Paslanan Zincir Nasıl Temizlenir
  • 4576
  • 0

Paslanan Zincir Nasıl Temizlenir

Paslanan zincir nasıl temizlenir sorusu iki farklı kullanıcı tarafından sorulmaktadır. İlk kullanıcılar paslanan kolyeleri için bu soruyu sormakta, ikinci kullanıcılar ise paslanan bisiklet zincirleri için. Bu yazımızda aşağıdaki iki sorunun cevabı detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Paslanan kolye zinciri nasıl temizlenir ?

Paslanan bisiklet zinciri nasıl temizlenir ?

Paslanan Kolye Zinciri Nasıl Temizlenir

Kolye zinciri zamanla paslanabilir. Renginde siyahlaşma gözlemlenebilir. Bu sorunun yaşanmasının sebebi oksitlenmedir. Demir zincirlerde yaşanan oksitlenmeye pas, bakır ve diğer metallerden yapılmış olan kolyelerde meydana gelen oksitlenmeye ise korozyon ismi verilmektedir. Kolyenin ilk günkü hale geri döndürülebilmesi yani üzerindeki pasın sökülebilmesi için ise OK-151 Konsantre Pas Sökücü ürünü kullanabilirsiniz. OK-151 pasın derinlemesine işleyerek sökülmesini ve metalin tamamen temizlenmesini sağlayan bir üründür.

Bu noktada bilgi vermekte fayda vardır. OK-151 ürünü paslanmış zincirlerdeki pası söker. Eğer kolyeniz bakır, bronz, pirinç metallerinden yapılmış ise OK-159 Bakır Parlatıcı ve Temizleyici ürününü kullanmanız gerekir. Kolye pas yerine siyaha bürünmüş ise tamamen parlatılmasını, üzerindeki tabakaların sökülerek ilk günkü hale geri döndürülmesini sağlayan üründür.

Paslanan Bisiklet Zinciri Nasıl Temizlenir

Bisiklet ve motosikletler sürekli seyir halinde oldukları için zincirleri su ile temas halindedir. Su içerisinde oldukça fazla oksijen atomu bulunduğu için demir ile zamanla tepkimeye girmekte ve oksitlenmeler oluşmaktadır. Tabii oksitlenme zamanla pasa dönüşür. Paslanan bisiklet ve motosiklet zinciri için OK-151 Konsantre Pas Sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. OK-151 zincir üzerinde oluşan pasın tamamen sökülerek ilk günkü hale geri dönmesini sağlamaktadır.

OK-151 Pas Sökücü Kullanım Şekli

OK-151 pas sökücü ürünü konsantre bir üründür. Yani su ile seyreltilerek kullanılır. Kolye ya da bisiklet zincirinde oluşan pas ağır kirlilikte ise 1/3 oranın, orta kirlilikte ise 1/7 oranında, hafif paslanma mevcut ise 1/15 oranında su ile seyreltilerek uygulanabilir. İki yöntem bulunmaktadır. Bunlar ilki daldırma yöntemidir.

1. Daldırma Yöntemi

Daldırma yönteminde su ile seyreltilmiş olan OK-151 ürünü herhangi bir kap içerisine boşaltılır. Arından ise paslanmış kolye veya bisiklet zinciri bu kabın içine konulur. Ürün pasa hızlı bir şekilde etki ederek çözünmesini ve sökülmesini sağlayacaktır. Bu süreçlerde herhangi bir sünger ya da bez yardımı ile silme işlemi gerçekleştirerek pasın sökülmesini hızlandırabilirsiniz. Örnek olarak hemen aşağıdaki videoda daldırma yöntemi kullanılarak tamamen paslanmış bir metal üzerindeki pasın nasıl söküldüğünü izleyebilirsiniz.

2. Püskürtme Yöntemi

Kolye zinciri taşınabilir bir parçadır ancak bisiklet zinciri bazı durumlarda çıkarılamaz. Özellikle dişliler de paslandı ise. Böyle bir durumda ise daldırma yerine püskürtme yöntemini kullanabilirsiniz. Herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisinde OK-151 ürününü su ile pasın kirlilik derecesine göre seyreltiniz. Örneğin ağır pas mevcut ise fıs fıs içerisinde 1 oranda pas sökücü koyunuz. 3 oranda da su ilave ediniz. Ardından paslı bisiklet ya da motosiklet üzerine ürünü sıkınız. Pasın aktığını göreceksiniz. Ardından bir bez yardımı ile silebilir ve pas tamamen sökülesiye kadar püskürtme işlemine devam edebilirsiniz.

Paslanan Zincir Temizleyici OK-151’i Nasıl Satın Alabilirsiniz ?

Paslanan zincir temizliğinde %100 etkili olan OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Paslanan kolye ve bisiklet zincirinin nasıl temizleneceği hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Ürünümüz hakkında aklınıza takılan sorular olursa eğer firmamızı arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz. Tüm sorularınız müşteri temsilcilerimiz tarafından detaylı bir şekilde cevaplandırılacaktır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmadı.)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016