Split Klima Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır

Split Klima Temizleme Spreyi Nasıl Kullanılır

Ev ve iş yerlerinde kullanılmakta olan split tipi klimaların peteklerinde ve iç aksamlarında zamanla kir, tabaka, tortu ve diğer oluşumlar meydana gelmektedir. Bu oluşumlar klimaların verimini azaltarak daha fazla enerji harcanmasına ve aynı zamanda zararlı mikroorganizma ve bakterilerin oluşmasına sebep olmaktadır. Daha fazla enerji harcanmasının ve kötü kokular oluşumu ile birlikte zararlı mikroorganizma ve bakterilerin yok edilmesini sağlayabilmek için klima temizleyici sprylerin kullanılması gerekir.

OK-131 SPLİT KLİMA TEMİZLEME SPREYİ

OK-131 Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri tarafından geliştirilmiş olan split tipi klimaların temizliğinde kullanılan konsantre klima temizleyicidir. Klima petekleri ve iç aksam oluşan kir, yağ, kireç, karbon ve diğer bütün tabakaların temizlenmesini sağladığı gibi kötü kokulara sebep olan ve aynı zamanda sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen mikroorganizma ve bakterilerin yok edilmesini sağlamaktadır.

Split Klima Temizleme Sıvısı

Split Klima Temizleme Sıvısı

SPLİT KLİMA TEMİZLEME SPREYİ NASIL KULLANILIR

OK-131 1 litre, 5 litre ve 30 litre ambalajları ile birlikte sunulmaktadır. Evinizde ya da iş yerinizde bulunan bir klimanın temizliği için 1 litre ambalajı almanız yeterlidir. Konsantre bir üründür bu sayede su ile seyreltilerek kullanılabilme özelliğine sahiptir. OK-131 klima temizleyici ürünümüz sizlere özel fısfıs ile birlikte gönderilmektedir. 1 litre ambalaj içerisinde bulunan klima temizleme sıvısını fıs içerisinde kirin yoğunluğuna göre boşalttıktan sonra kullanıma hazır hale getirebilir ve sprey modunda kullanabilirsiniz.

Klimanızın hemen üzerinde iç aksamı ve peteğin önüne gerilmiş bir kapağı bulunmaktadır. Bu kapak sizler tarafından oldukça kolay bir şekilde çıkartılabilir. Kapağı yerinden çıkarttığınızda klimanızın peteği ve iç aksamı ile karşılaşırsınız. Bu peteğin kirlenip tozlandığını ve üzerinde bir tabakanın oluştuğunu görürsünüz. Şimdi dilerseniz adım adım split klima temizleme spreyi nasıl kullanılır anlatalım.

1. OK-131 klima temizleme sıvısını, fıs fıs içerisinde boşaltınız. Ağır kirlilikte 1/5, orta kirlilikte 1/10 ve hafif kirlilikte 1/25 oranında seyrelmenizi tavsiye ederiz.

2. Fısfısı sprey moduna getiriniz.

3. Klimanızın kapağını çıkartınız ve aşağıya süzülecek olan sıvı kir için bir önlem alınız. (Kova, muşamba ve benzeri bir alan)

4. Klimanızın kesinlikle sigortasını kapatınız ve çalışamaz modda olduğunu test ediniz.

5. OK-131 split klima temizleme spreyini klimanızın peteğine ve iç aksamına sıkınız. Bu işlemi yaptığınızda bir köpükleşme ve bu köpükleşme ile birlikte kirlerin akmakta olduğunu göreceksiniz.

6. Klima temizleme spreyinizi klimanızın peteğinde ve iç aksamında bulunan kirlerin tamamen yok edilmesi aşamasına kadar sıkınız ve ardından su ile durulayınız.

7. Son olarak tamamen temizlenmiş olan klimanızın peteğini ve iç aksamını bir bez yardımı ile siliniz.

8. Klimanızın kapağını takınız.

9. Aradan bir saat geçtikten sonra klimanızı çalıştırınız ve yaklaşık olarak 1 saat kadar çalıştırınız.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra klimanızın içi tamamen temizlenmiş ve aynı zamanda zararlı mikroorganizma ve bakteriler yok edilmiş olacaktır.

KLİMA TEMİZLEME SPREYİ NEDEN KULLANILMALI

Klimalarınızın içerisinde biriken kir, toz, kireç, yağ, toz ve diğer tabakalar zamanla klimanızın daha az verimle çalışmasına sebep olurlar. Eki performansı yakalayabilmeniz için ise klimanızı daha yüksek derecelerde çalıştırmanız gerekir. Bununla birlikte hava sirkülasyonu klimanız tarafından en ideal şekilde yapılamadığı için motoru daha fazla çalışmaktadır. Sonuç olarak klimanız 1 enerji harcıyor iken 2-3 enerji harcamaya başlar.

Sadece harcanılan enerji değil aynı zamanda klima içerisinde biriken kir tabakalarının oluşturduğu mikroorganizma ve bakteriler de zamanla artmakta ve kötü kokuların oluşmasına sebep olmaktadırlar. Bu kötü kokuların yanı sıra başta çocuklar olmak üzere sağlığınız olumsuz bir yönde etkilenmektedir. Çünkü zararlı mikroorganizma ve bakteriler klima sirkülasyonu ile direk olarak odanızın ya da iş yerinizin içerisinde verilmektedir.

Maliyeti oldukça düşük olan klima temizleme spreyi hem ekonomik açıdan sizleri rahatlatmakta hem de sağlığınızı koruma altına almaktadır. Bu sebeple her sezonda mutlaka kullanılmalıdırlar.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016