Jant Temizleme Yöntemleri
 • 3741
 • 2

Jant Temizleme Yöntemleri

Jant temizleme yöntemleri arasında en etkili olan uygulamanın başında özel olarak formülize edilmiş OK-410 jant temizleyici ve parlatıcı ürünü kullanmak gelir. OK-410 sayesinde jant ve kapaklarının üzerinde birikmiş olan gresleri, yağı, kiri, yolculuk sırasında oluşan atıklar ve fren kalıntılarına nüfus ederek kolay ve etkili bir şekilde temizlenmesini, aynı zamanda jantın parlatılmasını sağlar.

OK-410 jant temizleyici ve parlatıcı ürünün kesinlikle aşındırıcı bir etkisi bulunmamaktadır. İçerisinde zararlı kimyasallar içermemektedir. Konsantre olması yani su ile seyreltilme ile uygulanması sayesinde sadece 1 litre ile bir çok kez jant temizliği yapmak mümkündür.

Jant Temizleme Yöntemleri

Jant Temizleme Yöntemleri

Jant Temizleme ve Parlatma Yöntemleri

OK-410 jantların temizlenmesinin yanı sıra parlatılmasını da sağlamaktadır. En önemli özelliklerinden bir tanesi ise antistatik formülü sayesinde tekrar kirlenmeyi geciktirmesidir. Bütün jant tiplerinde (çelik, alüminyum, krom kaplı, boyalı, vernikli ve benzeri) etkili, hızlı ve kolay bir şekilde temizlik ve parlaklık sağlamaktadır. Şimdi dilerseniz jant temizleme yöntemleri arasında başı çeken OK-410’un nasıl kullanıldığını sizlerle paylaşalım.

OK-410 jant temizleyici ve parlatıcı ürün 1 litredir. En önemli özelliği ise su ile seyreltilerek kullanılması yani konsantre olmasıdır. Ağır kirlilikte 1/3, orta kirlilikte ise 1/10 oranında su ile seyreltilerek uygulama işlemine geçilir. Yani 1 litre OK-410 aslında 3 litre ile 10 litre arasında kullanıma sahiptir. Yani oldukça ekonomiktir.  Herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine boşaltılır. Jantın ve kapaklarının üzerine, içine püskürtülür. Bir kaç dakika bekledikten sonra ise herhangi bir bez ya da sünger yardımı ile jant silinir. Ardından ise su ile temizlenmesi yeterlidir.

1. Bireysel Olarak Uygulama

OK-410 jant temizleyici ve parlatıcı ürünü bireysel olarak uygulayabilirsiniz. Jant kirliliğine göre 1/3 ya da 1/10 oranında OK-410’u bir spreyer (fıs fıs) içerisine boşaltınız. Ardından üzerine su ekleyiniz. Karıştırdıktan sonra ise jantın üzerine ve içine sıkınız. Bu işlemler yapıldıktan sonra kirlerin, yağın ve diğer kalıntıların akmaya başladığını göreceksiniz. Bir kaç dakika bekledikten sonra herhangi bir bez ya da sünger yardımı ile jantı siliniz. Ardından ise su ile yıkayınız. Jantın temizlendiğini ve aynı zamanda parlayarak ilk günkü görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

jant parlatma yöntemleri

Jant Parlatma Yöntemleri

2. Oto Yıkama Servisinde Uygulama

Bireysel olarak yapmış olduğunuz uygulamayı oto yıkama servisine gittiğinizde yetkili arkadaşlardan isteyebilirsiniz. Araç yıkanmadan önce OK-410’u araba jantlarına uygulanmasını sağlayınız. Araca sıkılan oto köpüğü ve tazyikli suyun ardından jantların tamamen temizlendiğini ve parladığını gözlemleyeceksiniz.

3. Motosikletlerde Uygulama

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de OK-410 jant temizleyici ve parlatıcı ürünümüzün motosiklet jantlarında uygulanması hakkındadır. Birinci ve ikinci maddede anlatılan jant temizleme yöntemlerini motosiklet jantlarında da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Jantın üzerine fıs fıs yardımı ile sıktıktan sonra herhangi bir bez ya da sünger kullanarak silmeniz ve ardından su ile yıkamanız yeterlidir. Jant temizleyicinin en önemli özelliklerinden bir tanesi de balatada birikmiş olan çamur ve benzeri kalıntılardan dolayı ortaya çıkan sesin ve balata aşınmasını ortadan kaldırmasıdır.

Nasıl Satın Alabilirim ?

OK-410 jant temizleyici ve parlatıcı ürünümüz 1 litre ve 5 litre ambalajlarında üretilmektedir. Hemen aşağıda bulunan ve size uygun olan ürünü seçerek ister 3D Secure güvenlikli kredi kartı ile ödeme yöntemi isterseniz de havale/EFT ödeme yöntemini tercih ederek bu ürünümüzü satın alabilirsiniz. Sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizlerden istenen bilgileri doldurmanız yeterlidir.

Jant temizleme yöntemleri, jant nasıl temizlenir ve ürünümüz hakkında aklınıza takılan bütün soruları (0212) 871 52 42 numaralı telefonumuz üzerinden ya da hemen aşağıda bulunan yorum alanı aracılığı ile sorabilir ve müşteri temsilcilerimiz tarafından tüm detayları ile birlikte sorularınızın cevaplanmalarını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

2 YORUM

 • Recep
  27 Nisan 2017, 10:46 CEVAPLA

  Oto teknik servisimizde jant temizliği de yapmaktayız ve sürekli kullanacağımız bir ürüne ihtiyacımı var. Fiyat bilgisini e-posta adresimize gönderebilir misiniz.

  • Özkimsan
   27 Nisan 2017, 11:23 CEVAPLA

   recep Bey merhaba;
   Jant Temizleyici ve Parlatıcı ürünümüz OK-410’un fiyat teklifi e-posta adresinize gönderilmiştir.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016