Ev ve İş Yerlerindeki Klima Temizliği Nasıl Yapılır

Ev ve İş Yerlerindeki Klima Temizliği Nasıl Yapılır

Klimalar, içerideki havayı tahliye etmek için özel bir akışkan kullanmaktadırlar. Odanızdaki ve iş yerinizde bulunan alandaki havanın soğutulabilmesi için özel bir akışkan maddeyi devreye sokmaktadır. Bu akışkan sıvı halden gaz hale geçerken sıcaklığın muazzam bir kısmını soğurmaktadır. Tekrar sıvı hale geçtiğinde ise sıcaklığı serbest bırakmaktadır. Yani şunu söyleyebiliriz. Kullanmakta olduğunuz klimalar odanızı ve işyerinizi soğutabilmek için ısıyı içerisinde hapsetmekte ve onu dışarı atmaktadır.

Gözlemlediğiniz gibi klimanızın bir kısmı odanızda bir kısmı ise dışarıda bulunmaktadır. İç kısımda bulunan klimanızın içerisinde metal bobinler bulunmaktadır. Bu metal bobinlerin içerisinde ise soğutucu kimyasal bulunmaktadır. Soğutucular sıvı halden gaz haline geçen bir hidrokarbonun karışımıdır. Sıcaklığın büyük bir kısmının soğurulmasını sağlar. Aslında klimaların çalışma prensibi şu şekilde ifade edilebilir. İçeride bulunan sıcak hava dışarıda bulunan motor sayesinde içeriye çekilir. Bu hava soğutuculardan geçerken ısısını kaybeder. Ardından ise sizlere serinlik veren o hava odanın içerisine gönderilir.

KLİMALARINIZIN PETEKLERİ ZAMANLA KİRLENİR

Kirli Klima Peteği

Kirli Klima Peteği

Klimaların içerisinde petekler bulunmaktadır. Odanızda bulunan hava içerisinde toz, kir, ve benzeri parçacıklar klimanız odadaki havayı çekerken bu petekler üzerinde birikmektedir. İlk zamanlarda klimanız oldukça verimli bir şekilde çalışır. Ancak zamanla biriken toz ve kir havanın daha zor içeriye çekilmesine sebep olur. Aynı zamanda bu kirler sonucu oluşan mikroorganizma ve bakterilerin sayısı da artmaya başlar.

Belirli bir süre sonra klimaların daha zor bir şekilde çalışması sonucu daha fazla enerji harcanmaya başlar. Aynı zamanda içerisinde biriken bakteri ve mikroorganizmalar odanızda, iş yerinizde kötü kokulara sebep olmaktadır. Hem enerji tasarrufu sağlayabilmek, hem kötü kokulardan uzaklaşabilmek hem de insan sağlığına zarar veren bakteri ve mikroorganizmalara mağruz kalmamak için klimanızın temizlenmesi gerekmektedir.

EV VE İŞ YERLERİNDEKİ KLİMA TEMİZLİĞİ

Bir çok klima kullanıcısı yukarıda anlatmış olduğumuz sorunlardan dolayı hem daha fazla fatura ödemek zorunda kalmakta hem de istenmeyen koku ve mikroplara maruz kalmaktadırlar. Oysa ki klima temizleyici ürünler kullanılarak hem enerji tasarrufu sağlanabilir hem de kötü koku ve bakteri/mikroorganizmalar temizlenebilir. Klima temizleyiciler sizler tarafından oldukça kolay bir şekilde kullanılabilirler.

KLİMA TEMİZLEYİCİ NASIL KULLANILIR

Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından üretilmekte olan klima temizleyiciler, evinizde ve iş yerinizde bulunan klimalar içerisinde biriken yağın, kirin ve toz parçacıkların kolay ve hızlı bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu alanlarda oluşan bakteri ve organizmaların yok edilerek temizlenmesini ve kötü kokuların ortadan kaldırılmalarını sağlamaktadır.

Klimaların üzerinde bir kapak bulunur. Bu kapağı kaldırdıktan sonra OK-131 klima temizleyici ürününü içerisinde koyduğunuz bir fıs fıs yardımı ile peteklere sıkmanız ve ardından 2-3 dakika bekledikten sonra su ile durulamanız (temizlemeniz) yeterlidir. Klimanın bu alanlarından yağın, kiri ve tozların aktığını göreceksiniz. Bu işlemler yapılırken kesinlikle klimanızın elektriği (kontağı) kapalı olmalıdır. Ardından klimanızı açtığınızda farkı gözlemyebilir ve faturalarınıza nasıl yansıdığını takip edebilirsiniz.

Klima Temizleyici OK-131

Klima Temizleyici OK-131

OK – 131 KLİMA TEMİZLEYİCİ NASIL KULLANILIR

1. OK-131 klima temizleyici ürünü bir fıs fıs içerisine boşaltınız.

2. Klimanızın kapağını açınız. Bu işlemi yapmadan önce klima elektriğinizi kesiniz. Sigortasını kapatınız.

3. Klima temizleyici ürünü klimanızın peteklerine ve iç aksamına sıkınız. Bu işlemi yaptıktan sonra bir köpürme göreceksiniz.

4. 2-3 dakika bu şekilde bekledikten sonra klima peteklerinizi su ile durulayınız ve aynı zamanda bez ile siliniz.

5. Sizler bu aşamaları yaparak klima içerisinde ve peteklerindeki yağ, kir ve tozlar aşağıya doğru akacak aynı zamanda zararlı mikroorganizmalar ve bakteriler yok edilmiş olacaktır.

6. Klimanızın altında akan pisliği biriktiren ufak bir kova ya da benzerini kullanmayı unutmayınız.

Yukarıda anlatmış olduğumuz 6 adımdaki bütün bu işlemler sadece 15 dakika sürmektedir. 15 dakikada yapmış olduğunuz bu temizli sayesinde hem enerji tasarruf sağlarsınız hem de sağlığınız için önemli bir adımı atmış olursunuz.

OK-131 NASIL SATIN ALABİLİRİM

OK-131 1 litre, 5 litre ve 30 litre ambalajlı ürünleri ile satılmaktadır. OK-131 Klima Temizleyici sayfamızı ziyaret ederek size uygun olan ambalaj şeklini seçtikten sonra isterseniz havale/EFT isterseniz de kredi kartı ile klima temizleyici ürünümüzü satın alabilirsiniz. Aklınıza takılan bütün sorular için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ve uzman kimyagerlerimizin ve müşteri temsilcilerimizin sorularınızı cevaplamalarını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016