Pas Çözücü Maddeler
 • 4728
 • 2

Pas Çözücü Maddeler

Günümüzde metalde paslanma sorunu ile karşılaşan insanların sıkça yaptıkları hata pas sökücü, pas çözücü, pas çözücü sprey ve pas koruyucu ürünleri karıştırmalarıdır. Bu makalede pas sökme ile pas çözme kavramının tanımı yapılarak pas çözücü maddeler nelerdir sizlerle paylaşılacaktır.

Pas Sökücü & Pas Çözücü

Pas sökücü ve pas çözücü kavramlarını daha iyi anlayabilmeniz amacıyla bu ürünleri hangi amaçla kullanmak istediğinizi belirtmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple ilk olarak aşağıdaki 2 soruya kendinizce cevap vermenizi istiyoruz.

Demir veya diğer metaller üzerinde oluşan pasın/korozyonun tamamen sökülmesini mi istiyorsunuz ?

Paslanmış bağlantı elemanlarının (örneğin civata – somun) pasını çözerek kolayca gevşetilmesini mi ?

Pas Sökücüler

Eğer ilk soruya evet dediyseniz sizin kullanmanız gereken ürün pas çözücü değil pas sökücüdür. Örneğin OK-151 konsantre pas sökücü bir üründür. Demir üzerinde oluşan pasın tamamen sökülerek arındırılmasını sağlar. Örnek olarak pas sökücü OK-151’in pası nasıl söktüğünü hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile izleyebilirsiniz.

Amacınız videoda olduğu gibi paslanmış bir parçanın ya da paslı bir alandaki pası tamamen sökerek ilk günkü haline getirmek ise kullanmanız gereken ürün OK-151 Pas Sökücü üründür.

Pas Çözücüler

Eğer ikinci soruya evet yanıtını veriyorsanız kullanmanız gereken ürün pas sökücü değil pas çözücüdür. Pas çözücüler, pastan dolayı sıkışmış bağlantı elemanlarının arasında oluşan pası çözüp yağlayarak kolay bir şekilde sökülmesini sağlayan ürünlerdir. Örnek olarak OK-152 pas gevşetici bir üründür.

PAS ÇÖZÜCÜ MADDELER

Pas çözücü maddeler OK-152 Pas Çözücü ve Super Slaks Pas Çözücü Sprey olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her ikisi de pasın çözünmesini sağlayarak her türlü bağlantı elemanının kolayca gevşetilmesini sağlamaktadır.

1. OK – 152 Pas Çözücü

OK – 152 pas çözücü il üründür. Pasın gevşetilmesini ve çözünmesini sağlar. Bu ürünün aynı zamanda iki özelliği daha bulunmaktadır. Pas koruyucudur (engelleyicidir). Ambalaj şekli 1 litre, 5 litre ve 30 litredir.

2. Super Slaks Pas Çözücü Sprey

Super Slaks Pas Çözücü Sprey’in OK – 152’den farkı tüp içerisinde bulunmasıdır. Pasın gevşetilmesi ve çözünmesi için kullanılır. Aynı zamanda elektronik kart ve elektrik ekipmanlarında oluşan su, oksit ve rutubeti uzaklaştırabilmektedir. Ambalaj şekli 600 ml’dir.

Bu makalemizde pas sökücü ve pas çözücü arasında farklar ile birlikte pas çözücü maddelerin neler olduğunu sizlerle paylaşmaya çalıştık. Hangi ürünü kullanmanız gerektiği hakkında aklınıza takılan sorular olursa eğer firmamızı 0 2128715242 telefon numarası üzerinden arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz. Tüm sorularınız uzman kimyagerler tarafından cevaplandırılacaktır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

2 YORUM

 • Ahmet
  19 Mart 2018, 11:20 CEVAPLA

  Hocam mükemmel bir bilgi paylaşımı çok sağolun. Bende 2 tane wd 40 almış pası sökecem diye uğraşıyorum. Hemen bir ok-151 siparişi veriyorum. Ankara’dan selamlar.

  • Özkimsan
   19 Mart 2018, 12:03 CEVAPLA

   Ahmet Bey sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Bahsetmiş olduğunuz ürün sadece pas gevşetici bir spreydir. İstanbul’dan da Ankara’ya selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016