Klimam Eskisi Gibi Isıtmıyor Ne Yapmalıyım ?
  • 3146
  • 0

Klimam Eskisi Gibi Isıtmıyor Ne Yapmalıyım ?

Klimam eskisi gibi ısıtmıyor, ne yapılması gerekmektedir diye soruyorsanız eğer Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri ve anlaşmalı klima servisleri ile yapılan görüşmelerin ardından hazırlanmış olan bu makalemizi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

KLİMA ESKİSİ GİBİ ISITMIYOR ?

Klimanız ilk günkü performansını göstermiyor ve bulunduğunuz ortamı eskisi gibi ısıtmıyor ise bu sorunun en büyük sebebi petekler üzerinde biriken kir, toz, yağ ve benzeri tortuların oluşumundan kaynaklanmaktadır. Klimalar bulunduğunuz ortamı ısıtabilmek için içerideki havayı çeker. Ardından içerisinde bulunan bobinler vasıtası ile soğuk olarak ortamdan çekilen hava ısıtılır. Ardından sıcak hava odanıza geri verilir. Ancak bu işlem yapılırken odanızdaki ya da iş yerinizdeki ortamda bulunan toz, kir, yağ ve diğer küçük partiküller petek üzerinde birikmeye başlar. Bu birikintiler sonucu peteğiniz tıkanmaya başlar. Zamanla klima peteği üzeri mikrop ve bakteri yuvası haline de gelir.

Havanın tam olarak sirkülasyonunun sağlanamamasından dolayı klimanız eski performansında çalışamaz ve bulunduğunuz ortamı ısıtamaz. Aynı şekilde yazın da bu durum geçerlidir. Yaz aylarında da bulunulan ortam soğumaz. Bu sorun sadece odanızı ısıtmama problemi ile karşı karşıya kalmanızı sağlamaz. Aynı zamanda klimanızı daha yüksek derecelerde açtığınız için daha fazla enerji harcanmaktadır. Bu durumda direk olarak elektrik faturanızı ve dolaylı bir şekilde bütçenizi etkilemektedir.

KLİMAM ESKİSİ GİBİ ISITMIYOR NE YAPMALIYIM

Klima sahipleri tarafından sıkça sorulan sorulardan bir tanesi “Klimam eskisi gibi ısıtmıyor/soğutmuyor, ne yapmalıyım?” sorusudur. Klima ısıtmama veya soğutmama sorunundan kurtulabilmek ve eski performansına dönmesini sağlayabilmek için yapmanız gereken şey aslında oldukça basittir. Klima temizleyici kullanarak petekler üzerinde ve iç aksamda birikmiş olan kiri, tozu, yağı ve benzeri oluşumları temizlemek. Bu işlemi bireysel olarak sizlerde sadece 15 dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

KLİMA TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?

Klimanızı temizlemek için yapmanız gereken şey klima temizleyici ürün almaktır. Klima temizleyici ürünü ise şu şekilde kullanırsınız. Öncelikle klima temizleyici ürünü bir fısfıs (spreyer) içerisinde boşaltırsınız. Ardından klimanızın sigortasını kapatırsınız (önemlidir). Klimaya gelen elektrik akışını kestikten sonra klima kapağını açarsınız. Oldukça basit bir işlemdir ve genelde sağ kısımda açabilmeniz için bir alan vardır. Klimanızın nasıl açılacağını youtube ve benzeri kanallar üzerinden videolar ile de izleyebilirsiniz.

Klima kapağını açtığınızda karşılaşacağınız manzara sizi oldukça fazla şaşırtacaktır. Çünkü peteklerin üzerinde yoğun bir toz ve kir tabakası olduğunu göreceksiniz. Klimanın hemen altına akacak olan kir için bir kap ya da muşamba koyunuz. Spreyer (fıs fıs) yardımı ile klima temizleyici ürünü klima peteğinin üzerine sıkınız. Bir köpürme ile karşılaşacak ve petek üzerinden biriken kir tabakasının aktığını ve temizlendiğini göreceksiniz. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayarak bir bez yardımı ile hafifçe siliniz. Peteğiniz 15 dakika sürecek bu işlem sonrasında tertemiz olacak ve eski performansına geri dönecektir.

KLİMANIZI TEMİZLEYİN, SAĞLIĞINIZI KORUYUN

Burada hatırlatmak isteriz ki klima temizliğini yapmanız sadece odanızın daha iyi ısınmasını sağlamayacaktır. Klima peteği üzerinde biriken mikrop ve bakteriler hava sirkülasyonu ile oda içerisinde dolaşır. Bu durum hem kötü kokuların oluşmasına sebep olmakta hem de sağlığınızı olumsuz yönde etkilemektedir. Özellikle bu mikrop ve bakterilerden bizler için çok değerli olan çocuklarımız etkilenmektedir.

KLİMA TEMİZLEYİCİ NASIL SATIN ALABİLİRİM

Hemen aşağıda bulunan ürünlerimiz aracılığı ile dilerseniz 3D Secure güvenlikli kredi kartı ödeme yöntemini kullanarak, dilerseniz ise EFT/Havale yöntemi ile klima temizleyici ürünümüzü satın alabilirsiniz. Klima temizleyici ürünler hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için +90 (0212) 871 52 42 / +90 (0533) 214 78 79 numaralı telefonlarımız aracılığı bizleri arayabilir ve aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda info@ozkimsan.com e-mail adresi yolu ile ya da aşağıda bulunan yorum alanını kullanarak ürünlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021