İnşaat sonrası tıkanan pimaş boruları nasıl açılır
 • 9954
 • 8

İnşaat sonrası tıkanan pimaş boruları nasıl açılır

Yeni yapılan evlerde sıkça karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de pimaş borularının inşaat atıkları ile tıkanmasıdır. Özellikle çimento, kireç ve sıvanın pimaş borularının içerisine kaçması ve kuruduktan sonra tıkanıklığa sebep olması problemi ile karşılaşılmaktadır. Bu tıkanıklıkların giderilmesi için gider açıcılar kullanılmaktadır ancak bu ürünler etkili olmamaktadır.

İnşaat sonrası tıkanan pimaş borularının açılabilmesi için beton sökücü OK-103 geliştirilmiştir. Bu ürün beton, çimento kalıntıları ile birlikte kireç, sıva ve diğer tortu oluşumlarının kurudukları yüzeyden çözünerek sökülmesini sağlamaktadır. Tıkanmış olan borunun içerisindeki kalıntıları çözer ve pimaş borularının açılmasını sağlar.

Tıkanan pimaş boruları nasıl açılır ?

İnşaat sonrasındaki kalıntılar sebebi ile tıkanan pimaş borularını OK-103 beton ve harç sökücü ürünü kullanarak açabilirsiniz. Ürünümüz içerdiği özel inhibitörler sayesinde uygulandığı yüzeydeki boya, plastik (pimaş boru) ve metale kesinlikle zarar vermez. Zehirli gaz ihtiva etmez (çıkarmaz).

OK-103 kullanım şekli

OK-103 konsantre bir üründür. Su ile seyreltilerek kullanılır. Aşırı beton ve harç tıkanıklığı olan borularda 1/5, orta beton ve harç tıkanıklığı olan borularda 1/15 su ile seyreltilerek kullanılır. Tıkalı olan pimaş borusuna dökülür. Bir süre beklenir. Kısa süre içerisinde kurumuş olan çimento ve harç gibi tabakalar çözünür. Gidere bol su akıtılır.

Yukarıdaki işlemler gerçekleştirildiğinde gider borusundaki kalıntılar çözünmüş olacak ve gider açılmış olacaktır. Bununla birlikte ürünümüzü tüm inşaat kalıntılarının temizliği içinde kullanabilirsiniz.

OK-103’ü nasıl satn alabilirsiniz ?

Tıkanan pimaş borularının açılmasında oldukça etkili olan OK-103 beton ve harç sökücü ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız kadar olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Toplu alımlarda firmamız ile iletişime geçerek size özel fiyat teklifi verilmesini sağlayabilirsiniz. Pimaş borularındaki tıkanıklık nasıl giderilir ile ilgili sizlere bilgi vermeye çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa eğer firmamızı arayabilir ve müşteri temsilcilerimiz tarafından tüm sorularınızın cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


8 YORUM

 • Orhan özdemir
  5 Nisan 2021, 16:46 CEVAPLA

  Tuvalet s borusuna biriken tortuları harçları eritirmi

 • Hakan
  2 Temmuz 2020, 12:43 CEVAPLA

  İnşaat pimaş giderleri tamamen beton doldu nasıl açılır

  • Özkimsan
   2 Temmuz 2020, 15:14 CEVAPLA

   Hakan Bey merhaba;
   Ürünümüzü kullanarak betonun çözülmesini ve borunun açılmasını sağlayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • Isa sen
  3 Mayıs 2020, 18:17 CEVAPLA

  Batıdaki giderinin(pimas) içine beton dökülmüş ve bu işlem yaklaşık 10 yıl önce yapılmış ok 103 adlı ürün bu vetonun söker mi pimasa zarar verir mi

  • Özkimsan
   3 Mayıs 2020, 21:36 CEVAPLA

   İsa Bey merhaba;
   Söker. Herhangi bir zarar vermez.
   Selamlar.

 • Yasin Kilincarslan
  9 Şubat 2020, 12:53 CEVAPLA

  Merhaba.Almanyada bu urune nasil ulasabilirim

  • Özkimsan
   9 Şubat 2020, 15:07 CEVAPLA

   Yasin Bey merhaba;
   Çok üzülerek söylüyoruz ki Almanya’da satışımı ya da şubemiz mevcut değildir.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021