haziran 2016, 22:19 CEVAPLA

  Paslı demir temizleme işleminde kullanmak için kimyasala ihtiyacımız var.Pası ne temizler.Hangi ürününüzü kullanabiliriz?

  • Özkimsan
   28 Haziran 2016, 23:23 CEVAPLA

   Merhaba Ali Aydın Bey;
   Paslı demir temizleme ve pastan arındırma işlemlerinizde OK-151 Konsantre Pas Sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. Pas çıkarma yöntemleri içerisindeki en etkili ve hızlı yöntem Pas sökücü kimyasallarla yapılan pas temizliğidir.
   Selamlar.

 • Dursun
  26 Haziran 2016, 10:52 CEVAPLA

  İstanbul Tuzla tesanedeki gemi bakım işletmemiz için pas sökücü ihtiyacımız vardır.Paslanmış demir kısımların pası temizlenecek ve daha sonra boyanacaktır.Ok-151 Konsantre pas sökücü 500 Lt. için fiyat rica ediyorum.Birde 5 lt. denemek için sipariş verdim sitenizden.Yardımcı olursanız sevinirim

  • Özkimsan
   26 Haziran 2016, 10:55 CEVAPLA

   Dursun Bey merhaba;
   Siparişiniz için teşekkürler. Bugün ürününüzü verdiğiniz adrese gönderiyoruz. 500 lt için de size özel fiyat teklifimizi mail olarak gönderiyoruz. İyi çalışmalar dileriz.
   Selamlar.

 • Bulut Arslan
  8 Haziran 2016, 19:10 CEVAPLA

  Paslanmış makinelerimizin paslarını gidermek içindaha önce wd-40 pas sökücü aldık ama hiç işimize yaramadı.Sadece yağladı.Bize pası söküp atacak bir ürün lazım.OK-151 konsantre pas sökücü pasları söküp temizler mi?Yoksa buda sadece yağ gibi birşey mi?

  • Özkimsan
   8 Haziran 2016, 20:12 CEVAPLA

   Bulut Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-151 Konsantre Pas Sökücü tam anlamıyla bir pas sökücüdür. Paslanmış metallerin üzerindeki pası giderir. Bir yağ veya koruyucu değildir. Sizin bahsettiğiniz ürün sıkışmış cıvata ve somun gevşeticidir. İkisi ayrı ayrı ürünlerdir. Dolayısıyla paslanan makinelerinizin pas temizliği için ürünümüz OK-151’i tavsiye ederiz.
   Selamlar.

 • Abdullah Tekin
  5 Haziran 2016, 11:13 CEVAPLA

  Kayseri’de çelik kapı imal etmekteyiz.Paslanmış kapılarımızın boyamadan önce paslarını temizlememiz gerekiyor.OK-151 Pas sökücü ile bu işlemi yapabilirmiyiz.Bir de,temizledikten sonra kaç gün içinde boya yapmamız gerekir.

  • Özkimsan
   5 Haziran 2016, 11:21 CEVAPLA

   Abdullah Bey merhaba;
   OK-151 Pas Sökücü ürünümüz ile paslı metallerin temizliğini yapabilirsiniz. Pasın durumuna göre ortalama 1/3 su ile seyreltmenizi öneririz. Ürünümüzün temizlenmiş yüzeyde bırakacağı fosfat tabakası boyanın daha iyi kaplamasını sağlar. Birkaç gün içinde boyama işlemini yapmanızı öneririz.
   Selamlar.

 • Akif
  19 Mayıs 2016, 09:43 CEVAPLA

  Hem dezenfekte edecek,hemde iyi temizleyecek bir ürün ihtiyacımız var.

  • Özkimsan
   19 Mayıs 2016, 13:32 CEVAPLA

   Akif Bey merhaba;
   Ürünümüz Blaze Konsantre Dezenfektanlı temizleyici her türlü yıkanabilir ortamda kullanabiliceğiniz temizleyici ve dezenfekte edicidir. Konsantredir 1/10 ile 1/100 arasında su ile seyreltip en inatçı kirleri temizleyebilirsiniz. Bakteri ve virüsleride yok eder.
   Selamlar.

 • Salih
  15 Mayıs 2016, 23:30 CEVAPLA

  Paslanmış el aletlerimin temizliği için pas sökücü ve koruyucu 1 er lt almak istiyorum.Sivas a gönderebilirmisiniz?

