Civata, vida, somun pas sökücüsü ve gevşetici
  • 1098
  • 0

Civata, vida, somun pas sökücüsü ve gevşetici

Civata, somun ve vida gibi bağlantı elemanları zamanlara sıvı – nem teması sonrasında ya da havada bulunan oksijen sebebi ile oksitlenebilir. Bunun sonucunda da paslanma meydana gelir. Paslanma seviyesi ilerlediğinde ise maalesef ki açılmaları imkansız olur.

Bu yazımızda pas gevşetici ürün ile pas sökücü ürünümüzü sizlere detaylı bri şekilde kullanım amaçlarıyla birlikte anlatacağız.

Pas gevşetici ürün OK-152

Pasın gevşemesini, sökülmesini ve aynı zamanda korumaya alınmasını sağlayan ürünümüzdür. Yağlayıcı, çözücü ve aynı zamanda sökücü özelliği bulunmaktadır. Paslanmış olan civata, somun, vida gibi bağlantı elemanlarında kullanıldığında kolayca sökülmelerini sağlar.

Paslanma sebebi ile çalışma aksamı bozulmuş olan bütün bağlantı elemanlarında gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Kouyucu özelliğinin bulunmasından dolayı da makine ve bağlantı elemanlarının pas ve korozoyondan korunmasını sağlar.

Pas sökücü ürün OK-151

Pasın tamamen sökülmesini ve metalin ilk günkü haline dönmesini sağlayan ürünümüzdür. Pas ve korozyonun %100 etkili bir şekilde sökülmesini sağlamaktadır.

Pas sökücü OK-151 kullanım videosu

Pas sökücü OK-151 nasıl kullanılır iki farklı yöntemin kullanıldığı videoları hemen aşağıda paylaşıyoruz. İlk yöntem püskürtme yöntemi ikinci yöntem ise daldırma yöntemidir.

Civata, somun ve vida neden paslanır

Yalın halde bulunan her metal zamanla paslanır. Bunun sebebi ise suda ya da havada bulunan oksijen ile tepkimeye girmelerinden kaynaklanır. Mesela demir ile oksijen atomu tepkimeye girdiğinde oksitlenme oluşur. Oksitlenme paslanmanın ilk evresidir. Eğer boyama ve pas koruyucu (basşta belirttiğimiz pas gevşetici ürün) korumaya alınmamış ise demir atomu zamanla oksijen atomu ile tepkimeye girecek ve paslanacaktır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021