Pas Lekesi Nasıl Çıkar
  • 3717
  • 0

Pas Lekesi Nasıl Çıkar

Pas lekesi nasıl çıkar sorusu günlük hayatında pas tabakası ile karşılaşan kullanıcılar tarafından sıkça sorulan sorulardan bir tanesidir. Pasın sökülebilmesi için özel olarak kimyagerler tarafından %100 etkili kimyasallar geliştirilmiş. Bu kimyasallar pas tabakasına derinlemesine işleyerek uygulandığı ortama kesinlikle herhangi bir zarar vermeden pasın tamamen sökülmesini sağlayan ürünlerdir.

Makalemize devam etmeden önce belirtmek isteriz ki pas bir leke değildir. Demir ile oksijen atomlarının su ve hava varlığında kimyasal tepkimeye girmesi sonucu meydana gelen bir oluşumdur. İlk başlarda hafif bir şekilde oluşmaya başlar. Önlem alınmadığı taktirde ise oluştuğu metal ya da ortamın zamanla çürümesine sebep olmaktadır.

Pas Lekesi Nasıl Sökülür (Çıkar)

Pas lekesini yani pas oluşumlarını çıkarmak için OK-151 konsantre pas sökücü ürününü kullanabilirsiniz. Konsantre demek su ile seyreltilerek kullanıldığı anlamına gelmektedir. Ağır pas lekelerinde 1/3, orta pas lekelerinde 1/7, hafif pas lekelerinde ise 1/15 oranında su ile seyretilerek kullanılmaktadır. Yani örneğin 1 litre ürün ile minimum 3 litre, maksimum ise 15 litre ürün elde etmek mümkündür.

Pas sökücü OK-151 pasın yanı sıra oluşan yağ ve ağır kir tabakalarının da bulunduğu ortamdan tamamen sökülerek temizlenmesini sağlayan bir üründür. Metallerin boyamaya ve kaplamaya hazırlanmasında da kullanılır. Yani paslı bir saf metal var ancak paslı. Onu boyamanız gerekiyor. OK-151’i kullanıp pası söktükten sonra boyama işlemine geçebilirsiniz.

Pas Lekesi Nasıl Çıkartılır Videolu Gösterim

Hemen aşağıda bulunan videoda tamamen paslanmış olan bir metal üzerindeki pasın dakikalar içerisinde pas sökücü ürün OK-151 kullanılarak nasıl söküldüğünü izleyebilirsiniz. İlgili videoda daldırma yöntemi kullanılmıştır. OK-151 bir kaba boşaltılmış ve ardından paslı ürün daldırılarak bir sünger yardımı ile silinmiştir.

Pas Çıkarma Teknikleri

OK-151 ile 2 türlü şekilde pasın çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Paslanmış olan ürünler çıkarılabilir özelikte ise yukarıdaki videoda olduğu gibi daldırma yöntemini kullanılabilir. Paslanmış olan metal çıkarılabilir bir özelliğe sahip değil ise pas çıkarıcı ürünü herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine boşaltarak püskürtme ve ardından silme yöntemi ile uygulayabilirsiniz.

Pas Çıkarıcıyı Nasıl Satın Alabilirsiniz ?

Pas çıkarıcı OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Pas Lekesi Nasıl Çıkar İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Pas lekesi nasıl çıkar ile aklınıza takılan bütün soruları firmamızı arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz. En sık sorulan sorular ise sırası ile;

Metaldeki pas lekesi nasıl çıkar, lavabodaki pas lekesi nasıl çıkar, fayanstan pas lekesi nasıl çıkar, ocaktaki pas lekesi nasıl çıkar sorularıdır. OK-151 sadece bu kısımlarda değil aynı zamanda pasın oluştuğu tüm metallerde etkilidir ve pasın sorunsuz bir şekilde çözünerek sökülmesini sağlamaktadır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmadı.)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016