Paslı İnşaat Demiri Nasıl Temizlenir
  • 6623
  • 0

Paslı İnşaat Demiri Nasıl Temizlenir

İnşaat sektöründe bulunan firmalar tarafından sıkça sorulan sorulardan bir tanesi de “Paslı inşaat demiri nasıl temizlenir ?” sorusu olmaktadır. Bu makalemizde inşaat demirlerindeki pasın güvenli ve hızlı bir şekilde nasıl söküleceği, pasın sökülmesinin neden gerektiği, OK-151 ürününün kullanım şekli ve nasıl satın alabileceğinizden bahsedilecektir.

İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151

Özkimsan Endüstri Kimyasalları olarak ürünümüz OK-151 Konsantre Pas sökücü ve Metal Yüzey Hazırlayıcıyı 2003 yılından itibaren üretilmekte olan konsantre pas sökücü bir üründür. Ürünümüz sanayi ve inşaat sektöründe yıllardır güvenle kullanılmaktadır. Özkimsan Endüstri Kimyasalları olarak ürünümüz OK-151 Konsantre Pas sökücü ve Metal Yüzey Hazırlayıcı 2003 yılından itibaren üretilmekte ve satışı yapılmaktadır.

İnşaat Sektöründe OK-151 Kullanımı

Ürünümüz sanayi ve inşaat sektöründe yıllardır güvenle kullanılan bir üründür. İnşaat sektöründe, inşaat demirlerinin pasının giderilmesinde ve demir ile betonun aderansını güçlendirmede etkili olduğu saha çalışmalarımızdaki gözlem ve deneylerde kanıtlanmıştır.

Pasivasyon işleminden sonra,ürünümüz OK-151’in yüzeyde bıraktığı fosfat tabakasının inşaat demirinin yüzeyindeki kılcal çatlak ve girintileri doldurması ve metalin oksijen ile temasını kesmesi sayesinde korozyon (paslanma) oluşumunu engellediğini onaylarız. Aynı zamanda bu fosfat tabakası demir ile betonun aderansını arttırmaktadır. Özkimsan Endüstri Kimyasalları olarak ürünümüz OK-151 in İnşaat demirlerinin pasını sökme işleminde gönül rahatlığı ile kullanabilir ve ürünümüzden kaynaklanan herhangi bir olumsuzlukta sorumluluğu üstlenilmektedir.

OK-151 Pas Sökücü Kullanım Şekli

Konsantre bir ürün olduğu için su ile seyreltilerek kullanılır. Pasın durumuna göre 1/1 ile 1/5 arasında su ile seyreltilir. Bir basınçlı püskürtücü ile demirlerin üzerine püskürtmek veya kova vb. bir kapta çözeltiyi hazırlayıp bir fırça vasıtası ile demirlerin üzerine uygulanabilir. Kullanımdan sonra Özkimsan Pasivasyon sıvısı ile nötralize edilmesini öneririz. Demirlerin tekrar paslanmasını geciktirecektir. Not:Pas sökme işleminin beton atılmadan hemen önce uygulanmasını (aynı gün veya 1-2 gün önce) öneririz.

OK-151 Pası Nasıl Söker

Örnek olarak hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı ile OK-151 Konsantre Pas Sökücü ürünümüzün bir metal üzerindeki pası sökerek nasıl ilk günkü haline geri getirdiğini izleyebilirsinz.

OK-151’i Nasıl Satın Alabilirsiniz ?

İnşaat demirlerinde oluşan pasın sökülmesinde %100 etkili olan OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız kadar olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Toplu alımlarda firmamız ile iletişime geçerek size özel fiyat teklifi verilmesini sağlayabilirsiniz. Paslı inşaat demiri nasıl temizlenir hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa eğer firmamızı arayabilir ve tüm sorularınızın cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmadı.)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016