Klimam koku yapıyor

Klimam koku yapıyor

Klimanın koku yapmasının sebebi

Klimanın kötü kokulu bir şekilde hava üflemesinin en büyük sebebi bakteri, virüs ve mikroorganizmalardır. Klimanın içerisinde filtreler bulunur. Hava akımı sırasında bu fitreler toz, kir ve benzeri partikülleri tutar. Bu parçacıklara nem ve sıcaklık eklendiğinde de tam da bu bakteri, virüs ve mikroorganizmaların yayılması için ortam oluşur.

Zarar sadece koku mu?

Bu makaleye girmenizin sebebi klimanızın kötü koku yapmasından dolayı. Ama sadece zarar bunla kalmıyor. Dikkat ederseniz kötü kokuya sebep olan şeylerin kir, toz, bakteri, virüs ve mikroorganizma oluşumları olduğunu söyledik. Filtreler üzerinde biriken.

Mikroorganizmaların sebep olabileceği hastalıklar

Klimadan hava akımı ile bu tehlikeli mikroorganizmalar odaya yayılmaktadır. Özellikle de havalandırmanın iyi olmadığı odalarda insan sağlığını olumsuz etkilemekte ve hastalıklara sebebiyet vermektedir.

Daha fazla enerji harcanması

Klimanın peteklerinin tıkanması ve alüminyum kısımlarının zamanla kirlenmesi sonucunda ilk günlerdeki performansı ile çalışabilmesi için daha fazla enerji harcaması gerekir. Çok ufak bir örnek ile klimanız 20 °C derecede ortamı serinletiyor ise bu dereceyi 18 °C getirmeniz gerekecektir. Yani temizlik yapılmaz ise daha fazla enerji harcanır. Bu da tabii ki elektrik faturalarının yükselmesine sebep olur.

Klima nasıl temizlenir

Klima temizliği için Özkimsan tarafından OK-131 Klima Temizleyici ürün geliştirilmiştir. Klima soğutucularının ve aparatlarının yüzeylerinde, peteklerinde biriken tozun, yağın, mikroorganizma ve bakterilerin temizliğinde kullanılır. Soğutma sistemleri ve aliminyum yüzeylerdeki yağ, karbon birikintilerini temizleyen yağ sökücü özelliği bulunmaktadır.

Klima temizleme videosu

EV ve iş yerlerinde bulunan split klima temizliği nasıl yapılıyor aşağıdaki örnek videomuz ile izleyebilirsiniz.

Klima temizleme videosu

Klima temizleyici OK-131 fiyat listesi

Klima temizleyici OK-131 fiyat listesi hemen aşağıda paylaşılmıştır. Ürün ambalajları 1, 5 ve 30 litredir. Direk sepetinize ekleyerek ürünü satın alabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2020
Call Now Button