Ev Tipi Klima Temizleme Spreyi
  • 2553
  • 2

Ev Tipi Klima Temizleme Spreyi

Evlerde bulunan klimaların petekleri, iç aksamı ve dış ünitesi zamanla kirlenir, kireçlenir, oksitlenir, toz oluşumları başlar, yağlanır. Meydana gelen tortulaşmalar klimanızın çalışmasını engellemekte, daha fazla enerji harcanmasına sebep olmaktadır. Bununla birlikte zamanla klima petekleri zararlı mikroorganizma ve bakteri yuvası haline gelirler. Oluşan kirin temizlenebilmesi ve zararlı mikroorganizmalar ile bakterilerin temizlenebilmesi için klima temizleme spreyi kullanılması gerekir.

EV TİPİ KLİMA TEMİZLEME SPREYİ

OK-131 ev tipi klima temizleme spreyi etkili ve kolay kullanıma sahip bir klima temizleme sıvısıdır. Konsantre yapısı sayesinde su ile seyreltilebilmekte en ağır kirlerde bile sadece 1 litresi 5 litre olarak kullanılabilmektedir. Herhangi bir fıs fıs içerisinde boşaltılıp sprey moduna alınarak klima petekleri, iç aksamı ve dış ünitesinin temizliğini sağladığı gibi özel formülü sayesinde bu alanlarda oluşan zararlı mikroorganizma ve bakterilerin yok eder.

EV TİPİ KLİMA TEMİZLEME SPREYİ NASIL KULLANILIR

Ev tipi klima temizleme spreyinin kullanımı oldukça basittir. Ev tipi klimaların temizliği için özel ambalajında bulunan OK-131 1 litre ürün ile en az 3 sezon klima temizliği yapılabilir. Konsantre yapıya sahip olduğu için ağır kirlilikte 1/5, orta kirlilikte 1/10 ve hafif kirlilikte 1/25  oranında su ile seyreltilir. Dilerseniz ev tipi klima temizleme spreyi nasıl kullanılır adım adım anlatalım.

EV TİPİ KLİMA TEMİZLEME SPREYİ KULLANIM ŞEKLİ

1. Klimanızın sigortasını kapatınız ve elektriğini keserek çalışamaz hale getiriniz.

2. Klimanızın üzerinde bulunan kapağı çıkartınız. Bazı klimalarda bu kapak yukarı ya da yana açılabilmektedir.

3. Klimanızdan üzülecek ve damlayacak olan kirler için hemen altında önlemini alınız.

Klima Temizleme Spreyi 1 Litre Ambalaj

Klima Temizleme Spreyi 1 Litre Ambalaj

4. 1 litre ambalajında gelen OK-131’i su ile kirlilik oranına göre 1/5, 1/10 ya da 1/25 oranında seyreltiniz.

5. Seyreltilen ürünü fıs fıs içerisine boşaltınız.

6. Fıs içerisine boşaltılan klima temizleme kimyasalımızı petekler üzerine sıkmaya başlayınız. Bu aşamada bir köpürme göreceksiniz ve aynı zamanda klima peteğinizin üzerinde biriken ağır yağ, kir ve diğer tortular akmaya başlayacak. İşte bu aşamada aynı zamanda zararlı mikroorganizma ve bakterilerde yok edilmiş olacaktır.

7. Herhangi bir bez yardımı ile petekler üzerindeki akmayan kirleri de temizleyiniz. Ardından su ile yavaş yavaş durulayınız.

8. Fıs fıs ile klima temizleme spreyi sıkma işlemini kirin yoğunluğuna göre 1 – 3 arasında tekrarlayabilirsiniz.

9. Son işlem olarak herhangi bir kuru bez yardımı ile klima peteği ve iç aksamında bulunan alanların hafifçe kurulama işlemini yapınız.

10. Yaklaşık bir saat sonra klimanızı açınız ve çalıştırmaya başlayınız. Artık klimanız eski performansında daha az enerji harcayarak çalışacak ve içerisinde sağlınız için zararlı mikroorganizma ve bakteriler yok edilmiş olacaktır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Ev tipi klima temizleme spreyi OK-131 hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için KLİMA TEMİZLEYİCİLER sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kullanımı ve diğer detaylar hakkında aklınıza takılan bütün sorular için bizleri 0212 871 52 42 numaralı telefonumuz üzerinden arayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


2 YORUM

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021