Motosiklet Araba Pas Temizleme Sökücü Önleyici Giderici
  • 1876
  • 0

Motosiklet Araba Pas Temizleme Sökücü Önleyici Giderici

Motosiklet/Araba kullananlar ve motosiklet/araba teknik servislerinin karşılaştıkları sorunların başında özellikler iç aksamda, balatalarda, motorda, yüzeyde, nikelajlarda, motosikletin/araba demir aksamında ve jantlarda oluşan pas ve korozyon gelmektedir. Bu alanlarda oluşan pas, krom ve korozyon kötü görüntülerin oluşmasının yanı sıra motosiklet/araba aksamının çalışmasına engel olmaktadır.

Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından geliştirilmekte olan pas sökücü, pas koruyucu ve pas gevşetici ürünler sayesinde yukarıda anlatılmış olunan sorunların önüne rahatlıkla geçilebilmektedir. Ancak çok iyi bilinmelidir ki pas sökücü farklı bir ürün, pas gevşetici farklı bir ürün, pas koruyucu farklı bir üründür. Günümüzde teknik servisler ve araç kullanıcıları tarafından yapılan en büyük hatalardan biri örneğin pas sökmek ya da pas önleyebilmek için pas gevşetici spreylerin kullanılmasıdır. Şimdi dilerseniz motosiklet ve arabanızın hangi aksamında hangi ürünün kullanılması gerektiğini sizlerle paylaşalım.

PAS GEVŞETİCİ SPREY KULLANIMI

Pas gevşetici sprey pas, kir ve yağdan dolayı sıkışmış parça elemanlarının daha rahat bir şekilde sökülebilmesi yani gevşetilebilmesi için kullanılan ve kullanılması gereken bir üründür. Örnek olarak balata motosiklet balatasının yerinden çıkartılamaması, pastan dolayı herhangi bir civata ya da somunun sökülememesi, bağlantı elemanlarının pastan dolayı birbirine kenetlenmesinin önüne geçilmek amacı ile kullanılmaktadırlar. Bu işlem yapılırken çok azda olsa pas sökme işlemi de gerçekleşir ancak pas gevşetici spreyler kullanılarak tam anlamı ile pas sökülemez ya da paslanmış ya da henüz paslanmamış olan metal pastan korunamaz.

Pas Gevşetici Sprey Süper Slaks

Pas Gevşetici Sprey Süper Slaks

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgi dahilinde pas gevşetici preylerin pas sökme işlemlerinde kullanılmaya çalışıldığını ancak yapılan bu hata sonucu teknik servislerin ve motosiklet/araç sürücülerinin istedikleri sonucu alamadıklarını görmekteyiz. Özellikle piyasada pas sökücü olarak atılmakta olan pas gevşetici spreyler, pası sökmek ya da önlemek yerine pasın gevşetilmesini sağlayarak aksine daha fazla pas oluşumuna sebep olabilmektedirler. Lütfen dikkat ediniz.

Özkimsan pas gevşetici ve pas sökücü sprey Super Slaks paslanmış, korozyona uğramış, kirlenmiş, yağlanmış ve bütün bu olaylar sonucu sıkışmış bağlantı elamanları ile birlikte en küçük metal parçalarında dahi kesin çözümler sunan bir pas gevşetici üründür.

PAS SÖKÜCÜ KULLANIMI

OK-151 pas sökücü ve çözücü ürün, her türlü metali üzerinden pasın, yağın, kirin, tozun, korozyonun, kromun ve diğer ağır tabakalar ile birlikte kirlerin sökülerek temizlenmesini sağlayan bir üründür. Pas oluşumlarının üzerine etki ederek pasın tamamen temizlenmesini sağlamaktadır. Metallerin boyaya hazırlanması öncesi yüzeylerinde oluşan pas ve diğer oluşumların kolaylıkla sökülmesini sağlar. Bakır, bronz, prinç veya demirsiz metallerin yüzeyinden oksit temizliğinde kullanılır.

OK-151 Konsantre Pas Sökücü

OK-151 Konsantre Pas Sökücü

Pas gevşetici spreye nazaran pas sökücü OK-151 her türlü metalde kullanılabilir ve direk olarak pasın sökülmesinde kullanılır. Özellikle araba ve motosikletlerin jant, nikelaj, motor aksamı, metal yüzeyleri, boyası kalkmış alanlarda oluşan paslı metalleri, kilitler ve diğer bütün metal alanlarda oluşan pasın sökülmesinde etkili bir üründür. Aynı zamanda pas gevşetici özelliği de bulunmaktadır. Pas sökücü OK-151 konsantre yapısı sayesinde su ile seyreltilerek yoğun kirlilikte 1/3, orta kirlilikte 1/7 ve hafif kirlilikte 1/15 oranında seyreltilerek kullanılır.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgi dahilinde şunu belirtmek isteriz ki pas oluşumlarının ortadan kaldırılabilmesi için pas sökücü spreyler yerine pas sökücü ürünlerin yani OK-151 gibi ürünlerin kullanılması gerekir ki tam olarak sonuç alınabilsin. Bu ayrımı lütfen çok iyi yapınız.

PAS ÖNLEYİCİ (KORUYUCU) KULLANIMI

Son olarak sizlere anlamak istediğimiz ürün pas önleyici (koruyucu) üründür. Yani henüz paslanmamış olan bir metal üzerinde ya da paslanmış ancak pası sizler tarafından sökülmüş olan bir metalde tekrar paslanmasını önlemek ve geciktirmek amacı ile kullanılan ürün OK-152.

OK-152 Pas Önleyici ve Koruyucu

OK-152 Pas Önleyici ve Koruyucu

Örnek olarak OK-151 etkili bir pas sökücü üründür. Boyama yapmadan önce kullanılabilir ve ürün kullanıldıktan sonra pası sökülen metal rahatlıkla boyanabilir. Boya yapıldığında ise metali hava ya da sıvılar ile teması önlenmekte ve bu sayede oksitlenmenin yani pas oluşumu başlangıcının önüne geçilmektedir. Ancak metal boyanmayacaksa ve çıplak halde kalacak ise pasın söküldükten sonra korumaya alınması gerekir. İşte OK-152 pas koruyucu ve önleyici ürün metallerin hava ve su gibi sıvılarla temasa geçmesini ve oksitlenmesini önleyen bir üründür.

Aynı zamanda OK-152 pas koruyucu, sökücü ve pas giderici ürün açık alanda bulunan ve henüz oksitlenme oluşmamış olan, metal motosiklet ve araba parçalarının pastan korunmasını sağlayan bir üründür.

Özkimsan Endüstri Kimyasalları olarak umarız sizlere pas gevşetici spreyler, pas sökücü (çözücü) ürünler ve pas koruyucu (önleyici) ürünler ve aralarındaki farkları anlatabilmişizdir. Unutmayınız ki hangi ürünü nerede kullanmanız gerektiği siz değerli motosiklet ve araba kullanıcılarının yanı sıra motosiklet ve araba teknik servisleri için oldukça önemlidir. Yanlış ürünün yanlış amaçla kullanılması pasın sökülmesi ya da korunması yerine aksine pas oluşumu için gerekli ortamın  hazırlanmasına sebep olabilmektedir.

Pas sökücü ürünler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için PAS SÖKÜCÜ ÜRÜNLER sayfamızı ziyaret edebilir ve hemen altta bulunan yorum alanından ya da bizlerle iletişime geçerek aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021