  • Özkimsan
   15 Mayıs 2016, 23:38 CEVAPLA

   Salih Bey merhaba;
   Elbette ücretsiz kargo ile ürünlerimizi Türkiye’nin her tarafına gönderiyoruz. OK-151 Konsantre Pas Sökücü ve OK-152 Pas Çözücü ve Gevşetici ürünümüzü sitemizden online olarak sipariş verebilirsiniz. Aynı gün içerisinde gönderimi sağlanmaktadır.
   Selamlar.

 • Hakan
  11 Mayıs 2016, 17:14 CEVAPLA

  Fayans ve mermer zeminden pas ve kirliği nasıl temizleriz?Uzun süre kullanılmayan demirlerin pası hep zemine akmış ve çok kirletmiş.Temizleyemiyoruz,yardımcı olurmusunuz?

  • Özkimsan
   11 Mayıs 2016, 17:19 CEVAPLA

   Merhaba Hakan Bey;
   Elbette. Ürünümüz OK-151 ile fayans, mermer, beton vs zeminlerdeki pas lekelerini kolayca temizleyebilirsiniz. Ürünümüz OK-151 Konsantre Pas Çözücüyü 1/10 su ile seyreltin ve bir fırça veya paspas yardımıyla zeminlere uygulayın. Sitemizden online sipariş verebilirsiniz
   Selamlar.

 • Seymen
  5 Mayıs 2016, 21:48 CEVAPLA

  Antika silahlarımızın pas temizliğini ve korumasını yapmak istiyoruz.Hangi ürününüzle yapabiliriz?

  • Özkimsan
   5 Mayıs 2016, 21:59 CEVAPLA

   Merhaba Seymen Bey;
   Aşırı paslanmış silahların pas temizliğini ürünümüz OK-151 Konsantre pas sökücü ile yapabilirsiniz. Namlu ve mekanizma kısmındaki bütün paslanmaları temizleyecektir. Daha sonra temizlenen yerleri su ile durulayıp iyice kurutup yine ürünümüz olan OK-152 Pas sökücü, gevşetici ve koruyucu ile tekrar paslanmasına karşı koruyabilirsiniz.
   Yüzeysel paslanmış silahlarda ise sadece OK-152 ile temizlemenizi öneririz.
   Selamlar.

 • Durmuş
  4 Mayıs 2016, 07:09 CEVAPLA

  İnşaatımızdaki demirlerin filiz diye tabir ettiğimin dışarıda kalan kısımları kış şartlarından dolayı iyice paslandı.Bu kadar paslanmış demirlerin üzerine beton atmak istemiyoruz.Önce pasını iyice temizlemek istiyoruz.Hangi ürününüzü önerirsiniz ve nasıl kullanabiliriz?

  • Özkimsan
   4 Mayıs 2016, 08:11 CEVAPLA

   Durmuş Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-151 Konsantre Pas sökücü ürünümüzü püskürtme veya bir oto fırçası ile sürme yöntemiyle uygulayabilirsiniz. Ürünümüzü pasın yoğunluğuna göre 1/1 ile 1/5 arasında su ile seyreltin ve inşaat demirlerine temas ettirin yeter. Pasını söküp atacaktır. Demirleriniz ilk günkü parlaklığına kavuşacaktır.
   Selamlar.

 • Basri Yıldız
  30 Nisan 2016, 15:22 CEVAPLA

  Ortalama 1-2 metre uzunluğunda,50 cm genişliğinde demirden sacların boyamadan önce tiner ile yağını alıp,boyaya hazırlıyoruz.Bir bez ile silince yağı çıkıyor sacların ama paslanan yerlerin pasını almıyor.Aynı zamanda tiner parlayıcı,yanıcı bir madde ve daha önce bir yangın tehlikesi geçirdik.Yerine kullabileceğimiz ekonomik ve güçlü bir ürününüz varmı?

  • Özkimsan
   30 Nisan 2016, 16:18 CEVAPLA

   Basri Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-151 konsantre yüzey hazırlayıcı ve pas sökücü ürünümüzü saclarınızdaki hem pas, hem de yağ temizliği için kullanabilir ve boyaya hazır hale getirebilirsiniz. Ürünümüz yanıcı değildir. Aynı zamanda konsantre (su ile seyreltilir) olduğu için de tiner ve solvente göre çok daha ekonomiktir. Paslı saclarda 1/3 oranında su ile seyrelterek kullanın. Paslı olmayan, sadece yağ temizliği yapacağınız saclarda 1/10 su ile seyrelterek kullanabilirsiniz.Ürünümüzü kullandıktan sonra sac kısa sürede kurur ve üzerinde sarı, beyaz renkli bir fosfat tabakası oluşur. Aynı zamanda bu tabaka boyanın saca daha iyi tutunmasını sağlar. Yukarıda da anlattığımız gibi aynı anda birkaç işlemi bir arada yapabileceğiniz çok kullanışlı bir üründür OK-151.
   Selamlar.

