Paslanmış Saç Döküm Tava Nasıl Temizlenir
 • 2393
 • 2

Paslanmış Saç Döküm Tava Nasıl Temizlenir

Saç tava bir süre kullanılmadığı taktirde hava ve suyun teması sonucunda oksitlenerek paslanabilir. Saç tava kullanılan sektör yetkililerinin aklına gelen ilk soru ise “Paslanmış saç döküm tava nasıl temizlenir ?” sorusu olmaktadır. Bu makalemiz aracılığı ile saç tava üzerinde oluşan pasın nasıl sökülerek ilk günkü görünümüne kavuşmasını sağlayacağınızı sizlerle paylaşacağız. Ama önce isterseniz pas neden oluşur biraz bilgi paylaşımı yapalım.

Metallerin su ve hava varlığında oksitlenmesine pas ya da korozyon ismi verilir. Eğer hava ve su içerisindeki oksijen demirdeki atomlar ile etkileşime geçmiş ise pas oluşur. Diğer metallerde tepkimeye girerse de korozyon oluşur. Hemen aynı olaylardır ancak isimler farklıdır.

Paslanmış Saç Tava Nasıl Temizlenir

Paslanmış saç tava üzerindeki pas tabakasının temizlenebilmesi için Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri tarafından OK-151 pas sökücü ürün geliştirilmiştir. Bu ürün pasın derinlemesine inceleyerek saç tavanın metaline kesinlikle herhangi bir zarar vermeden üzerindeki pasın sökülmesini sağlamaktadır. Sökme işlemi oldukça hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Örnek olarak tamamen paslanmış olan bir matel parçanın üzerindeki pasın OK-151 Konsantre Pas Sökücü ürünü ile nasıl söküldüğünü hemen aşağıda bulunan ve Özkimsan Youtube sayfasına yüklenen video aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Saç Döküm Tava Pas Sökücü Kullanım Şekli

Pas tutmuş saç tava üzerindeki tabakanın sökülebilmesi için iki yöntem kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki hemen yukarıda izlemiş olduğunuz videoda olduğu gibi daldırma yöntemidir. Daldırma yönteminde OK-151 bir kap içerisinde boşaltılır. Saç tava içerisine konularak kısa bir süre beklenir ve herhangi bir sünger yardımı ile silinir.

Taşınamayacak durumda olan döküm tavalarda ise püskürtme yöntemini kullanabilirsiniz. Püskürtme yönteminde ise pas sökücü OK-151 ürünü herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine konulur. Ardından paslı alana sıkılır. Pasın çözünerek aktığını gözlemleyebilirsiniz. Ardından bir bez ya da sünger yardımı ile silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat: OK-151 konsantre bir üründür. Yani su ile seyreltilerek kullanılır. Saç tava ağır bir şekilde paslanmış ise 1/3 oranında, orta kirlilikte paslanmış ise 1/7 oranında, hafif bir şekilde paslanmış ise de 1/15 oranında su ile seyreltilerek uygulanmalıdır.

Saç Tava Pas Sökücü Ürün OK-151’i Nasıl Satın Alabilirsiniz ?

Saç döküm tava pas sökücü OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Paslanmış saç tava üzerindeki pasın sökülüp temizlenmesi hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık. Aklınıza takılan sorular olursa eğer firmamızı arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz. Tüm sorularınız müşteri temsilcilerimiz tarafından cevaplandırılacaktır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmadı.)
Loading...

2 YORUM

 • Sevilay
  4 Eylül 2018, 05:18 CEVAPLA

  Döküm tost makinam paslandı.Faydası olur mu

  • Özkimsan
   4 Eylül 2018, 11:34 CEVAPLA

   Sevilay Hanım tabii ki faydası olacaktır. Ürünümüzü kullanabilirsiniz.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016