Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır
 • 3462
 • 4

Tıkanan Gider Borusu Nasıl Açılır

Tıkanan gider borusu nasıl açılır sorusu firmamıza sıkça sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu makalemiz aracılığı ile, herkesin karşı karşıya kalabileceği bu sorunu tüm detayları ile birlikte anlatmaya çalışacağız. Ama önce giderlerin neden tıkandığına dair kısa bir bilgi paylaşımı yapmak istiyoruz.

Boru giderlerinin tıkanmasının en büyük sebebi içerisine atılan maddeler ve katı cisimlerdir. Tuvaletlere atılan kağıtları ya da erimeyen cisimleri örnek olarak verebiliriz. Ancak sadece kullanıcı hatası olarak değil aynı zamanda bina boru sisteminin kurulumu da giderlerin tıkanmasına sebep olabilir. Özellikle dirsek borularının sık kullanımı bu sorun ile karşılaşılmasına sebep olur.

Tıkanan Gider Borularını Açıcı Ürün

Tıkanan Gider Borularını Açıcı Ürün

Tıkanan Giderler Nasıl Açılır

Tıkanan giderlerin açılabilmesi için genellikle klasik yöntemler kullanılmaktadır ancak bu yöntemler giderlerin açılmasında etkili olmamaktadır. Bir çoğumuzun evinde lavabo açıcı pompa bulunmaktadır. Sadece mutfak ve banyo lavabolarında meydana gelen küçük tıkanıklar yaşandığında çözüm olarak tercih edilir. Ya da kimi durumlarda sirke ve karbonat dökülmesi söylenir. Gider borularının asıl tıkanma sebebi katı atıkların borularda birikmesi olduğu için bu atıkların çözünmesine klasik yöntemler çözüm olamamaktadır.

Tıkanan giderleri açmanın en etkili yöntemi lavabo ve gider açıcı kimyasalların kullanılmasıdır. Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından üretilmekte olan OK-51 tıkanan gider borularının açılmasın oldukça etkili bir üründür. Peki OK-51 gider açıcı kullanılarak tıkanmış olan gider boruları nasıl açılır ?

1. OK-51 gider açıcı ürününü kullanmadan önce 2 ile 5 litre arasında kaynar suyu hazır ediniz.

2. Tıkanmış olan lavabo ya da giderlerde birikmiş su var ise boşaltınız.

3. Gider açıcı ürünü tıkanıklığın meydana geldiği giderin ağız kısmına boşaltınız.

4. Hazırlamış olduğunuz kaynar suyu dökünüz. Bu işlemi yapınca tıkanmış gider açılacaktır.

5. Gider açılma işlemi tamamlandıktan 2 dakika sonra ise musluğu açarak borulardan bol su geçmesini sağlayınız.

Gider Açıcı Ürün OK-51’i Nasıl Satın Alabilirim

Lavabo ve gider açıcı ürünümüz OK-51’i internet sitemiz üzerinden online bir şekilde satın alabilirsiniz. Ürün ambalajlarımız 250mg ve 1000mg’dır. İhtiyacınız olan ürün miktarını hemen aşağıdan sepetinize ekleyebilir, dilerseniz 3D Secure güvenlikli kredi kartı ile ödeme dilerseniz EFT/Havale ile yöntemi ile ürünümüzü satın alabilirsiniz. Türkiye’nin 81 iline aynı gün içerisinde kargo gönderimi yapılmaktadır.

Nasıl Açılır ?

Lavabo, küvet, pisuvar, tuvalet, balkon gideri, logar ve aklınıza gelebilecek bütün giderlerinin tıkanıklığı OK-51 gider açıcı ürün kullanılarak açılabilir. Aynı zamanda ev ve iş yerlerinde bulunan bütün drenaj sistemlerinin tıkanıklığının açılmasında oldukça etkilidir. Tıkanmış gider boruları nasıl açılır konu başlıklı bu makalemiz ve ürünlerimiz hakkında aklınıza takılan bütün soruları 0 (212) 871 52 42 numaralı telefonumuz üzerinden bizleri arayarak sorabilir ve detaylı bir şekilde cevap verilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda hemen aşağıda bulunan yorum alanından sorularınızı iletebilir ve uzmanlarımızın kısa bir süre içerisinde ilgili soruları cevaplamalarını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


4 YORUM

 • Burcu
  7 Kasım 2017, 17:09 CEVAPLA

  İyi günler bizimde balkon gideri tıkandı küçük kömür parçaları bu gider açıxı açar mı acaba teşekkür ederim

  • Özkimsan
   8 Kasım 2017, 14:10 CEVAPLA

   Merhaba,
   Ürünümüz kömür parçalarını eritemez,yağ,kağıt vs. içindir.
   saygılarımızla

 • Derman
  28 Nisan 2017, 10:33 CEVAPLA

  AVM’de bulunan tuvaletlerin temizlik işlerini yönetmekteyiz. Pisuvarlar sürekli tıkanmakta ve açmakta zorluk çekiyoruz. Tıkanan pisuvarları açar mı ürününüz

  • Özkimsan
   28 Nisan 2017, 11:58 CEVAPLA

   Derman Bey merhaba;
   Pisuvar tıkanıklığını giderebilmek için ürünümüzü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021