 • Samet
  28 Nisan 2016, 12:40 CEVAPLA

  Merhaba,
  Ofis içerisindeki sandalyelerin kenarları paslanmış ve kabarma yapmıştır, zemini temizledikten sonra kabaran bölümler ile alakalı
  nasıl bir yol izlemeliyiz? Hangi ürünü kullanmalıyız?
  OK-151 mi OK-152 mi karamsar kaldım.
  Samet

  • Özkimsan
   28 Nisan 2016, 14:12 CEVAPLA

   Samet Bey merhaba;
   Pas söküldükten sonra boyama yapılacaksa eğer OK-151 kullanmanız yeterlidir. OK-151 kullandıktan sonra ilgili kısımlar boyamaya hazır hale gelmektedir. Ancak pas söküm işlemi gerçekleştirdikten sonra tekrar paslanmaması için korumaya alacaksanız eğer OK-152 pas koruyucu ürünümüzün de kullanılması gerekir. Öncelikle OK-151 ile oluşan bütün pas derinlemesine sökülür. Ardından OK-152 pas koruyucu ürün uygulanır.
   Selamlar.

 • Emrah
  27 Nisan 2016, 08:18 CEVAPLA

  Klasik bir otomobilim var.Kaportasının bir kısmı paslanmış durumda.Arabayı boyaya vereceğim.Ama önce pasının temizlenmesi gerekiyor.Zımparayla temizlenmesini istemiyorum paslarının.Temizlerken zarar verebiliyorlar kaportaya.Ürününüz OK-151 Pas sökücü sorunumuzu çözer mi?

  • Özkimsan
   27 Nisan 2016, 08:44 CEVAPLA

   Emrah Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-151 Konsantre pas sökücüyü paslanmış araç kaportasının temizliği için kullanabilirsiniz.Paslanan kısımlara sıkıp 1 dk kadar bekledikten sonra bir bez veya bulaşık süngerinin sert tarafıyla silerseniz pasını temizleyecektir. Üstüne de rahatlıkla boya yapabilirler.Hem boya daha sağlıklı ve sağlam olacaktır.
   Selamlar.

 • Hakan
  25 Nisan 2016, 19:09 CEVAPLA

  2. el bir torna tezgahı aldık.Ama bir müddet çalışmadığı için paslanmaya başlamış.Aynı zamanda hareketli parçaları yine pastan dolayı sıkışmış.Komple torna tezgahını pastan temizlemek istiyoruz. Hangi ürünü almamız gerekecek.

  • Özkimsan
   25 Nisan 2016, 19:49 CEVAPLA

   Hakan Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-152 pas sökücü, gevşetici ve yağlayıcı ile tezgahınızın hem pasını giderebilir hemde bağlantı elemanlarının sıkışıklığını gevşetebilirsiniz. Sökmeniz gereken sıkışmış somun ve vidaları da gevşetebilirsiniz. Aynı zamanda makinenizi pas ve korozyona karşı korumaya da alabilir ve tam bir bakımını tek bir ürünle yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Mert Ali
  20 Nisan 2016, 18:47 CEVAPLA

  Gaziantep deki firmamızda uzun süredir kullanılmamış ve paslanmış dokuma taraklarının paslarını temizlemek istiyoruz.Nasıl bir ürün önerirsiniz?

  • Özkimsan
   20 Nisan 2016, 18:55 CEVAPLA

   Mert Ali Bey merhaba;
   Paslanmış dokuma taraklarınızın temizliğini OK-151 Konsantre Pas Çözücü ile temizledikten sonra tekrar paslanmasını engellemek için korumasını OK-152 pasa karşı koruyucu ve gevşetici ürünümüz ile yapabilirsiniz. 1/3 su ile seyrelttiğiniz OK-151’i bir hazneye boşaltın ve tarakları içine daldırın. Bir müddet beklerseniz bütün pası temizleyecektir. Temizlenen tarakları hemen kullanmayacaksanız, su ile durulayıp iyice kurutun ve OK-152 Gevşetici ve Pas Önleyici ürünümüze daldırıp çıkartın veya üzerlerine püskürtün. Dokuma taraklarınızın tekrar paslanmasını önleyecektir.
   Selamlar.

