Pas, Korozyon Koruyucu Önleyici Sprey ve Kimyasallar

Pas, Korozyon Koruyucu Önleyici Sprey ve Kimyasallar

Metallerde oluşan pas ve korozyonu söktükten sonra ya da henüz paslanmamış ya da korozyonlanmamış metalleri pas ve korozyondan koruyabilmek için pas önleyici (koruyucu) kimyasalların kullanılması gerekmektedir. Aksi taktirde sahip olunan metaller zamanla hava ve su teması sunucu korozyona uğrayacak ve paslanacaklardır. 

NEDEN PAS KORUYUCU (ÖNLEYİCİ) KULLANILMALI

Örnek olarak paslanmış bir metalin üzerinden pası tamamen söktüğünüzü düşünelim. Mesela bu işlem OK-151 pas sökücü ürünümüz ile yapılabilmektedir. Pası sökülen metalin yüzeyi boyanmaz ise zamanla korozyonlaşma ve paslanma meydana gelmesi muhtemeldir. Demirin su ya da hava ile oksitlenmesi sonucu paslanma, diğer metallerin oksitlenmesi yaşaması sonucu ise korozyonlaşma meydana gelir. Bu durum ile karşı karşıya kalınmaması için pas koruyucu (önleyici) ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

Bir diğer örneği de şu şekilde verebiliriz. Açıkta kalmış, su ile ya da hava ile teması olan inşaat demirleriniz bulunmakta. Henüz bu demirler paslanmamış. Ancak uzun bir süre kullanılmayacaklarını düşünelim. Ne kadar korumaya alırsanız alın bu demirleri mutlaka zamanla oskitlenme meydana gelecektir. Bu demirlerin paslanmaması amacı ile pas koruyucu (önleyici) ürünlerin kullanılması gerekmektedir. 

PAS KORUYUCU (ÖNLEYİCİ) ÜRÜNLERİN İŞLEVİ

Pas koruyucu (önleyici) ürünler metal yüzeyinin hava ile temasını önleyen ve uzun bir zaman aralığında pas ve korozyon oluşumunu engelleyen ürünlerdir. Makine, demir ve metallerin tüm aksamını pastan korozyondan korurlar. Ayrıca pas ve korozyon oluşumun durdurulmasını ağlama özellikleri mevcuttur. 

PAS KORUYUCU (ÖNLEYİCİ) NASIL SATIN ALABİLİRİM

Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri tarafından geliştirilmiş olan pas koruyucu (önleyici) ürünler ambalaj şekillerine göre hemen aşağıda listelenmişlerdir. Dilereniz 3D Secure güvenli ödeme yöntemini kullanarak kredi kartı ile isterseniz de Havale/EFT yöntemi ile pas koruyucu ürünlerimizi satın alabilirsiniz. Hemen aşağıda kullanım şekilleri paylaşılmıştır. 

PAS KORUYUCU (ÖNLEYİCİ) KULLANIM ŞEKLİ

Pas koruyucu ve önleyici ürünleri direk olarak püskürtme yöntemi ile ya da daldırma yöntemi le kullanabilirsiniz. Herhangi bir spreyer ya da basınçlı spreyer ile metallerin üzerine püskürtebilir ya da metaller parça halinde ise direk olarak bir kez daldırma yöntemini kullanabilirsiniz. Daldırma yönteminde pas koruyucu ürünü bir kovanın içine koymanız yeterlidir.  

UZMAN KİMYAGERLERİMİZE SORUN

Pas/korozyon koruyucu (önleyici) ürünlerimiz hakkında ve aynı zamanda pastan nasıl korunur, korozyonun önüne nasıl geçilir gibi konularda aklınıza takılan bütün soruları hemen aşağıda bulunan yorum alanından bizlere sorabilir ve uzman kimyagerlerimizin cevaplamalarını sağlayabilirsiniz.  

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

7 YORUM

 • TUĞBA
  16 Mayıs 2018, 11:11 CEVAPLA

  merhaba. Bu tarz pas önleyiciler metal teneke içine uygulansa daha sonra bu teneke içine kimyasal solvent içeren yapıştırıcı dolumu yapılsa bir işe yarar mı? ekstra bir reaksiyon gerçekleşir mi?

 • Veli Bakanay
  4 Mayıs 2018, 18:23 CEVAPLA

  anıyoni temizlik maddeleri ile birlikte kullanabileceğim pas önleyici olarak ne tavsiye edersiniz (dkp saçla uzun süre temas halinde)

  • Özkimsan
   4 Mayıs 2018, 23:31 CEVAPLA

   Veli Bey firmamızı aradığınız taktirde kimyagerlerimiz detaylı bir şekilde sizleri bilgilendirecektir.

 • Bülent Menekşe
  8 Kasım 2017, 15:01 CEVAPLA

  Merhaba,
  40×30/1.5mm galvaniz çelik kutu ile 2mm et kalınlığında 40×15 L formunda malzemeyi birbirine kaynakla tutturacağımız bir üretim yapacağız. Kaynak yerlerini paslanmaya karşı koruyacağımız bir ürün araştırıyorum. Doğrudan hava şartlarına maruz kalmayacak da olsa kondensasyon nedeniyle paslanma olasılığı yüksek olacaktır. Önerilerinizi rica ederim.
  İyi çalışmalar,

  (bu arada dikkatimi çekmişken "Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır" cümlesini "Yorumunuz…." olarak düzeltmek isterseniz, hatırlatmada bulunmuş olayım)

  • Özkimsan
   14 Kasım 2017, 11:52 CEVAPLA

   Merhaba,
   Uzun süreli korozyona koruma için boya uygulamanızı öneririz.Ürünümüz OK-152 Pas sökücü,koruyucu,gevşetici kısa süreli bir koruma sağlayabilir.
   Teşekkür ederiz,saygılarımızla

 • Duygu
  7 Ekim 2016, 16:18 CEVAPLA

  Barajlarda vana odasindaki korozyona ugramis paslanmis borular icin urunuz kullanima uygun olur mu?

  • Özkimsan
   9 Ekim 2016, 15:38 CEVAPLA

   Duygu Hanım merhaba;
   Tabi ki korozyona uğramış vanalarda gönül rahatlığı ile OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. Bununla birlikte tekrar paslanmanın önüne geçebilmek için ise pas koruyucu OK-152 ürünümüzü kullanabilirsiniz. Ürün bilgileri ve detayları için lütfen Pas Sökücüler sayfamızı ziyaret ediniz.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016