Pas Sökücü Çeşitleri
  • 3608
  • 0

Pas Sökücü Çeşitleri

Pas sökücü almak isteyen kullanıcıların en sık karşılaştıkları hatalardan biri ihtiyaç dışında olan ürünü almalarıdır. Bu makalede gereksiz yere ürün almanızın önüne geçebilmek amacıyla pas sökücü çeşitleri ve hangi durumlarda hangi ürünün kullanılması gerektiği detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Şimdi kendinize şu soruyu sormanızı istiyoruz. Pas ile ilgili sorununuz nedir ?

1. Paslı bir metal var ve üzerindeki pasın tamamının sökülmesini mi istiyorsunuz ?
2. Pastan dolayı gevşemiş bağlantı elemanları var ve bu parçaların gevşeyerek çözülmesini mi istiyorsunuz ?
3. Metali pastan korumak mı istiyorsunuz ?
4. Pas sökücü sprey mi kullanmalısınız (önemlidir mutlaka açıklamayı okuyunuz) yoksa konsantre pas sökücü mü ? Açıklama: Maalesef pas sökücü sprey alınarak metal üzerinde oluşan pasın tamamı çözülmeye çalışılmaktadır. Ancak spreyler bu işlem için kullanılmaz. Pası gevşetir.

PAS SÖKÜCÜ ÇEŞİTLERİ

Yukarıdaki sorulardan hangisinin cevabını verdiyseniz eğer hemen aşağıda kullanmanız gereken pas sökücü çeşidini bulabileceksiniz. Şimdi dilerseniz sizleri yormadan hemen başlayalım.

1. Konsantre Pas Sökücü (OK-151)

Birinci ürünümüz OK-151. Konsantre pas sökücü. Örnek olarak metal paslı bir parça var elinizde. (tabanca, musluk ve benzer). Ya da paslı bir demir kapısı. Evinizin balkon demirleri de paslanmış olabilir. Ya da inşaatınızın önünde bulunan demirler. İş makinesinin parçaları veya kendisi. Kısacası bir demir üzerinde pas oluşumu var ise ve tamamen sökülmesini istiyorsanız eğer konsantre pas sökücü OK-151 kullanmanız gerekmektedir.

Örnek olarak hemen aşağıda bulunan videoda tamamen paslanmış bir metalin OK-151 daldırma yöntemi kullanılarak pasının nasıl söküldüğünü ve ilk günkü hale nasıl geldiğini izleyebilirsiniz.

Metal çıkarılamayacak durumda yani daldırma yapılamayacak  ise eğer (örneğin bahçe kapısı) OK-151 herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine konularak paslı alana sıkılır. Biraz beklenir ve herhangi bir bez yardımı ile siliniz.

PAS SÖKÜCÜ sayfamızda kullanım şekli detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Ürünü satın almak isterseniz eğer hemen aşağıda bulunan bağlantılar aracılığı ile ihtiyacınız olduğu kadarını sepete ekleyebilir, havale/EFT ya da kredi kartınız ile alım yapabilirsiniz.

2. Pas Çözücü, Gevşetici ve Koruyucu (OK-152)

Amacınız pası sökmekten ziyade paslanmadan dolayı gevşemiş bağlantı elemanlarının çözünmesini sağlamak, henüz paslanmamış bir metali boyama yapmadığınız için paslanmadan korumak ya da pasın gevşetilmesini sağlamak ise kullanabileceğiniz ürün OK-152’dir. Şu hata yapılmamalıdır. OK-152 alınarak metal üzerinde birikmiş olan bir pasın tamamen sökülmeye çalışılması.

Mesela OK-152 sıkışmış ya da uzun süre kullanılmamış somun, civata, vida ve benzer teçhizata çok hızlı nüfus ederek gevşetir, yağlar ve dişlerin aşınmasını önleyerek ömrünü uzatır. Ya da inşaatınız var ve açık havada demirler bulunmakta. Onlara boya yapamazsınız. Pstan da korumak istiyorsunuz. O halde OK-152 kullanılarak bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

3. Pas Sökücü Sprey (Super Slaks)

Pas sökücü almak için arama yapan kullanıcıların en büyük hatalarından bir tanesi internette pas sökücü araması yaptıklarında karşılarına çıkan ve tüp içerisinde bulunan pas sökücü spreyleri almalarıdır. 1. maddede belirtmiş olduğumuz palı metalleri pas sökücü spreyler kullanılarak tamamen pastan arındıramazsınız.

Pas sökücü spreyler paslanmış veya sıkışmış tüm bağlantı elemanlarının gevşetilmesinde kullanılan yağlayıcı spreylerdir. Paslanmış yada uzun süre kullanılmamış bağlantı elemanlarının, cıvataların, somunların, sekmanların, rulmanların, muhtelif hareketli parçaların pasının gevşetilmesinde kullanılırlar.

Bu makalemizde sizlere pas sökücü çeşitleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Hangi ürünü almanız gerektiği hakkında aklınıza takılan sorular olursa firmamızı arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016