 • Poyraz
  18 Nisan 2016, 17:42 CEVAPLA

  İşlediğimiz metallerin pasını temizlemek için bir daldırma havuzu yaptırmayı düşünüyoruz, OK151 bu havuzda yazıda anlatıldığı gibi daldırma yöntemiyle kullanabilirmiyiz?

  • Özkimsan
   18 Nisan 2016, 18:06 CEVAPLA

   Poyraz Bey merhaba;
   Evet Ürünümüz OK-151 Metal Yüzey hazırlayıcı ve Pas Çözücü hem püskürtme (spreyle) hemde daldırma şeklinde kullanılabilir. Daldırma havuzunuzun plastil olmasını öneririz. Çünkü metal havuzlar uzun süre kullanımda aşınabilir, delinebilir. Pasın ve yağın yoğunluğuna göre OK-151 i 1/1 ile 1/20 su ile seyreltip, en az 10 dakika bekletmek gerekir. Metale hemen boya yapılacaksa durulamadan direk boyayı uygulayınız. Ürünümüzün metal üzerinde bıraktığı fosfatlama etkisi boyanın daha sağlam olmasını sağlayacaktır.
   Selamlar.

 • Hidayet
  16 Nisan 2016, 16:47 CEVAPLA

  OK-151 i aldık,kullanıyoruz.Aynı ürünü Plastik enjeksiyonda kullandığımız kalıpların paslanan arka yüzeylerini temizlemekte kullanabilir miyiz.Su ile temas ettiği için aşırı bir paslanma var.

  • Özkimsan
   16 Nisan 2016, 18:12 CEVAPLA

   Hidayet Bey merhaba;
   Plastik enjeksiyon makinelerde kullanılan çelik kalıpların suyun temas ettiği yüzeyler zamanla paslanır. Bu hem performanslarını etkiler hem de aşırı bir kirlilik yaratır. Bu yüzeyleri pasın durumuna göre 1/1 ile 1/5 arasında su ile seyrelterek OK-151 Metal Yüzey Hazırlayıcı ve Pas Sökücü ile temizleyebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Mustafa Göksenin
  15 Nisan 2016, 13:35 CEVAPLA

  Sizden denemek amacıyla satın aldığımız 1 Lt. OK-151 Pas Sökücü Ürününüzün aradığımız ürün olduğunu gördük.Sac üzerindeki yağı ve pası aynı anda temizliyor.Seyreltme oranı da gayet iyi.Fiyat olarak uygun olursa kullanmak istiyoruz.Kullanımımız ayda bir varil,yani 210 lt kadar.Bize bir varil fiyatını teklif olarak verebilirmisiniz?Birde toplu alımlarda vadeniz ne kadar?Son olaraj bizim için önemli olan,her siparişimizde aynı kalitede ürünün sağlanması.Daha önce bu konuda sıkıntılar yaşadık.

  • Özkimsan
   15 Nisan 2016, 14:18 CEVAPLA

   Mustafa Bey merhaba;
   Varil bazında alımlardaki fiyatlarımız e-posta adresinize gönderilmiştir. Ürünümüz kendi imalatımızdır. Bu sebeple aynı özellikte ve kalitede olması garanti koşullarımız altında yer almaktadır. Her siparişinizde aynı özellikte yağ ve pas sökme gücüne sahip ürün sağlanır. Özkimsan tarafından en çok üzerinde durulan konuya değindiğiniz ve bu değerli yorumunuzu bizlerle paylaştığınız için sizlere çok teşekkür ederiz.
   Selamlar.

 • Özgül
  11 Nisan 2016, 19:29 CEVAPLA

  Havalandırma fanları,motorları ve tüm aksamını üreten bir firmayız.İşlediğimiz sac parçaları boyaya hazırlamak için yağ temizliği,pas temizliği,fosfatlama ve durulamalar dahil 5 daldırma kazanı kullanıyoruz.Bu saydığım işlemleri tek başına yapabilecek bir ürününüz varmı?

