Çimento Temizleyici
  • 3634
  • 0

Çimento Temizleyici

Bu makalede çimento nedir, kuruduktan sonra nasıl sökülebilir, hangi ürünler çimento temizliği için kullanılabilir, çimento temizleyici nasıl satın alabilirsiniz, fiyat listesi nedir ve uygulama şekli nasıldır detaylı bir şekilde anlatılmıştır. İlk olarak çimento hakkında sizlere kısa bir bilgi verelim.

Çimento nedir ?

Çimento kelimesi, Latince ‘caementum’ yani yontulmuş taş kırıntısından gelir. Zamanla bu kelime bağlayıcı olarak adlandırılmaya başlamıştır. Çimento, su ile reaksiyona girdikten sonra sert bir kütle oluşturur. Kuruduktan sonra ise  sonra su içerisinde dağılmayan, sertliğini ve mukavemetini muhafaza eden veya arttıran bağlayıcı maddelerdir.

Çimento kuruduktan sonra elle neden sökülemez ?

Çimento yukarıdaki paragrafta da anlatmış olduğumuz gibi bağlayıcı ve kuruduktan sonra mukavemetini koruyan bir üründür. Örnek olarak fayans üzerine dökülüp kuruduğunda el ile sökülemez. Kazındığında ise mermere zarar verir. Çünkü kuruduğu alana şiddetli bir şekilde bağlanmaktadır. Çıkarılmaya çalışıldığında bulunduğu yüzeye zarar verir.

Çimento Sökücü

Çimento Temizleyici

Kurumuş çimento nasıl sökülür  ?

Kurumuş çimentonun sökülebilmesi için Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman kimyagerleri tarafından özel bir bir kimyasal geliştirilmiştir. OK-103 Çimento Temizleyici ürün kurumuş çimento ile etkileşime girerek çözünmesini sağlamaktadır. Ürün kurumuş çimento üzerine uygulandıktan sonra su ile durulandığında yapışmış olduğu yüzeyden kolaylıkla sökülmeye başlar.

Kesinlikle boyaya, metale, plastiğe, cama herhangi bir zarar vermez. Mesela arabanızın üzerinde kurumuş çimento var ise sökebilmek için bu ürünü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Çimento temizleyici OK-103 özellikleri nelerdir ?

Etkili çimento temizleyici  OK-103 her türlü yüzeyde uygulanabilen, çimentonun kolayca sökülerek temizlenmesini sağlayan üründür. Uygulandığı alanda hemen etkisini gösterir. Zehirli gaz ihtiva etmez. Uygulama şekli ise oldukça basittir.

  • Herhangi bir spreyer (fıs fıs) ya da fırça yardımı ile yüzeye uygulanır.
  • Kurumuş çimento üzerine püskürtülür ya da fırça ile sürülür.
  • Ürün anında çimento ile reaksiyona girmeye başlayacaktır.
  • Çimento çözüldükten sonra ilgili alan bol su ile durulanır.

Çimento temizleyici OK-103’ü fiyatlandırması nedir ?

Çimento temizleyici OK-103 ürünümüzü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Çimento sökücü ve temizleyici ürünümüz hakkında aklınıza takılan bütün soruları firmamızı arayıp müşteri temsilcilerimize bağlanarak sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016