İnşaat Demiri Pas Sökücü Fiyatları
 • 3542
 • 8

İnşaat Demiri Pas Sökücü Fiyatları

İnşaat demiri pas sökücü OK-151 1 KG fiyatı 34 TL, 5 KG fiyatı 119 TL, 30 KG fiyatı ise 602 TL’dir. Ürünümüz konsantredir. Ağır kirlilikte 1/3, orta kirlilikte 1/7 ve hafif kirlilikte 1/15 oranında su ile seyreltilerek kullanılır. Yani 1 KG üründen 3 KG ile 15 KG arasında ürün elde etmek mümkündür. Bu sayede oldukça ekonomiktir. Toplu alımlarda ise özel olarak fiyat teklifi sunulmaktadır.

İnşaat demirlerinde oluşan pasın tamamen sökülmesini ve betona daha iyi bir şekilde tutunmasını sağlayan OK-151 pas sökücü ürünümüz, 50 TL ve üzeri alışverişlerde ücretsiz olarak nakliye edilmektedir. İnşaat demirinde oluşan pasın sökülebilmesi için herhangi bir spreyer (fıs fıs) ya da hava basınçlı makineler içerisine konularak paslanmış inşaat demirleri üzerine püskürtülür.

paslanmış inşaat demiri temizliği

İnşaat Demiri Nasıl Paslanır

İnşaat Demiri Neden Paslanır

İnşaat sürerken, temel atıldıktan sonra bir süre beklenmesi, kullanılacak olan demirlerin dışarıda bırakılması bir süre sonra paslanma sorunu ile karşı karşıya kalınmasına sebep olmaktadır. Paslanmış demirin inşaatlarda kullanılması ya da inşaat yapılırken paslanmış demir üzerinden devam edilmesi, sağlıksız bir bir şekilde yapılanmaya sebebiyet vermektedir. Peki inşaat demiri neden paslanır ?

Pas, su veya hava varlığında oluşan demir ve oksijen bileşenlerine verilen isimdir. Açıkta kalan ya da üzerine su temas eden inşaat demiri bir süre sonra paslanmaya başlar. Su ile temasta ise paslanma daha da hızlanır. Bunun sebebi ise su içerisinde bulunan oksijen miktarının havadan daha fazla olmasıdır. İnşaat demirlerini kapalı bir alanda tutsanız dahi hava ile temasta olduğu için bir süre sonra paslanır.

İnşaat Demirinden Pas Nasıl Sökülür

OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanarak inşaat demiri üzerindeki pasın kolay, hızlı ve etkili bir şekilde sökülmesini sağlayabilirsiniz. Pas sökücü ürünümüzü herhangi bir püskürtücü (spreyer, fıs fıs ya da havalı püskürtücü tabanca) içerisine pasın kirliliğine göre koyduktan sonra paslı demirlere püskürtünüz. Kısa bir süre bekledikten sonra ise pasın, kirin, yağın ve diğer bütün oluşumların demir üzerinden aktığını ve ilk günkü haline geri döndüğünü görebilirsiniz. Genellikle aslanmış demir nasıl temizlenir sorusu ile karşılaşırız. Aslında buradaki tabir paslanmış demir üzerindeki pas nasıl sökülür olmalıdır.

İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Ürün Fiyatları

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi inşaat demiri pas sökücü ürün fiyatları sırası ile 1 KG 34 TL, 5 KG 119 TL, 30 KG ise 602 TL. 50 TL üzeri alımlarda kargo ve nakliye ücretleri Özkimsan tarafından karşılanmaktadır. Bununla birlikte toplu alımlarda özel fiyat teklifi verilmektedir. Ürünlerimizi dilerseniz 3D Scure güvenli ödeme yöntemini kullanarak kredi kartı ile, dilerseniz de Havale/EFT yaparak satın alabilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ürünü sepetinize atarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

İnşaat demiri pas sökücü ürünümüz OK-151 hakkında aklınıza takılan bütün soruları hemen aşağıda bulunan yorum alanını kullanarak ya da firmamızı arayarak sorabilir ve uzmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde cevaplanmalarını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

8 YORUM

 • kenan Bozkus
  6 Ocak 2019, 15:02 CEVAPLA

  5 tona yakin demirim var bir kismi dosedik ama betonu dokemedik hem yerdeki demire hemde döşedigimiz demire kac litre yeter

  • Özkimsan
   8 Ocak 2019, 07:25 CEVAPLA

   Kenan Bey merhaba,
   Sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için firmamızı arayabilirsiniz.
   Selamlar.

