Doğal Pas Sökme Yöntemleri

Doğal Pas Sökme Yöntemleri

Halk arasında bilinen bazı doğal pas sökme yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler maalesef ki pasın tam olarak sökülmesini sağlayamadığı gibi oldukça fazla sizleri uğraştırmakta ve ilerleyen zamanlarda pasın daha yoğun bir şekilde oluşmasına sebep vermektedir.

Bu makalede doğal olarak bilinen pas sökme yöntemleri anlatılacak ve pasın sorunsuz ve %100 etkili bir şekilde sökülebilmesi için hangi ürünün kullanılması gerektiği anlatılacaktır.

1. Kola İle Pas Sökme

İlk kullanılan yöntem kola ile pas sökmektedir. Kola içerisinde asit bulunduğu için hafif paslı demirlerde pasın bir nebze olsa da sökülmesini sağlayabilmektedir. Kısa süreli etki sağlamaktadır.

2. Sirke İle Pas Sökme

Kullanılan bir diğer yöntem ise sirke ile pas sökmektir. Sirke bir kap içerisine boşaltılır. Ardından paslı metaller içerisine konulur. Yine hafif paslı metallerde pasın sökülmesini sağlayabilmektedir.

3. Tuz ve Limon İle Pas Sökme

A şıkkında belirttiğimiz gibi pasın sökülmesinde etkili olan madde asittir. Yine evde pas sökme yöntemleri arasında tuz ve limonu aynı anda tepkimeye sokmak gelir. Tuz paslı alana serpiştirilir ve ardından ilgili kısma limon sıkılarak silinir. Yine hafif paslı alanlarda pasın sökülebilmesini sağlayabilir.

4. Diş Macunu İle Pas Sökme

Bir kullanılan diğer yöntem ise diş macunu ile pasın sökülmesidir. Diş macunu paslı alana sürülür. Ardından kısa bir süre beklenir ve yıkanıp kurulanır.

Yukarıda anlatmış olduğumuz doğal pas sökme yöntemleri evde uygulanabilen pas sökme yöntemleridir. Ancak %100 etki sağlayamamakta, ağır pas oluşumlarının sökülmesi sağlayamamaktadır. Peki ağır pas oluşumları nasıl sökülür, hangi ürün kullanılması gerekir ?

5. Bulaşık Detarjanı ve Patates İle Pas Sökme

Kullanılan bir diğer doğal pas sökme yöntemi ise bulaşık deterjanının paslı alana sürülmesi ve ardından soyulmuş patates ile ovulmasıdır. Tabii bu yöntemde de ancak hafif yoğunlukta paslar bir nevi olsa da sökülebilir.

En Etkili Pas Sökme Yöntemi

En etkili doğal pas sökme yöntemi OK-151 Konsantre Pas Sökücü ürünün kullanılmasıdır. Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri tarafından geliştirilmiştir. Pasın yoğunluğu ne kadar fazla olursa olsun kısa bir süre içerisinde pasın derinlerine etki ederek sökülmesini ve temizlenerek metalin ilk günkü hale geri dönmesini sağlamaktadır.

Hemen aşağıda bulunan video aracılığı ile OK-151 kullanılarak ağır pas oluşumu gerçeklemiş metal üzerindeki pasın dakikalar içerisinde sökülüp temizlenerek metalin ilk günkü görünümüne nasıl kavuştuğunu izleyebilirsiniz.

Doğal Pas Sökücü OK-151’i Nasıl Satın Alabilirim ?

Doğal konsantre pas sökücü OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Doğal pas sökme yöntemleri ve OK-151 konsantre pas sökücü hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için firmamızı arayabilir ya da yorum alanından sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


10 YORUM

 • Ahmet Sezer
  17 Kasım 2021, 20:51 CEVAPLA

  Motorsiklet cantlarını temizleyebilirmiyiz

  • Özkimsan
   17 Kasım 2021, 22:16 CEVAPLA

   Ahmet Bey merhaba;
   Temizleyebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Kenan zeyrek
  3 Aralık 2020, 22:21 CEVAPLA

  Selamlar 8 senedir kullanmadığım garajimin zemininde (şap) yoğun pas lekeleri var.bana yardımcı olabilir misiniz

  • Özkimsan
   5 Aralık 2020, 14:36 CEVAPLA

   Kenan Bey merhaba;
   OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanarak pası sökebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Önder Yıldız
  15 Ekim 2020, 12:10 CEVAPLA

  Merhaba
  Bazalt işleriyle uğraşıyorum. Bazalt kumlama yapıldıktan sonra oluşan pas için ok151 ne derecede işe yarar ve etkileri nelerdir?
  Saygılarımla

  • Özkimsan
   15 Ekim 2020, 17:33 CEVAPLA

   Önder Bey merhaba;
   Tam olarak pas nerede oluşuyor?
   Selamlar.

 • Mustafa
  16 Mayıs 2020, 05:02 CEVAPLA

  1 litre alsam ve yarısini kullansam kalanın son kullanma tarihi nasıl oluyor.yani ne zaman bozulur bozuluyormu ve kargo ücreti nasıl oluyor

  • Özkimsan
   16 Mayıs 2020, 14:13 CEVAPLA

   Mustafa Bey merhaba;
   Raf ömrü uzundur. Mesela 6 ay sonra tekrar kullanabilirsiniz. Sipariş esnasında kargo ücreti ekleniyor. 100 TL üzeri siparişlerde kargo ücretsiz.
   Selamlar.

 • Bayram Çiftci
  6 Kasım 2019, 20:52 CEVAPLA

  Merhaba; ben 4 adet 14 inç sac yani teneke jantımın ufak tefek pasını kirini temizlemek istiyorum. Bunun için pas sökücü ürününüzden kaç litre almam lazım?

  • Özkimsan
   7 Kasım 2019, 16:18 CEVAPLA

   Byram Bey merhaba;
   5 litre yeterli olacaktır. İlerleyen zamanlarda da kullanabilirsiniz.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021