Kuvvetli pas sökücü
  • 4534
  • 0

Kuvvetli pas sökücü

OK-151 oldukça kuvvetli konsantre bir pas sökücüdür. Demir üzerinde oluşan pas ya da diğer metaller üzerinde oluşan pas ve korozyonun hızlı ve kolay bir şekilde sökülerek temizlenmesini sağlayan özel bir kimyasaldır.

Kuvvetli pas sökücü kullanımı öncesi ve sonrası

Oldukça ağır bir pas tabakası ile kaplanmış olan bir demir metalinin güçlü pas sökücü OK-151 kullanılarak nasıl sökülmüş olduğunu aşağıdaki fotoğraftan inceleyebilirsiniz. Paslı olan demirin bir ucu pas sökücü OK-151’in eklendiği kap içerisine konularak bir kaç dakika bekletilmiştir.

Kuvvetli Pas Sökücü OK-151

Kuvvetli Pas Sökücü Kullanımı Öncesi ve Sonrası

Güçlü pas sökücü OK-151 özellikleri

Kuvvetli pas sökücü OK-151’in sahip olduğu tüm özellikler hemen aşağıda maddeler halinde detaylı bir şekilde paylaşılmış olup aklınıza takılan herhangi bir soru olursa firmamızı arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

Metaller üzerinde oluşan pas, korozyon ve ağır yağ kirinin hızlı ve %100 etkili bir şekilde sökülmesini sağlar.

Bronz, bakır ve pirinç metalleri üzerinde oluşan oksidasyonun rahatlıkla temizlenmesinde kullanılır.

İnşaat sektöründe paslanmış olan tüm demir metallerinin pas temizliğinde kullanılır.

Fayans, mermer, emaya ve boyalı yüzeylerde oluşan pas lekelerinin temizlenmesinde etkilidir.

Kullanıldığı metallerde kesinlikle aşındırma etkisi yapmaz.

Soğutma suyu geçen yüzeylerde oluşan korozyonun temizliğinde kullanılır.

Gözenekli metallerde oluşan pasın sökülüp temizlenmesinde kullanılır.

Kuvvetli (güçlü) pas sökücü nasıl kullanılır

Kuvvetli pas sökücü OK-151 iki farklı yöntem ile kullanılır. Bu yöntemlerden ilki taşınabilir metaller için daldırma yöntemidir. Taşınamaz metaller için ise püskürtme yöntemi kullanılabilmektedir. Şimdi dilerseniz bu yöntemleri sizlere anlatalım. Ama önce şu bilgiyi paylaşalım. OK-151 konsantre bir üründür. Yani su ile seyreltilerek kullanılır.

Ağır pas oluşumlarında 1/3 oranında, orta kirlilikte pas oluşumlarında 1/5 oranında ve hafif pas oluşumlarında 1/15 oranında su ile seyreltilerek kullanılmaktadır.

Daldırma yöntemi ile pasın sökülmesi

Kuvvetli pas sökücü OK-151 herhangi bir kap içerisinde konulur. Pasın kirliliğine göre örnek olarak 1 birim pas sökücü konuluyor ise 3 birim su eklemesi yapılır. Paslı olan metal (örneğin demir) bu kabın içerisine daldırılır. Yaklaşık 5 dakika beklenir. OK-151 pasın derinlemesine işleyerek çözülmesini, sökülmesini ve temizlenmesini sağlar.

Pasın sökülmesini hızlandırmak isterseniz eğer herhangi bir sünger yardımı ile silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile daldırma yöntemi kullanılarak pasın nasıl söküldüğünü izleyebilirsiniz.

Püskürtme yöntemi ile pasın sökülmesi

Bazı metaller taşınamaz olabilir. Örneğin bahçe kapısı, basketbol potası, demir balkon, makineler gibi. Bu metallerde oluşan pasın sökülebilmesi için ise püskürtme yöntemini kullanabilirsiniz. Herhangi bir püskürtücü (spreyer, fıs fıs, püskürtme makinesi) içerisine pasın kirliliğine göre pas sökücü ürünü seyrelterek boşaltıp paslı yere uygulayabilirsiniz. Pas sökülene kadar işlemi tekrarlayabilirsiniz. Herhangi bir sünger ya da bez yardımı ile pasın sökülmesini hızlandırabilirsiniz.

Güçlü pas sökücü OK-151 satın alım işlemleri

Ağır pas lekelerinde dahi olduk hızlı ve kesin sonuç veren OK-151 kuvvetli pas sökücü ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız kadar olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Kuvvetli pas sökücü ürün satın alım, kullanım şekli ve diğer sorular için aşağıdaki iletişim adreslerinden bizlerle temasa geçebilirsiniz.

Adres: Mermerciler Sanayi Sitesi, 13. Cadde No:17 Kat: 2 Beylikdüzü/İstanbul Telefon: 02128715242

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016