En İyi Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı Hangisi
  • 1183
  • 0

En İyi Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı Hangisi

En iyi fırçasız oto yıkama şampuanı hangisi diye soruyorsanız eğer bu makalemizde anlatacağımız detaylar sayesinde en iyi oto yıkama şampuanın hangi detay özelliklere sahip olması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Gerek tasarruf sağlayabilmeniz için gerekse de istenmeyen her türlü kirin temizlenebilmesi için birazdan yazılacak olan özelliklerin oto yıkama köpüğünde olması gerekmektedir.

Ancak öncelikle şu sorunun cevaplandırılması gerekir. Fırçasız oto yıkama şampuanı nedir ? Araçlar üzerinde oluşan kir, yağ, toz ve benzeri her türlü kalıntıyı fırça, sünger, bez ve benzeri temizlik maddelerine bağlı kalınmadan temizlenmesini sağlayan ürünlere fırçasız oto yıkama şampuanı denir.

En iyi oto yıkama şampuanı hangisi ?

En iyi oto yıkama şampuanı hangisi ?

En İyi Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı Nasıl Olmalı ?

Bu sorunun cevabı oldukça önemlidir. Çünkü kullanılacak ürün hem sizlere tasarruf sağlayabilmeli hem de sorunsuz bir şekilde temizlik işlemini gerçekleştirebilmelidir. Bir oto yıkama şampuanını en iyi yapan ise hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz özelliklere sahip olabilmesidir.

1. Konsantre olmalıdır

Fırçasız oto yıkama şampuanı konsantre olmalıdır. Yani 1 litre ile daha fazla ürün elde edilebilmelidir. Örnek olarak 60 litre köpük kazanına 1 litre ürün, 1/60 oranında su ile seyreltilerek kullanılabilmelidir. Genellikle karşılaşan durumlarda bir tanesi konsantre olmayan ürünlerin köpük kazanlarında kullanılması ve istenen sonuçları vermemesidir.

2. Fırçasız kullanım özelliği olmalıdır

Adından da anlaşılabileceği gibi uygulama işlemi gerçekleştirildikten sonra ekstra temizlik malzemelerinin (bez, sünger, fırça vb.) kullanımına gerek kalmamalıdır. Sıkça karşılaşılan bir diğer sorun fırçasız oto yıkama şampuanı olarak satışa sunulmakta olan ürünlerin uygulamasından sonra yağ, kir, toz ve diğer ağır kalıntıların temizlenebilmesi için ekstra emek harcanmasıdır.

3. Zararsız olmalıdır

Fırçasız oto yıkama şampuanı uygulandıktan sonra kesinlikle araç boyasına, cilasına herhangi bir zarar vermemeli, yüzeyde matlaşma yapmmalıdır. Zararlı kimyasallar içermemeli ve bununla birlikte aşındırıcı etkisi olmamalıdır.

4. Güçlü formülü olmalıdır

Kullanılacak ürün her türlü yağ, toz, kalıntı ve ağır kirlerin temizlenebilmesi için güçlü bir formüle sahip olmalıdır. En zor lekelerde bile etkili olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra güçlü köpüklenme özelliği sayesinde yüzeye tutunmalı, kiri çözdükten sonra ise akarak geriye temiz bir yzey bırakmalıdır.

Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından üretilmekte olan fırçasız oto yıkama şampuanı OK-402 yukarıda anlatılan 4 özelliği bir arada sizlere sunan konsantre bir üründür. Hemen aşağıda bulunan alan sayesinde bu ürünümüzü sepetinize ekleyebilir, dilerseniz 3D Secure güvenlikli kredi kartı ile ödeme yöntemi ile dilerseniz de havale/EFT yöntemini kullanarak satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız ürünler aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Fırçasız Oto Yıkama Şampuanı Özellikleri Nelerdir ?

OK-402 konsantre bir fırçasız oto yıkama şampuanıdır. 1 litre ürün ile 60 litre, 1,5 litre ürün ile 90 litre elde etmek mümkündür. Köpük kazanına 1/60 oranında su ile seyreltilerek konulur ve kullanılır. Bu sayede tasarruf sağlar.

Araçlar üzerinde oluşan her türlü lekenin, yağın, kalıntının ve ağır kirin fırça, sünger, bez ve benzeri kullanılmasına gerek kalmadan kolaylıkla temizlenmesini sağlar.

Güçlü köpüklenme özelliğine sahiptir. Uygulama sonrasında köpüklenir ve yüzeye sıkıca tutunur. Kiri çözdükten sonra akmaya başlar ve geride temiz bir yüzey kalmasını sağlar.

Özel cila formülü sayesinde yüzeye parlaklık vermektedir. Bununla birlikte araç yüzeyinde kir, toz, su ve benzeri partiküller tutunamaz.

Aşındırıcı etkisi yoktur. Zararlı kimyasallar içermez. Aracın boyasına ve cilasına herhangi bir zarar vermez. Yüzeyde matlaşmaya sebebiyet vermeden parlak bir temizlik sağlar.

Oto Yıkama Şampuanı Nasıl Uygulanır ?

Basınçlı püskürtücülerin içerisine 1/60 oranında su ile seyreltilerek konulur. Köpük aracın bütün yüzeylerine püskürtülür. Ardından 3 dakika beklenir ve su ile durulanır.

En iyi fırçasız oto yıkama şampuanı hangisi konu başlıklı makalemiz ve ürünümüz hakkında aklınıza takılan bütün soruları hemen aşağıda bulunan yorum alanından yazarak ya da firmamızı 0 (212) 871 52 42 telefon numaramız üzerinden arayarak sorabilir uzmanlarımız tarafından cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016