Bronz nasıl parlatılır
  • 2442
  • 2

Bronz nasıl parlatılır

Bronz metali zamanla havadaki oksijen – nem ve su ile temasa geçtiğinde oksitlenerek kararmaya başlar. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında akıllara gelen ilk soru bronz metalinin nasıl parlatıldığı olmaktadır. Bu makalemiz aracılığı ile kararmış olan bronz metalinin ilk günkü görünümüne nasıl kavuşturulduğu videolu ve detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Bronz karar mı

Bronz açık havada kaldığında yani üzeri kaplı değilse zamanla oksijen atomu ile bronz üzerindeki atomların kimyasal tepkimeye girmesi sonrasında oksitlenmesi sebebi ile kararır. Yani sorunun cevabı evettir.

Kararmış bronz nasıl temizlenir

Kararmış bronzun parlatılıp temizlenerek ilk günkü görünümüne geri kavuşabilmesi için Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından özel olarak OK-159 Bakır, Bronz ve Pirinç Parlatıcı ürün geliştirilmiştir. Bu ürün bronz üzerinde meydana gelen kararmış yapının tamamen ortadan kaldırılmasını ve ilk günkü görünümüne geri kavuşmasını sağlar.

Bronz parlatıcı kullanım şekli

Bronz parlatıcı kullanım şekli ise oldukça basittir. Bronz parçası taşınabilir durumda ise aşağıdaki videoda olduğu gibi daldırma yöntemi kullanılabilir ve ardından metal su ile durulanır. Kararmış olan bronz taşınmaz ise (örneğin avize) OK-159 herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine boşaltılır. Kararmış olan parçaya sıkılır. Ardından su ile durulanarak silinir.

Hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda OK-159’un tamamen kararmış olan bir bakır metalini nasıl ilk günkü parlaklığı ve temizliğine geri kavuşturduğunu izleyebilirsiniz.

Bronz parlatıcıyı nasıl satın alabilirsiniz

Bronz metalinin parlatılması ve temizlenmesi için kullanılan en etkili ürün OK-159’u direk sepetinize ekleyerek ve sizlerden istenen bilgileri doldurarak satın alabilirsiniz. Ödeme yöntemleri arasında Havale/EFT ile ödeme ve kredi kartı ile 3D Secure güvenlikli ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Ürün satın alındığı gün kargoya verilmekte ve 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir. Hemen aşağıda ihtiyacınız kadar olan bakır parlatıcı ürün hemen alt kısımlarında bulunan Sepete Ekle butonunu kullanarak satın alabilirsiniz.

“Bronz nasıl parlatılır” konusu hakkında detaylı bilgi alabilmek için müşteri temsilcisi hattımızı (02128715242) arayabilir ya da yorum alanından aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


2 YORUM

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021