  • Özkimsan
   11 Nisan 2016, 19:40 CEVAPLA

   Merhaba Özgül Bey;
   Bu işlemlerin hepsini ürünümüz OK-151 tek başına yapabilir. Aynı anda hem yağ, hem pas temizliğini yapmasının yanında yüzeyde ince bir fosfat tabakası bırakır ki bu tabaka boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını sağlar, boya işleminin kalitesini arttırır. Hem maliyet, hemde zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte boya öncesi hazırlık işleminiz daha kolay ve pratik olur. Detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Polat Kaplan
  6 Nisan 2016, 15:12 CEVAPLA

  İşlediğimiz sacların boya öncesi temizliğini yapmak istiyoruz.Bazı kısımları paslı, bazı kısımları yağlı.Bize hem pası,hem yağı kolayca temizleyecek bir ürün önerebilirmisiniz.

  • Özkimsan
   6 Nisan 2016, 19:03 CEVAPLA

   Polat Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-151 Konsantre Pas Sökücü ve Metal Yüzey hazırlayıcı ile metallerinizin hem yağ, hem de pas temizliğini aynı anda yapabilirsiniz. Ürünümüz parçaların üzerine püskürtme veya daldırma yöntemi ile kullanılabilir. Konsantredir, yağın, pasın durumuna göre 1/3 ile 1/30 arasında su ile seyreltilerek kullanılır. Bu açıdan çok ekonomiktir. Yanıcı değildir. Metal üzerinde bıraktığı fosfat tabakası sayesinde boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını ve daha sağlam olmasını sağlar. Yani hem yağı hemde pası sökebilmeniz için sizlere tavsiye edebileceğimiz bir ürünümüzdür.
   Selamlar.

 • Mehmet Erdoğan
  3 Nisan 2016, 20:59 CEVAPLA

  Ankara daki inşaatımız için pas sökücü ihtiyacımız var.İnşaatımız yaklaşık bir senedir durmuştu.Bu sürede inşaat demirlerimiz,özellikle üst taraftaki filiz tabir ettiğimiz,dışarıda kalan kısımlar paslandı.Biz bu demirlerimizin önce pasını temizleyip daha sonra beton atmak istiyoruz.Bize önereceğiniz ürün varmı.fiyatı nedir?

  • Özkimsan
   3 Nisan 2016, 21:10 CEVAPLA

   Mehmet Bey merhaba;
   Ürünümüz OK-151 Konsantre pas sökücü tam aradığınız üründür. Demirlerin üzerine püskürtme veya bir fırça vasıtasıyla yıkama şeklinde pasları giderebilirsiniz. Durulama yapmanıza gerek kalmadan da betonu üzerine atabilirsiniz. Kullanımı pratiktir ve hızlı sonuç alırsınız.
   Selamlar.

 • Enes Mutlu
  30 Mart 2016, 20:58 CEVAPLA

  Merhabalar. Firmamızın bahçesinde bulunan makinelerimiz tam olarak korunamadığı için paslanmışlar. Sadece dışı değil aynı zaman iç aksamda bulunan parçalarda da paslanmalar mevcut. Pas sökücü kullanmak istiyoruz ancak tam olarak nasıl bir işlem yapacağız bilmiyoruz. Aynı zamanda pası sökülebiliyorsa eğer tam anlamı ile boyamakta istiyoruz. Kullanmamız gereken ayrı kimyasallar olacak mı. İyi günler.

  • Özkimsan
   30 Mart 2016, 21:24 CEVAPLA

   Enes Bey merhaba;
   OK-151 konsantre pas sökücü sayesinde daldırma ve püskürtme yöntemini kullanarak atıl halde olan makinelerinizin çalışır hale gelmelerini sağlayabilirsiniz. İlgili makinelerde öncelikle püskürtme yöntemini tercih edilir. Ürünümüz konsantredir bu sayede pasın yoğunluğuna göre su ile karıştırılır. Paslı olan makine yüzeyine herhangi bir pompa yardımı ile püskürtme işlemi yapılır. Makine parçalarında ise dilerseniz püskürtme dilerseniz de daldırma yöntemi ile pasın çıkarılmasını sağlayabilirsiniz.
   Pas söküldükten sonra makine ve parçalarını temizlemeniz yeterlidir. Temizlenen metal yüzeyinin kurumasının ardından OK-151 konsantre pas sökücü içeriğinde bulunan kimyasallar sayesinde direk boyama işlemine geçilebilir. Ürünümüz boya yüzey hazırlayıcı olarak da işlev görmektedir. Boyanın metale daha iyi tutunabilmesi ve kalitesinin arttırılması için, içeriğinde özel kimyasalı mevcuttur.
   Selamlar.

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021