 • mehmet gülmüş
  18 Temmuz 2018, 12:51 CEVAPLA

  ürünü kullandıktan sonra ne kadar süre içinde beton dökmemeiz gerekir?

  • Özkimsan
   18 Temmuz 2018, 12:59 CEVAPLA

   Merhaba,
   Ürünüz OK-151 i kullandıktan sonra birkaç gün içerisinde beton dökmenizi öneririz.1 haftadan daha fazla süre içerisinde beton dökülecekse,OK-151 den sonra pasivasyon(nötralizasyon)sıvımızı uygulamanızı öneririz.
   Saygılarımızla

 • EBRU KARABULUT
  26 Nisan 2018, 11:53 CEVAPLA

  Merhabalar,
  İnşaat demiri pas gidericiyi kullandıktan sonra nötralizasyon gerekiyor mu? Pas giderici kullanıldıktan sonra beton dökülmeden önce demirleri temizlemek gerekir mi ve beton ile bağlanmasında bir sıkıntı yaratır mı?
  Teşekkürler,

  • Özkimsan
   26 Nisan 2018, 12:14 CEVAPLA

   Merhaba,OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullandıktan sonra şart olmamakla beraber Nötralizasyon işlemini biz öneriyoruz.Bazı firmalar nötlalize etmeden de kullanıyor.Bizim ürünümüzle pas giderme işlemi yaptıktan sonra demirleri ekstra temizleme işlemi yapmak gerekmiyor.Ürünümüzün yüzeyde bıraktığı fosfat tabakasının temizlenmemesini öneririz.Çünkü o tabaka demir içerisindeki kılcal boşlukları doldurur,yüzeyi kaplar ve hava ile temasını azaltır.Aynı zamanda beton ile demirin bağlanmasında sıkıntı yaratmaz,aksine aderansı arttırır.
   Saygılarımızla

 • Veysel
  26 Nisan 2017, 16:01 CEVAPLA

  İnşaat demiri pas sökücü ürününüz hakkında detaylı bilgilendirme alabilir miyim

  • Özkimsan
   26 Nisan 2017, 16:22 CEVAPLA

   Özkimsan Endüstri Kimyasalları olarak ürünümüz OK-151 Konsantre Pas Sökücü ve Metal Yüzey Hazırlayıcı’yı 2008 yılından itibaren üretmekte ve satışını yapmaktayız. Ürünümüz sanayi ve inşaat sektöründe yıllardır güvenle kullanılan bir üründür.
   İnşaat sektöründe, inşaat demirlerinin pasının giderilmesinde ve demir ile betonun aderansını güçlendirmede etkili olduğu saha çalışmalarımızdaki gözlem ve deneylerde kanıtlanmıştır.
   Su ile durulamadan sonra,ürünümüz OK-151’in yüzeyde bıraktığı fosfat tabakasının inşaat demirinin yüzeyindeki kılcal çatlak ve girintileri doldurması ve metalin oksijen ile temasını kesmesi sayesinde korozyon(paslanma)oluşumunu engellediğini onaylarız. Aynı zamanda bu fosfat tabakası demir ile betonun aderansını arttırmaktadır.
   Ürünümüz OK-151 su ile seyreltilebilir. Aşırı paslı metallerde 1/1 su ile, yüzeysel paslanmalarda 1/5 su ile seyreltilerek kullanılmasını tavsiye ederiz.
   Kullanım Şekli:
   1-Paslı inşaat demirine basınçlı püskürtücü ile uygulanır. Pasivasyon sıvısı veya bol su ile nötralize edilir.
   2.Paslı inşaat demirine fırça ile sürmek sürmek sureti ile uygulanır.Pasivasyon sıvısı veya bol su ile nötralize edilir.Bu işlem yine fırça veya püskürtme şeklinde yapılabilir.Metalin tekrar paslanmasına fırsat vermeden beton ile kaplanır.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016