Fayanstaki pas lekesi nasıl çıkar
  • 2516
  • 0

Fayanstaki pas lekesi nasıl çıkar

Fayans üzerinde oluşan pas lekeleri nasıl çıkar sorusu bulunduğu ortamdaki fayansları paslanan kişiler tarafından en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Fayans üzerinde kötü bir görünüme sebebiyet veren pasın fayansa zarar vermeden sökülmesi oldukça önemlidir. Bu yazımızda “Fayanstan pas lekesi nasıl çıkar” detaylı bir şekilde sizlere anlatılacaktır.

Fayansta neden paslanma oluşur

Fayans üzerinde pas oluşmasının en büyük sebebi metal ayaklı eşyaların (masa, makine ve benzeri) fayans üzerinde durmasından kaynaklanmaktadır. Bu metal eşyalar zamanla nem, rutubet ve sıvı teması sonucu oksitlenir. Eşya demir ise paslanma, diğer metallerden yapılmış ise korozyon oluşur. Bu oluşumlar ise fayans üzerine yapışır ve orada kalır. Geleneksel bir çok yöntem uygulanır ama sorun çözülemez.

Fayanstan pas nasıl sökülür ?

Fayanstan pasın sökülebilmesi için Özkimsan Endüstri kimyasalları tarafından OK-151 konsantre pas sökücü ürün geliştirilmiş. Ürünün konsantre olması demek su ile seyreltilerek kullanılması demektir. Fayans üzerindeki pasın sökülebilmesi için su ile 1/10 oranında seyreltilir. Yani 1 litre üründen 10 litre ürün elde etmek mümkündür.

OK-151 konsantre pas sökücü kullanılarak fayans üzerinde meydana gelen pas oluşumları kolay, hızlı ve etkili bir şekilde sökülür ve temizlenir. Şimdi dilerseniz fayanstaki pas lekesinin çıkarılabilmesi için bu ürünün nasıl kullanıldığına bakalım.

Pas sökücü OK-151 kullanım şekli

OK-151 konsantre pas sökücü ürününü 1/10 oranında su ile seyreltin. Yani bir kap içerisine 1 birim OK-151 koyuyorsanız 10 birim su koyun. Ürünü fayans üzerine döküp bir süre bekledikten sonra herhangi bir fırça yardımı ile pasın sökülmesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine ürünü boşaltarak püskürtme yöntemini kullanabilir ve paslı alana pas sökücü ürünü püskürterek uygulayabilirsiniz.

OK-151’i Nasıl Satın Alabilirsiniz ?

Fayanstaki pas lekesini çıkarmada oldukça etkili olan OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız kadar olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Toplu alımlarda firmamız ile iletişime geçerek size özel fiyat teklifi verilmesini sağlayabilirsiniz. “Fayanstan pas lekesi nasıl çıkar ?” ile ilgili sizlere bilgi vermeye çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa eğer firmamızı arayabilir ve müşteri temsilcilerimiz tarafından tüm sorularınızın cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016