Pas Sökücü Nasıl Kullanılır

Pas Sökücü Nasıl Kullanılır

Pas sökücüler, metaller üzerinde hava ya da su ile oksitlenme sonucu oluşan pasın sökülebilmesi için geliştirilmiş olan kimyasallardır. Paslanmış olan metalin üzerindeki pası sökmek ve boyaya hazırlamak, çalışma aksamı bozulmuş olan makinelerin tekrar işlevlerini yerine getirebilmelerini sağlamak, metallerin paslanması sonucu çevresinde oluşan pasın temizlenmesi için kullanılmaktadırlar.

PAS SÖKÜCÜ NASIL KULLANILIR

Pas sökücü nasıl kullanılır sorusunu cevaplamadan önce pasın oluşturmuş olduğu sorunun ne olduğu tam anlamı ile bilinmesi gerekir. Paslı olan bir metal boyaya mı hazırlanacak, paslanmış olan bir makine üzerinde bulunan metal aksamların gevşetilmesi mi sağlanacak yoksa metal üzerinde oluşan pas söküldükten sonra korumaya mı alınacak bu soruların cevaplarının verilmesi önemlidir.

1.PASLI OLAN METALİN ÜZERİNDEN PASIN SÖKÜLMESİ

Amacınız paslı olan bir metal üzerinden pası sökerek bir daha hava ya da su ile temasını engellemek ve tekrar paslanmasını önlemek ise OK-151 pas sökücü ürün kullanabilirsiniz. OK-151 konsantre pas sökücü daldırma, püskürtme ya silme şeklinde kullanılabilir.

Örnek olarak kullanmakta olduğunuz bir bahçe kapısı var. Bu kapı tamamen paslanmış ve sizler üzerinde oluşan pası sökerek ilgili kapıyı boyamak istiyorsunuz. O halde OK-151 pas sökücü ürününü püskürtme yöntemi ile kullanarak, kapınızın üzerinde biriken pası sökebilir ve boyamaya hazır hale getirebilirsiniz. Ya da tamamen pas ile kaplanmış bir metal parçanız var. Bu metalin aynısını almak sizlere oldukça maaliyetli geliyor.Böyle bir durumda yine OK-151’i daldırma yöntemi ile kullanabilir ve ilk günkü haline geri döndürebilirsiniz.

2. PASLI OLAN METAL PARÇACIĞININ GEVŞETİLMESİ

Amacınız paslanmış olan metal üzerindeki bir aksamın çalışabilir hale gelmesini sağlamak ise OK-152 pas çözücü, gevşetici ve aynı zamanda yağlayıcı ürünü kullanmanız gerekir. OK-152, paslanmadan dolayı çalışma aksamı bozulmuş olan makinenizin tekrar aktif bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Püskürtme yöntemi ile paslanmış ve paslanma sonucu sıkışmış olan aksama OK-152 sıkmanız yeterlidir.

3. PASLANMANIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ

PAslı olan bir metaliniz var ve bu metal üzerinden pası sökerek korumaya almak istiyorsunuz. Ya da henüz paslanmamış olan bir metaliniz var ancak paslanacağını düşünerek onu korumaya almak istiyorsunuz. O halde kullanmanız gereken ürünler ilk durumda OK-151 ve OK-152, ikinci durumda ise sadece OK-152’dir.

Örnek olarak bir inşaatınız var. İnşaatınızda bulunan demirler zamanla paslandılar. Sizler de paslanan bu demirler üzerindeki pası önce sökmek sonra da korumaya almak istiyorsunuz. O halde ilk olarak OK-151 pas sökücü ürününü püskürtme yöntemi ile kullanmanız ve pası sökmeniz gerekir. Ardından ise OK-152 pas koruyucu ile yine püskürtme ya da silme yöntemini kullanarak pası korumanız. İnşaatınız yeni devam ediyor ve inşaatta bulunan, paslı olmayan metallerin paslanmasını istemiyor iseniz OK-152 pas sökücü ürününü püskürtme ya da silme yöntemi ile kullanmanız gerekmektedir.

