Demirdeki Çelikteki Pas Lekesi Nasıl Çıkar

Demirdeki Çelikteki Pas Lekesi Nasıl Çıkar

Demirdeki, çelikteki pas lekesi nasıl çıkar tüm detayları ile birlikte sizlere anlatacağız ancak bu noktada bilmenizi istediğimiz bir konu bulunmaktadır. Aslında doğru soru demir üzerinde oluşan pas, çelik üzerinde oluşan korozyon nasıl sökülür olmalıdır. Bu kısa bilgi paylaşımını yaptıktan sonra dilerseniz pas ve korozyon terimleri hakkında sizlere bilgi verelim.

Pas, demir oksitlenmesi yani hava ya da su içerisinde bulunan oksijen ile etkileşime geçmesi sonucu oluşan tabakadır. Demir haricindeki diğer metallerde örneğin çelikte ise bu oluşumun adına korozyon adı verilmektedir.

Pas Sökücü Kullanmadan Önce

Pas Sökücü Kullanmadan Önce

Pas ve Korozyon Tabakası Nasıl Sökülür

Pas ve korozyon oluşumlarını sökebilmek için geleneksel yöntemler kullanılmakta ancak istenilen sonuca ulaşılamadığı gibi ilgili metale zarar da verilmektedir. Aynı zamanda aşırı iş gücü ve zaman kayıpları ile karşı karşıya kalınmaktadır. Örneğin paslı bir demir parçası üzerindeki pası sökmek için zımparalama işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak bu işlem saatlerinizi almakta ve zımparalama demir üzerinde aşınma, çıkıntı, çizik ve benzeri bir çok zarara sebebiyet vermektedir. Aynı durum çelik üzerinde oluşan korozyonu sökmeye çalışırken de geçerlidir.

Demir ve çeliğe zarar vermeden, pas ve korozyon tabakasının sökülmesini sağlayabilmek için en hızlı yöntem ve en etkili yöntem pas sökücü ürünlerin kullanılmasıdır. Burada dikkatinizi çekmek istiyoruz. Pas sökücü sprey değil, pas sökücü ürünlerin kullanılması. Maalesef ki internette pas sökücü aramaları yapılarak tüp halinde spreyler alınmakta ancak istenilen sonuca ulaşılamamaktadır. Çünkü o spreyler genellikle sıkışmış bağlantı elemanlarındaki pasın çözünmesi için kullanılır.

Pas Sökücü Kullanıldıktan Sonra

Pas Sökücü Kullanıldıktan Sonra

Pas ve Korozyon Sökücü OK-151 Kullanımı

Pas ve korozyon sökücü OK-151 kullanılarak demir üzerindeki pas ya da çelik üzerindeki korozyonun etkili bir şekilde tamamen sökülmesini sağlayan üründür. Özel olarak formülize edilmiştir ve kesinlikle metallere zarar vermez. Konsantre bir üründür yani hafif kirlilikte 1/15, orta kirlilikte 1/7, ağır kirlilikte ise 1/3 oranında su ile seyreltilerek kullanılmaktadır. Bu sayede 1 KG ürün ile 3 KG ile 15 KG arasında ürün elde etmek mümkündür. Yani ekonomiktir.

OK-151 daldırma veya püskürtme yöntemi ile kullanılabilir. Daldırma yönteminde ürünümüz herhangi bir kap içerisinde su ile seyreltilerek boşaltılır. Ardından ise paslı, korozyona uğramış metaller içerisine bırakılır. Bir süre bekledikten sonra ise ilgili tabakalar tamamen sökülmüş olur. Taşınamayan parçalarda ise herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine boşaltılarak paslı demir ya da korozyonlu çelik üzerine sıkılır ve silme işlemleri gerçekleştirilir. Örnek olarak daldırma yöntemini hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı izleyebilir ve pasın nasıl kolay bir şekilde söküldüğüne şahit olabilirsiniz.

Pas ve Korozyon Sökücü OK-151 Ürün Fiyatları

Pas ve korozyon sökücü ürün fiyatları sırası ile 1 KG 34 TL, 5 KG 119 TL, 30 KG ise 602 TL. 50 TL üzeri alımlarda kargo ve nakliye ücretleri Özkimsan tarafından karşılanmaktadır. Bununla birlikte toplu alımlarda özel fiyat teklifi verilmektedir. Ürünlerimizi dilerseniz 3D Secure güvenli ödeme yöntemini kullanarak kredi kartı ile, dilerseniz de Havale/EFT yaparak satın alabilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ürünü sepetinize atarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Demirdeki ve çelikteki pas, korozyon lekesi nasıl çıkar yani nasıl sökülür, uygulamanın nasıl yapılması gerekmektedir, ürün alımları ve aklınıza takılan bütün diğer sorular için firmamızı arayabilir ya da hemen aşağıda bulunan yorum alanını kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz. Bütün sorularınız uzman kimyagerlerimiz tarafından detaylı bir şekilde cevaplanacaktır.

 

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

6 YORUM

 • Serdal Çelik
  3 Nisan 2018, 10:36 CEVAPLA

  Tabanca temizliğinde kullanılacak. Boyasına zarar verirmiş

  • Özkimsan
   4 Nisan 2018, 03:51 CEVAPLA

   Serdal Bey tam olarak tabancanın kaplamasını öğrenebilmek ve sizlere net bir şekilde bilgi verilebilmesi için firmamızı arayabilirsiniz.

 • Sami
  29 Nisan 2017, 12:11 CEVAPLA

  Demirdeki pas lekesi nasıl çıkar ürün işe yarar mı

  • Özkimsan
   30 Nisan 2017, 01:06 CEVAPLA

   Sami Bey merhaba;
   OK-151 pas sökücü ürünümüzü kullanarak demir üzerinde oluşan pası kolay ve hızlı bir şekilde sökebilirsiniz.
   Selamlar.

 • Baykan
  28 Nisan 2017, 09:12 CEVAPLA

  İnşaat demirleri henüz temel atılmadan paslandı. Kısa bir süre ara vermemize rağmen bu sorun ile karşılaştık. Şimdi ise betonu dökmeden önce bu pasları sökmek istiyoruz. Almamız gereken ürün ve uygulanışı hakkında bilgi verebilir misiniz

  • Özkimsan
   28 Nisan 2017, 10:38 CEVAPLA

   Baykan Bey merhaba;
   İnşaat demiri üzerinde oluşan pası sökebilmek için OK-151 Pas Sökücü ürünümüzü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Uygulanışı ise oldukça basittir. Herhangi bir püskürtücü içerisine su ile pasın kirliliği oranında püskürtmeniz yeterlidir. Firmamızı arayabilirseniz eğer vereceğiniz bilgiler doğrultusunda almanız gereken ürün miktarı ve uygulanışı hakkında uzmanlarımız sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016