Oksitlenmiş Pirinç Eşya Temizliği Nasıl Yapılır

Oksitlenmiş Pirinç Eşya Temizliği Nasıl Yapılır

Oksitlenmiş ya da kararmış pirinç eşya ve hırdavat temizliği yapılabilmesi için OK-159 pirinç parlatıcı ve temizleyici ürün kullanılmaktadır. Bu ürün, pirinç üzerinde meydana gelen yağ, kir, oksitlenme, kararma ve benzeri oluşumların sökülerek temizlenmesini ve aynı zamanda parlatılarak ilk günkü görünümüne geri kavuşmasını sağlamaktadır. Kullanım alanları pirinçten üretilmiş bütün eşyalar ve hırdavat (vana, tesisat ve benzeri) olarak sıralanabilir.

PİRİNÇ EŞYA TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR

Pirinç eşya temizliği yapmak oldukça kolaydır. İki türlü pirinç eşya temizleme yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi taşınabilir olan pirinç eşyalar diğer ise taşınamaz olan pirinç eşyalar olarak ikiye ayrılmaktadır. Taşınabilir eşyalarda daldırma yöntemi, taşınamaz olan eşyalarda ise püskürtme yöntemi kullanılmaktadır.

Daldırma Yöntemi: Pirinç eşyanız taşınabilir ise örneğin bir parça, hediyelik eşya, antika, tesisat vanası ve benzeri ise daldırma yöntemi ile pirin.ç temizliği yapılır. Eşyanızın büyüklüğüne göre bir kova içerisine OK-159 pirinç temizleyici ve parlatıcı ürün konulur. Ardından temizlenerek parlatılması istenen parçalar kovanın içerisine konulur. 1 – 2 dakika beklendiğinde pirinç üzerindeki oluşumların temizlendiğini ve parladığını gözlemlersiniz. Bu sürede sonra su ile durulamanız ve ardından herhangi bir bez yardımı ile silmeniz yeterlidir.

Püskürtme Yöntemi: Taşınamaz bir pirinç eşyanın temizliğini yapmak istiyorsanız eğer püskürtme yöntemini kullanabilirsiniz. Püskürtme yönteminde OK-159 pirinç parlatıcı ve temizleyici ürün herhangi bir fısfıs (spreyer) içerisinde boşaltılır. Ardından temizlenerek parlatılması istenen alana sıkılır. 1 – 2 dakika bekledikten sonra su ile durulanarak bir bez yardımı ile silinip, kurutulur.

PİRİNÇ EŞYA TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR (VİDEO)

Örnek olarak hemen aşağıda kararmış ve oksitlenmiş olan pirinç vananın uzman ve tecrübeli Özkimsan Endüstri Kimyasalları kimyagerleri tarafından, OK-159 pirinç parlatıcı ve temizleyici ürün kullanılarak nasıl temizlendiğini izleyebilirsiniz. İlgili videoda daldırma yöntemi kullanılmış ve sadece bir dakika içerisinde temizlik yapılması sağlanmıştır.

PİRİNÇ TEMİZLEYİCİ ÜRÜNÜ NASIL SATIN ALABİLİRİM

OK-159 pirinç temizleyici ve parlatıcı ürünümüzü 3D Secure güvenlik önlemleri ile donatılmış kredi kartı sistemimiz ile ya da havale/EFT yöntemi ile satın alabilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan ve almak istediğiniz miktar olan ürünün altındaki Satın Al butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurmanız yeterlidir. Aklınıza takılan herhangi bir soru var ise 0 (212) 871 52 42 numaralı telefonumuz üzerinden firmamız ile iletişime geçebilir ya da info@ozkimsan.com adresi üzerinden e-posta gönderimi yapabilirsiniz.

PİRİNÇ TEMİZLEYİCİ VE PARLATICI KULLANIM ALANLARI

Pirinç temizleyici ve parlatıcı ürünümüz OK-159’un kullanım alanları oldukça geniştir. Pirinç olan her türlü eşya ve parçanın temizlenmesi ve parlatılmasında kullanılabilmektedir. Müşterilerimizin siparişleri ve yorumlarına bakıldığı zaman ise en çok kullanıldıkları alanlar;

Pirinçten yapılmış hediyelik ve süs eşyaları,

Pirinç üretimi yapan fabrikalarda (Pirinç Pres Çubuk, Pirinç Otomat Çubuk, Pirinç Kollektör, Pirinç Profil, Pirinç İçi Boş Çubuk),

Pirinç vana, fittings, boru ek parçaları üretimi yapan fabrika ve satışı yapan hırdavatçılarda,

Pirinç döküm büst ve harflerde (Örneğin Mustafa Kemal Atatürk büstünün temizliğinde),

Antika parçalarda ve dekoratif amaçlı tercih edilen eşyalarda sıkça kullanılmaktadır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


10 YORUM

 • Veysi agma
  22 Nisan 2021, 11:11 CEVAPLA

  Pirinç tek kisilik karyola karardı oksitleri temizlenmesini istiyorum.Bodrumda satıcı bayiniz varmi

  • Özkimsan
   22 Nisan 2021, 17:42 CEVAPLA

   Veysi Bey merhaba;
   Yoktur. Sitemizden sipariş verildiğinde 2 (iki) iş günü içerisinde ürününüz gönderilir.
   Selamlar.

 • Abdurrahman
  25 Nisan 2020, 17:42 CEVAPLA

  Arkadaşlar merhaba
  Benim sorum pirinç ve bakır ürünleri aynı kimyasalla temizleyebiliyor muyuz?

  • Özkimsan
   25 Nisan 2020, 17:45 CEVAPLA

   Abdurrahman Bey merhaba;
   Tabii ki. Temizleyebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Neris
  16 Aralık 2019, 23:52 CEVAPLA

  Pirinç bir avizem var bazı bölgelerinde kararma aynı zamanda paslanma var .kararmalar bir şekilde temizleniyor ama paslanmış yerlere ne yapabilirim

  • Özkimsan
   24 Aralık 2019, 11:10 CEVAPLA

   Nergis Hanım merhaba;
   OK-159 ürünümüzü kulalnabilirsiniz.
   Selamlar.

 • ayşe türkkan
  26 Ekim 2019, 08:30 CEVAPLA

  merhaba, pirinç karyola temizlemek için bir bezi sıvıyla ıslatıp silsem ve arkasından suyla ıslatılmış bir bezle silsem olur mu?

  • Özkimsan
   26 Ekim 2019, 12:44 CEVAPLA

   Ayşe hanım merhaba;
   Tabii ki olur.
   Selamlar.

 • ediz arslan
  13 Ekim 2019, 18:23 CEVAPLA

  Pirinç parlatma sıvınızı Ankara da nereden alabilirim.Teşekkürler

  • Özkimsan
   13 Ekim 2019, 22:43 CEVAPLA

   Ediz Bey merhaba;
   Ankara’da şubemiz yoktur ama sipariş verirseniz aynı gün içerisinde adresinize kargo ile gönderimi yapılır.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021