Soğutma sistemlerinde oluşan kireç nasıl temizlenir

Soğutma sistemlerinde oluşan kireç nasıl temizlenir

Soğutma sistemlerindeki kirecin zararları

Soğutma sistemlerinde meydana gelen kireç enerji giderlerini arttırmaktadır. Bununla birlikte daha fazla bakım yapılmasına sebep olur. Ekonomik açıdan olumsuz etkilere sebep verdiği gibi kireç tabakası temizlenmez ise makineler kullanılamaz hale gelebilir.

Soğutma sistemlerinde kireç nasıl oluşur

Suyun içerisinde magnezyum, kalsiyum, silikat ve diğer katı maddeler bulunmaktadır. Soğutma sistemleri içerisinde meydana gelen ısı değişimleri, suyun buharlaşması kısacası faz değişimlerinde kireç tabakası oluşmaktadır.

Soğutma sistemlerinde oluşan kireci önleme

Soğutma sistemlerinde oluşabilecek kireç tabakasının önlenebilmesi için Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından OK-101 Kireç Önleyici ürün geliştirilmiştir. Kireç önleyici ürünümüzden önce kireç sökücü OK-102 ürünümüzü kullanmanızı tavsiye ederiz.

OK-101 Su içerisinde bulunan kalsiyum, magnezyum, karbonat ve sülfat oluşumunun çeperlere yapışmasını ve su içerisinde askıda kalmasını sağlar. Bu sayede sudaki kirecin sistemde kireçlenme ve sistemin çalışmasını engelleme veya yavaşlatma yapmasını engeller. %30 a kadar enerji tasarrufu sağlar.

Soğutma sistemlerinde oluşan kireç temizliği

Soğutma sistemlerinde oluşan kirecin temizlenebilmesi için Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından OK-102 Kireç Sökücü ürün geliştirilmiştir.

Su ile çalışan soğutma sistemleri ve soğutma kulelerinde oluşan kireç, tortu ve pas temizliğinde kullanılır. Buhar kazanları, ısıtma sistemleri ve plakalı eşanjörler içinde oluşan kireç ve tortu temizliğinde kullanılır.

Ürünlerin kullanımı ve diğer bütün detaylar için müşteri temsilcisi hattımızı aramanız yeterlidir.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021