Pas ve Korozyon Önleyici Sprey OK-152
 • 1107
 • 4

Pas ve Korozyon Önleyici Sprey OK-152

Pas ve korozyon önleyici OK-152 herhangi bir spreyer (fıs fıs) yardımı ile demir veya metal üzerine uygulanarak pasın ve korozyonun önlemesini sağlamaktadır. Peki OK-152 pas ve korozyonun korunmasını nasıl sağlar ? Bu sorunun cevabını dilerseniz pas ve korozyon nasıl oluşur sorununa vereceğimiz cevap ile açıklayalım.

Su ve havanın var olduğu alanlarda demir üzerinde oluşan demir ve oksijen bileşenlerine pas denir. Yani demir üzerinde oksitlenme oluşmaya başladığında pas formuna döner. Ancak pas terimi demir ve bileşenleri için kullanılmaktadır. Demir ve bileşenleri dışında diğer metallerde meydana gelen oksitlenmeye korozyon adı verilmektedir. Kısaca özetlemek gerekir ise demir ve diğer metallerin yalın halleri hava ya da su ile temas ettiğinde paslanma ve korozyona uğrama sorunu ile karşı karşı kalmaktadırlar.

Pas ve Korozyon Önleyici

Pas ve Korozyon Önleyici

Pas ve korozyon önleyici sprey

OK-152 pas ve korozyonun önlemesi yani demir ve metalin pastan korunmasını sağlamak amacıyla üretilmiş bir üründür. Herhangi bir spreyer yardımcı ile paslı ya da korozyon uğramış olan demir veya metal üzerine sıkılarak uygulanır. İçerisindeki özel formül sayesinde paslanmayı ve korozyonu önler. Bu ürünün özelliği demir hava ve su ile temasını kesmektir. Ya da diğer metallerin bakır, alüminyum veya pirincin.

Paslanmış bir demir ya da korozyona uğramış diğer metaller üzerinden pas veya korozyonun sökülebilmesi için OK-151 ürünümüz kullanılmaktadır. Bu ürün pas ve korozyonun tamamen sökülmesini sağlamaktadır. Ancak mutlaka zamanla ilgili metaller hava (nemli olması paslanmayı hızlandırır) ya da su ile temasa geçecektir. Bu temas sonrasında ise paslanma, korozyon oluşumları ile karşı karşıya kalınmaktadır.

Pas ve korozyon önleme yöntemleri

Örnek olarak paslı bir demir kapınızın olduğunu düşünelim. Bu kapının pasını sökmek istiyorsunuz. Pas sökücü OK-151 kullanarak bu kapının pasını söktünüz. Bu ürünün yağlayıcı özelliği bulunmaktadır ve demiri boyaya hazırlamaktadır aynı zamanda. Pas söküldükten sonra kapınızı boyadığınız taktirde tekrar paslanmayı önleyebilirsiniz. Çünkü boyama demirin hava ve su ile temasını engelleyecektir. Ancak kapı üzerinde oluşacak olan bir çizik veya zedelenme sonucu demir hava ya da su ile temasa geçecektir. İşte bu alanlardan yine paslanma başlayabilir. Özetlemek gerekirse pas ve korozyonun önlemesini sağlayabileceğiniz ilk yöntem demirin ya da metalin yalın halde iken ya da pasını söktükten sonra boyamaktır.

İkinci yöntem ise pas koruyucu ve önleyici OK-152’yi kullanmaktır. Aynı boyada olduğu gibi pas önleyici OK-152, demirin veya metalin hava ve su ile temasını engelleyerek pasın ve korozyonun oluşmamasını sağlamaktadır. Bir önceki örnekte vermiş olduğumuz bahçe kapınızın çelik olduğunu düşünün. Üzerindeki korozyonu söktükten sonra da boyama yapmak istemiyorsanız ya da henüz kapınızı yeni yaptırmış olmanıza rağmen yalın bir şekilde kalmasını istiyorsanız korozyon önleyici OK-152’yi herhangi bir spreyer yardımı ile kapınıza uygulayabilirsiniz. Kısaca pasın önlenmesini sağlayacağınız ikinci yöntem pas koruyucu ve önleyici ürün kullanmaktır.

Pas ve korozyon önleyici kullanım alanları

Pas ve korozyon önleyici OK-152 genellikle yalın bir halde kalması gereken demir ve diğer metaller üzerinde uygulanmaktadır. Örnek olarak 5 katlı bir inşaat yaptırdığınızı düşünelim. İnşaat demirleri aldığınız ancak hava olayları sebebi ile temel atmayı belirli bir zaman sonraya ertelediğiniz. Ya da inşaat demirlerinin bir kısmı açık alanda ya da hava ile temasta olan bir yerde bir süre kalmak zorunda. İnşaat demiri saf demirden oluşuğu için kısa bir süre içerisinde paslanır. Onların paslanmasını önlemek için boyama yapamazsınız. İşte tam bu noktada pas ve korozyon önleyici ürün OK-152 devreye girmektedir. Temel atılana kadar demirin paslanmasını önlemek için OK-152’yi kullanabilirsiniz. Unutmayınız ki paslanma metalin çürümesine sebebiyet vermektedir.

İnşaat demiri örneğinde olduğu gibi bütün yalın (çıplak halde bulunan) demir ve diğer metallerin pasının engellemesinde OK-152 pas ve korozyon koruyucu ürünümüzü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Nasıl satın alabilirim ?

Pas ve korozyon önleyici ürünümüzü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız kadar olan olan ürünün hemen altında bulunan SATIN AL butonu ile sepetinize ekleyebilir, isterseniz 3D Secure güvenlikli kredi kartı ile ödeme yöntemi ile isterseniz havale/EFT ödeme yöntemini seçerek satın alabilirsiniz.

Pas koruma, pasın önlenmesi, pas önleyici sprey ve aklınıza takılan diğer bütün soruların cevabını alabilmek için firmamızı 0 (212) 871 52 42 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da hemen aşağıdaki yorum alanından yazabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

4 YORUM

 • Hakan
  9 Ağustos 2017, 07:14 CEVAPLA

  Paslı demirlerdeki saç pasın sökülmesi ve daha sonra korumak için ne yapılmalı

  • Özkimsan
   9 Ağustos 2017, 09:16 CEVAPLA

   Hakan Bey OK-151 kullanarak pası sökebilir ve ardından OK-152 kullanarak demirin pastan korunmasını sağlayabilirsiniz.

 • Hakan Coskun
  5 Haziran 2017, 21:10 CEVAPLA

  Bina tesisatlari içinde oluşan paslar icin bu ürününüz kullanılabilir mi? Ya da onerebileceginiz bir yöntem var mi? Teşekkür ederim..

  • Özkimsan
   6 Haziran 2017, 11:30 CEVAPLA

   Merhaba Hakan Bey,ürünümüzü tesisat paslarının giderilmesi için de kullanabilirsiniz.Paslı yüzeye püskürtüp bir bezle silmek suretiyle temizleyebilirsiniz.
   Daha sonra tekrar paslanmasını önlemek için boyamanızı öneririz.
   Saygılarımızla

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016