Metal Eşyalarda Oluşan Pas Nasıl Giderilebilir
  • 3309
  • 0

Metal Eşyalarda Oluşan Pas Nasıl Giderilebilir

Doğada bulunan her metal zamanla paslanır ya da korozyona uğrar. Pas terimi demirlerde kullanılmaktadır. Diğer metallerde oluşan oksitlenmeye ise korozyon denmektedir. Günlük hayatımızda kullandığımız metal eşyalarda zamanla havada ve suda bulunan oksijen atomu ile kimyasal tepkimeye uğrayarak oksitlenir ve paslanır.

Pasın sökülebilmesi için doğal bazı yöntemler uygulanabilmektedir. Örneğin sirke, diş macunu ya da kola ile temizleme gibi. Ancak bu yöntemler pası kısa bir süreliğine sökmekte ve metali bir süre sonra tamamen paslanmasına sebebiyet verebilmektedir. Peki ne yapılması gerekir ?

Metal Eşyalarda Oluşan Pas Nasıl Giderilebilir ?

Metal eşyalarda oluşan pasın sökülmesi yani giderilebilmesi için en etkili yöntem uzman Özkimsan kimyagerleri tarafından özel olarak üretilmekte olan OK-151 Pas Sökücü ürününün kullanılmasıdır. OK-151 pasın derinlemesine işleyerek metalden tamamen sökülmesini sağlayan ve %100 etkili sonuç veren özel bir kimyasaldır.

OK-151 pası sökmenin yanı sıra metallerin boyaya ve kaplamaya hazırlanmasında da kullanılmaktadır. Konsantre bir üründür yani su ile seyreltilerek kullanılır. Su ile ağır kirlilikte 1/3, orta kirlilikte 1/7 ve hafif kirlilikte 1/15 oranında seyreltilerek kullanılabilir. Yani 1 litrede minimum 3 litre ürün elde etmek mümkündür.

Metal Eşyalarda Pas Sökücü OK-151 Kullanımı

OK-151’in metal eşyalar üzerindeki pası nasıl söktüğünü daha yakından incelemenizi sağlamak amacıyla Özkimsan kimyagerleri tarafından özel olarak bir video çekimi yapılmıştır. Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile tamamen paslı olan bir metal eşyanın OK-151 Pas Sökücü kullanıldıktan sonra nasıl ilk günkü görünümüne kavuştuğunu gözlemleyebilirsiniz.

Pas Sökücü OK-151’i Nasıl Satın Alabilirim ?

Metal eşyalarda oluşan pası sökmek için Konsantre Pas sökücü OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Nerelerde Kullanılabilir ?

OK-151 Pas Sökücü ürün paslanmış ya da korozyona uğramış bütün eşyalarda kullanılabilmektedir. Kesinlikle metali aşındırma etkisi bulunmamaktadır. Örnek olarak paslanmış bahçe kapısı, balkon demiri, sandalye/masa iskeleti (ayakları gibi), metal hırdavatlar (pense, kerpeten, tornavida, kontra anahtar, çekiç ve diğer el aletleri) ve benzeri tüm ürünlerde oluşan pasın sökülmesi için kullanılabilir.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmadı.)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016