Musluktaki pas lekesi nasıl çıkar
  • 8914
  • 0

Musluktaki pas lekesi nasıl çıkar

Musluklar metalden üretilmektedir. Bu metaller zamanla paslanabilir ya da korozyona uğrayabilir. Üzerlerinde veya bağlı bulundukları alanda (mermerde, fayansta ve benzeri) zamanla paslanma ya pas lekeleri oluşabilir. Bu sorun ile karşılaşan kullanıcılar tarafından ise en çok sorulan soru “Musluktaki pas lekesi nasıl çıkar ?” sorusu olmaktadır.

Bu makalemizde musluk ve etrafında oluşan pasın sökülerek nasıl temizleneceği, kullanabileceğiniz ürün ve kullanım şekli tüm detayları ile birlikte anlatılmıştır.

Musluktaki pas oluşumu nasıl temizlenir

Evinizde bulunan musluklarda veya etrafında oluşan pası sökebilmek için Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından geliştirilmiş olan OK-151 pas sökücü ürünü kullanabilirsiniz. OK-151 pasın derinlemesine işleyerek hızlı bir şekilde çözünmesini ve metale ya da uygulandığı diğer alanlara zarar vermeden sökülmesini sağlayan özel bir kimyasaldır.

Musluktaki pas lekesini çıkartmak için püskürtme ya da musluğu sökebiliyorsanız eğer daldırma yöntemini kullanabilirsiniz. Peki uygulama nasıl yapılır ?

Musluktaki pası püskürtme yöntemi ile sökme

OK-151 konsantre bir üründür. Su ile seyreltilerek kullanılır. 1/3 oranında su ile ürünümüzü seyrelttikten sonra herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine ürünü boşaltınız. Ardından musluğun etrafındaki paslı alana sıkınız. Bir süre bekledikten sonra ise herhangi bir sünger yardımı ile silinir. Pasın çözündüğünü, aktığını ve söküldüğünü göreceksiniz.

Musluktaki pası daldırma yöntemi ile sökme

İkinci bir yöntem ise daldırma tekniğidir. Musluğu veya musluk parçalarını sökebiliyorsanız eğer OK-151’i bir kap içerisine boşaltınız. Ardından hemen aşağıdaki videoda olduğu gibi musluk parçalarını kovanın içerisine daldırınız. Bir süre bekledikten sonra herhangi bir sünger yardımı ile temizleyiniz.

Musluktaki pası söken OK-151 nasıl alabilirsiniz

OK-151 konsantre pas sökücü ürünümüzü hemen aşağıda bulunan alandan ihtiyacınız olan ambalajı sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz. 3D güvenlikli kredi kartı ile ödeme ya da havale/EFT ödeme yöntemini kullanarak ürünümüzü satın alabilirsiniz.

Musluktaki pas lekesi nasıl çıkar sorusunu OK-151 konsantre pas sökücü ürün kullanarak cevaplamaya çalıştık. Aklınıza takılan sorular mevcut olursa eğer firmamızı arayarak ya da yorum alanından yazabilir ve uzman kimyagerlerimiz tarafından bu soruların detaylı bir şekilde cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016