Elektrik Panosu Temizliği Nasıl Yapılır
  • 11612
  • 0

Elektrik Panosu Temizliği Nasıl Yapılır

Elektrik panolarının temizliği demonte edilmelerine gerek kalmadan nasıl yapılır sorusu bu sektörde en çok sorulan soruların arasında yer almaktadır. Çünkü elektrik panolarının demonte edilmesi ve tekrar monte işlemleri oldukça fazla iş gücü ve zaman kayıplarına sebebiyet veren bir işlemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte elektrik pano temizleme solventleri üretilmeye başlanmış ve elektrik panolarının demonte edilmesine gerek kalmadan temizliğinin yapılması sağlanmıştır.

Elektrik panoları üzerinde zamanla kir, yağ, toz ve benzeri partiküller oluşur. Bununla birlikte nemlenme sorunu ile de karşı karşıya kalınır. Elektrik panoları temizlenmediği taktirde aşırı akım, kontrolsüz güç yüklenmeleri, kontaktörlerin ark yapması, elektrik kartlarının arıza vermesi ve sistemin elektrik iletkenliğinin artmasına sebebiyet vermektedir. Bu gibi durumlarda ise sistemin çalışması aksayabilir, patlamalar yaşanabilir ve  istenmeyen yangınlar oluşabilir. Bu sorunların önüne geçebilmek için elektrik panolarının temizlenmesi gerekmektedir.

Elektrik Pano Temizleyici

Elektrik Pano Temizleyici

Elektrik Pano Temizliği Nasıl Yapılır

Elektrik pano temizliğini yapmanın en kolay yolu pano temizleyici solventlerin kullanılmasıdır. Bu solventler elektrik panolarının demonte edilmesine gerek kalmadan temizliğinin yapılmasını sağlayan özel ürünlerdir. Dilerseniz elektrik pano temizliği M POWER RED ürünümüz kullanılarak nasıl yapılır maddeler halinde yazalım.

1. M Power Red elektrik pano temizleyici ürün püskürtücü bir tabanca veya spreyer (fıs fıs) içerisine boşaltılır.
2. Elektrik panosu üzerindeki voltajın kesilme imkanı var ise bu voltaj kesilerek temizliğe başlanır. Voltaj kesilemiyor ise yedek parça ağırlıklı çalışmanızı tavsiye ederiz. Sökülen parça yerine yedeği takılır. Sökülmüş olan parçanın temizliği yapılır.
3. Voltajı kesilen elektrik panosu üzerine ya da sökülen parçaya M Power Red ürünü sıkılır. Bu işlem yapılırken elektrik panosu üzerinde biriken tüm kir ve kalıntıların aktığını gözlemleyebilirsiniz.
4. Elektrik pano temizleyici ürün temizlik özelliğinin yanı sıra rutubeti de tamamen gidermektedir ve kesinlikle kalıntı bırakmaz.
5. Temizleme işlemleri yapıldıktan sonra ortalama yarım saat içerisinde sistemi tekrar açabilirsiniz. Bu noktada solventin kurumasını gözlemlemeniz yeterlidir.
6. M Power Red elektrik panosu temizleme solventinin kullanımı hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için firmamızı arayabilir ve sizlere detaylı bir şekilde bilgilendirme yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Elektrik Pano Temizleyici Solvent Özellikleri

  • Elektrik panolarının demonte edilmesine gerek kalmadan bir bütün halinde temizlenmesini sağlamaktadır.
  • Kesinlikle metaller üzerinde aşındırıcı etki bulunmamaktadır. Elektrik panosu içerisinde bulunan her türlü metal, plastik, lastik ve boyalı yüzeylerde güvenle ve rahatlıkla kullanılabilir.
  • Elektrik panolarında kontaktörlerin ark yapmasını engellemek için kullanılır. Rulman bilyelerinin arasına giren gres ve pisliklerin temizlenmesini sağlar.
  • Yüksek derecede rafine edilmiş, aromatik ve klor içermeyen bir yağ alıcı özelliği bulunmaktadır.
  • Klor içeren toksik hidrokarbon bazlı solventlerin yerine kullanılabilecek güvenli bir yağ alıcıdır.
  • Ambalaj şekli 1 litre, 5 litre ve 30 litredir. Toplu alımlar için özel fiyat teklifleri verilmektedir.

Elektrik Pano Temizleyici M Power Red’i Nasıl Satın Alabilirim

Elektrik Pano Temizleyici M Power Red’i internet sitemiz üzerinden online bir şekilde satın alabilirsiniz. Ürün ambalajlarımız 1 litre, 5 litre ve 30 litredir. İhtiyacınız olan ürün miktarını Elektriksel Solventler sayfamıza giriş yaparak sepetinize ekleyebilir, dilerseniz 3D Secure güvenlikli kredi kartı ile ödeme dilerseniz EFT/Havale ile yöntemi ile ürünümüzü satın alabilirsiniz. Türkiye’nin 81 iline aynı gün içerisinde kargo gönderimi yapılmaktadır.

 

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016