Yukarıda bulunan 3 madde aracılığı ile sizlere pas sökücüler nasıl kullanılır anlatmaya çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa iletişim sayfasında bulunan telefon numaralarımız aracılığı ile bizlere sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

8 YORUM

 • Şahin
  30 Nisan 2017, 08:11 CEVAPLA

  İyi günler pas sökücü sprey nasıl kullanılır tüp olanlar varya onlardan bahsediyorum

  • Özkimsan
   30 Nisan 2017, 10:18 CEVAPLA

   Şahin Bey merhaba;
   Tüp olarak satılan ürünler pas sökücü değil pas gevşetici olarak kullanılırlar. Yani paslanmış ve sıkışmış olan bağlantı elemanlarının gevşetilmesi için. Pasın tamamen sökülebilmesi için konsantre pas sökücü OK-151 ürününü kullanmanız gerekir. Herhangi bir spreyer (fıs fıs) yardımı ile OK-151 ürünümüzü de sprey modunda kullanabilir ve pasın sökülmesini sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • ADALET YILDIZ
  10 Aralık 2016, 07:55 CEVAPLA

  merhabalar

  mutfak eviyemde pas lekeleri var bu ürün cıkarırmı?

  bilgi verriseniz sevinirim kullanımı hakkında

  iyi çalışmalar

  • Özkimsan
   10 Aralık 2016, 08:48 CEVAPLA

   Adalet Hanım merhaba;
   1 litre pas sökücü OK-151 alarak önce püskürtme ve sonrasında silme yöntemi ile pasın sökülmesini sağlayabilirsiniz. Su ile ağır kirlilikte 1/3, orta kirlilikte 1/7 ve hafif kirlilikte 1/15 seyreltilmesi yeterlidir ürünün. Püskürtmeyi herhangi bir fısfıs yardımı ile yapabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Ali Sarıçiçek
  13 Eylül 2016, 14:00 CEVAPLA

  Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum! Yazlık evimin bahçesinde kullandığım bahçe salıncağım var. Metal aksamı pürüzlü ve nokta nokta bronz renkli idi. Sürekli dışarda kalmasından dolayı yüzeyi pas tutmuş durumda. OK-151 Ürününüzü inceledim. Sizce benim işimi görür mü ve ayrıca kaç litre almalıyım? Göstereceğiniz ilgi için şimdiden teşekkür ederim…

  • Özkimsan
   19 Eylül 2016, 07:59 CEVAPLA

   Ali Bey merhaba;
   Tabi OK-151 ile salıncağın üzerinde bulunan pasın sökülmesini sağlayabilirsiniz. 1 litre veya salıncağınızın büyüklüğüne göre 2 litre OK-151 almanız yeterli olacaktır. Ok-151 kullanımı sonrası salıncağınız boyamaya hazır hale gelir. Ancak pası söktükten sonra salıncağınızı boymamayacaksanız OK-152 pas koruyucu ürünümüzü de kullanmanız gerekecektir. Detaylı bilgi için firmamızı arayabilir ve uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Özcan Şenkal
  18 Ağustos 2016, 19:21 CEVAPLA

  Merhaba. 1 litre ok-151 aldım sizlerden. Metal bir parça var ama oldukça paslı. Ağır kirlilikte su ile seyreltilmeli midir acaba ürün ? Yarın pas sökme işlemini yapacağımda. Bu arada metal videonuzdaki büyüklükte sadece biraz daha ağır ve kalın. Son olarak hemen boyamaya geçebilir miyim.

  • Özkimsan
   18 Ağustos 2016, 21:12 CEVAPLA

   Özcan Bey merhaba;
   Öncelikle pas sökücü ürünümüzü tercih ettiğiniz için. Ağır kirlilikte 1/3 oranında su ile seyreltebilirsiniz. Pas sökme işlemi yaptıktan sonra durulama işlemini gerçekleştiriniz. Kurmaya bırakınız. Ardından boyamaya geçebilirsiniz.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016