Paslanmış Asma Kilit Nasıl Açılır
 • 7440
 • 2

Paslanmış Asma Kilit Nasıl Açılır

Asma kilit zamanla hava, nem ve su teması sonucunda oksitlenerek paslanabilir. Paslanma gerçekleştiğinde ise ya kilidin içerisine anahtar girmez, ya da anahtar kilide girse bile çevrilemez. Çünkü içerisinde de paslanma olmuştur. Pas tabakası asma kilidin açılmasını sağlayan dişlerin sıkışmasına sebebiyet verir.

Paslanmış Asma Kilit Nasıl Açılır

Paslanmış asma kilidinin açılabilmesi için kullanılan en kolay yöntem Pas Gevşetici Sprey Super Slaks ya da Pas Çözücü OK-152’nin kullanılmasıdır. Bu ürünler sıkışmış olan asma kilidin içindeki pas oluşumuna derinlemesine işler. Çözünmesini, gevşetilmesini ve yağlanmasını sağlar. Bu sayede anahtar asma kilide kolay bir şekilde takılır ve çevrilebilir.

Pas Gevşetici Sprey Super Slaks

Pas Gevşetici Sprey Super Slaks en dar bağlantı elemanlarının içine işleyerek pasın çözünmesini sağlayan bir spreydir. Ambalaj şekli 600 ml’dir. Asma kilit üzerinden ya da anahtar girişinden 10 cm uzaklıktan sıkılır. Kısa bir süre içerisinde pasın gevşetilmesini sağlar. Bu ürünü hemen aşağıda bulunan alandan sepetinize ekleyerek havale/EFT ya da kredi kartı 3D Secure güvenlikli ödeme yöntemini kullanarak satın alabilirsiniz.

Pas Çözücü OK-152

Pas çözücü ürün OK-152 Super Slaks gibi sıkışmış ya da uzun süre kullanılmamış somun, civata, vida, asma kilit ve benzer teçhizata çok hızlı nüfus ederek gevşetir ve yağlanmasını sağlar. Ürün ambalajı 1 litredir. Evde bulunan herhangi bir fısfıs içerisine boşaltılıp gevşetilmek istenen alana sıkılarak kullanılabilir. Bu ürünü hemen aşağıda bulunan alandan sepetinize ekleyerek havale/EFT ya da kredi kartı 3D Secure güvenlikli ödeme yöntemini kullanarak satın alabilirsiniz.

Yukarıdaki ürünleri sadece paslanmış asma kilidin gevşetilerek açılması için değil aynı zamanda pastan dolayı sıkışmış olan bütün bağlantı elemanlarının gevşetilmesi için de kullanabilirsiniz. Örnek olarak en basiti civata somun ikilisinde, paslanmış musluk, kör tapa, pense, yan keski kısacası tüm alet edevat içinde kullanabilirsiniz. Sadece aldığınız gün için değil örnek olarak 3 ay sonra ihtiyacınız olduğunda yine ürünü kullanabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


2 YORUM

 • tolgahan
  29 Ağustos 2019, 17:06 CEVAPLA

  verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

  • Özkimsan
   30 Ağustos 2019, 08:47 CEVAPLA

   Tolgahan Bey merhaba;
   Ne demek rica ederiz.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021