Bozuk para nasıl temzilenir

Bozuk para nasıl temzilenir

Bozuk paralar zamanla kararır. Oksitlenir. Paslanır. Korozyona uğrar. Yeşilimsi küflenmeler gözlemlenebilir. Peki bu paralar, paraya herhangi bir zarar vermeden nasıl temizlenir, parlatılır?

Özkimsan tarafından OK-159 Bakır – Pirinç – Bronz Parlatıcı ürün geliştirilmiştir. Bu ürün sayesinde gümüş paralar haricinde tüm bozuk paraların parlatılmasını sğalayabilirsiniz.

Eski madeni para temizliği nasıl yapılır?

Eski bozuk paraların temziliği OK-159 kullanılarak yapılabilir. OK-159 herhangi bir kap içerisine boşaltılır. Ardından eskimiş bozuk paralar içerisine atılır. Yaklaşık 20 saniye beklenir. Bu sırada karıştırma yapılabilir. Ardından ise bol su ile durulanır.

Bozuk paralar nasıl parlatılır videolu bir şekilde incelemek isterseniz eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz.

Madeni para nasıl parlatılır?

Madeni paranın temizliği ve parlatılması ile ilgili birden fazla videomuz bulunmaktadır. Hemen aşağıdaki video ile de bozuk para nasıl temizlenir detaylı bir şekilde izleyebilirsiniz.

Para temizleme ilacı nasıl kullanılır?

Kullanımı oldukça basittir. Aslında az çok yukarıda paylaştığımız videolardan aşinalığınız olmuştur. Ama nelere dikkat etmenizi gerektiğini anlatalım.

Malzemeler: OK-159, 2 adet kap, su, havlu – peçete

Kullanım şekli: OK-159’u bir kap içerisine boşaltın. Bozuk parları içine atın. Yaklaşık 20-30 saniye bekleyin. Sürecin hızlanmasını isterseniz elinizle ovma ya da karıştırma yapabilirsiniz. Plastik bir eldiven takmayı unutmayın. Temizlenmiş olan bozuk paraları bir suyun içine atın. Bolca durulayın. Ardından ise bez ya da peçete ile silin. Eskimiş, kararmış, paslanmış paralar parlayacaktır.

Bozuk para pası nasıl temizlenir?

Bu yazımızda bozuk para temizliği, madeni para parlatılması hakkında akıllara takılan bütün soruları cevaplamaya çalıştık. Ama yine de öğrenmek istediğiniz bazı detaylar olabilir. Bunun için firmamızı arayabilir ya da yorum alanından yazabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

2 YORUM

 • Tuluyhan Yavuz Altıntaş
  25 Temmuz 2019, 01:46 CEVAPLA

  Merhabalar bana fiyat bilgisi ve kargo ücretleri ile ilgili mail ile ulaşır mısınız?

  • Özkimsan
   25 Temmuz 2019, 10:22 CEVAPLA

   Tyluyhan Bey merhaba;
   OK-159 ürün fiyatları sitemizde mevcuttur.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016
Call Now Button