Sirke, Kola İle Pas Temizleme Yapılabilir Mi ?
  • 10869
  • 0

Sirke, Kola İle Pas Temizleme Yapılabilir Mi ?

Halk arasında oldukça yanlış biline bir pas temizleme hatası bulunmaktadır. Doğal pas temizleme olarak görülen ancak pası temizlemekten ziyade kısa bir sürede metalin daha fazla paslanmasına sebebiyet veren iki yöntem.

Sirke ile pas temizleme ve kola pas temizleme.

Sirke ve Kola İle Pas Temizleme Zararları

Pası sökmek için sirke ve kola kullanımı internette yazılan makaleler sebebi ile yapılabilmektedir. %100 etkili olmayan bu yöntem kısa süreli bir çözüm olabilmekte ancak yine kısa bir süre sonra metalin dönüşü olmayacak bir şekilde paslanmasına sebebiyet verebilmektedir. Özkimsan uzman kimyagerlerine danışarak bu yöntemlerin imkanınız var ise eğer kullanılmamasını tavsiye ediyoruz.

Pas Temizleme Nasıl Yapılmalı

Demir üzerine oluşan pas ve diğer metallerdeki korozyonu söküp temizlemek amacıyla kimyagerler tarafından özel olarak pas sökücü ürünler geliştirilmiştir. Bu ürünler metali aşındırmadan üzerindeki pasın %100 etkili bir şekilde sökülmesini ve ilk günkü haline geri dönmesini sağlayan ürünlerdir.

Özkimsan kimyagerleri tarafından OK-151 pas sökücü ürün geliştirilmiştir. Bu ürün her türlü metalin üzerinden pas, yağ ve kirin kolayca sökülmesini sağlayan konsantre bir üründür. Bakır, aliminyum, pirinç ve demir metallerini kesinlikle aşındırmaz.

OK-151 Pas Sökücü Kullanımı

OK-151 pas sökücü ürün konsantredir. Su ile ağır kirlilikte 1/3, orta kirlilikte 1/7 ve hafif kirlilikte 1/15 oranında seyreltilerek kullanılabilir. Çıkarılabilir parçalar üzerindeki pas aşağıdaki videoda olduğu gibi daldırma yöntemi ile, çıkarılamayan parçalar ise püskürtme (herhangi bir spreyer/fıs fıs içerisine boşaltılarak) yöntemi ile sökülebilir.

OK-151 pas sökücü ürünü kullanılarak demir metali üzerinde oluşan ağır kirlilikte pasın nasıl söküldüğünü hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Pas Sökücü OK-151’i Nasıl Satın Alabilirim ?

Pas sökücü OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Pası söktükten sonra herhangi bir boyama işlemi yapılmayacaksa eğer OK-152 pas koruyucu ürünümüzü de incelemenizi tavsiye ederiz. Çünkü demir metali hava ve su ile temasa geçtiğinde içerilerinde bulunan oksijen atomu ile kimyasal tepkimeye girerek oksitlenme oluşumuna sebep olmaktadır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016