Motosikletin paslanması
  • 3610
  • 0

Motosikletin paslanması

Motosikletin metal aksamlarında (özellikle egzoz, disk, zincir, gidon ve benzeri) zamanla paslanma oluşur. Bunun sebebi ise demir ve diğer metallerin hava ya da sudaki oksijen ile tepkimeye girmesi sonucunda oksitlenmesidir.

Motosiklet pası nasıl sökülür

Motosikletin demir aksamında oluşan pas tabakalarını sökebilmek için OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanabilirsiniz. OK-151, demir ve diğer metaller üzerinde oluşan pasın, kirin, yağın kolayca sökülmesini ve temizlenmesini sağlayan bir üründür.

Kullanım şekli

OK-151 pas sökücü ürün konsantredir. Yani su ile seyreltilerek kullanılır. Su ile ağır kirlilikte 1/3, orta kirlilikte 1/7 ve hafif kirlilikte 1/15 oranında seyreltilir. Paslı alana herhangi bri spreyer (fıs fıs) ile püskürtüldükten sonra biraz beklenir. Bez ile silinir. Taşınabilen parçalarda ise daldırma yöntemi uygulanabilir.

Püskürtme yöntemi

Aşağıdaki videoda pasın püskürtme yöntemi ile nasıl söküldüğünü detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Daldırma yöntemi

Aşağıdaki video ile de paslı olan metallarin daldırma yöntemi kullanılarak nasıl temizlendiğini izleyebilirsiniz.

Motosikletin paslanan yerleri

Motosiklet metal parçalardan oluşur. Bu sebeple kısaca özetlemek gerekir ise her parçası paslanmaya açıktır. Genellikle metaller boya ile korunmaya alınmıştır. Yani hava ve sıvı ile teması kesilmiştir. Ancak herhangi bir çizik ile başlayan metal kısımların açığa çıkması ile paslanma başlar.

Bunların dışında motosikletin en çok paslanan yerleri egzoz, jant, gidon, disk kısmı ve zinciri olarak verilebilir.

Ürünü nasıl satın alabilirim

Ürünü internet sitemiz üzerinden havale/EFT ya da 3D güvenlikli kredi kartı ile ödeme yöntemini kullanarak satın alabilirsiniz. Hemen aşağıda sepete ekleme alanları paylaşılmıştır. 1 (bir) iş günü içerisinde aldığınız ürün sizlere teslim edilir.

Sorun cevaplayalım

Motosikletin paslanması ve yaşanılan sorunun çözüm yolu ile ilgili bilgi vermeye çalıştık. Aklınıza takılanlar olur ise müşter temsilcisi hattımızı arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021