Paslı demir inşaatta kullanılır mı
  • 2833
  • 0

Paslı demir inşaatta kullanılır mı

Konuyu detaylı bir şekilde anlatmadan önce kesinlikle sorunuzun cevabını şu şekilde verebiliriz. Paslı demir inşaatta kullanılmaz.

Paslı inşaat demiri neden kullanılmamalı

Demir oksitlenmeye (paslanmanın ilk evresi) başladığında kendi özelliklerinden uzaklaşmaya başlar. İnşaat demirindeki bu ilk evre genellikle turuncu ya da kırmızı renklerde gözlemlenir.

Koruma alınmadığında yani pas sökülmediğinde demir çürümeye başlar. Paslanmış olan bu demiri inşaatta kullandığınızda paslanma olayı devam edecek ve zamanla kolonları çatlatacaktır.

İnşaat demirlerinin paslanması

İnşaat demirleri üzerindeki demir atomu hava ve sudaki oksijen atomu ile tepkimeye girdiğinde paslanma başlar. Hemen aşağıdaki videoda bu evreler anlatılmıştır.

Korozyonun aderansa etkisi

Beton ile demir arasındaki kayma gerilimine aderans adı verilir. Oskitlenme yani paslanma donatı – beton aderansını olumsuz yönde etkiler. İlerleyen paslanmalarda ise aderans tamamen kaybolur.

İnşaat demiri pası nasıl sökülür

İnşaat demiri pasını sökebilmek için Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından OK-151 pas sökücü ürün geliştirilmştir. OK-151 ile inşaat demirleri üzerinde oluşan pasın sökülürkenki anını aşağıdaki video ile izleyebilirsiniz.

OK-151 hakkındaki tüm detaylara ve ürün alımı gerçekleştirmek için Pas Sökücü sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021