Donatı pasının sökülmesi

Donatı pasının sökülmesi

İnşaat sektöründe betonerme yapıların dayanıklılığını arttıran metallere (demir, çelik ve benzeri) donatı adı verilir.

Yalın halde metal

Donatıda kullanılan metaller yalın haldedir. Yani hava ve su ile temas ettiğinde zamanla paslanabilir veya korozyona uğrayabilir. Zamanla bu pas artarak metalin işlevini yitirmesi ve çürümesine sebep olabilmektedir.

Paslanma ve aderans

İnşaat demirlerinin çok az palsanması yani açık havada kaldığında sarımtırak bir renge dönüşmesi aderansı etkilemeyebilir. Tam aksine çok az da olsa aderansı arttırdığı kanıtlanmıştır. Ancak paslanma ilerlerse ve kahverengi renge dönüşüm başladı ise bu demir kesinlikle kullanılmamalıdır. Aderansı azaltır. Yapı içerisinde zamanla demir çürümeya başlar. En ufak bir sarsıntıda ise kolonlar çatlak vermeye başlar.

Donatı pas sökücü

Donatı üzerinde oluşan pasın sökülebilmesi için Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından özel olarak OK-151 Pas Sökücü ürün üretilmiştir. Pasın hızlı ve %100 etkili bir şekilde sökülmesini sağlar.

İnşaat demiri pas sökme videosu

Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz video aracılığı ile ürünümüz OK-151 kullanılarak pas nasıl sökülür tüm detayları ile birlikte izleyebilirsiniz.

Donatı pas sökücü OK-151 kullanımı

Konsantre bir üründür. Su ile ağır kirlilikte 1/3, orta kirlilikte 1/7 ve hafif kirlilikte 1/15 oranında seyreltilerek kullanılır.

İçeriğinde bulunan fosfat sayesinde demirin betona daha sıkı tutunmasını ve danayımını arttırma özelliği bulunmaktadır.

Pas sökücü sıvı fiyatları

Pas sökücü OK-151 1, 5 ve 30 KG ambalajlarında üretilmektedir. İstek üzerine yüksek alımlarda özel fiyat teklifleri alınabilmektedir. Hemen aşağıda bulunan alandan ürünü sepetinize ekleyerek ürünümüzü satın alabilirsiniz.

Sorun cevaplayalım

Aklınıza takılan bütün soruları 02128715242 müşteri temsilcisi hattımız üzerinden arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021