Boya Sökücü Nasıl Kullanılır
 • 8950
 • 2

Boya Sökücü Nasıl Kullanılır

Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından üretilmekte olan boya sökücü OK-243 su ile seyreltilmeden direk kullanılan bir üründür. Püskürtme, daldırma ve fırçalama yöntemleri ile kullanılabilir. Boya sökücü ürünümüzü tanka boşaltıktan sonra boyası sökülecek olan metalleri yaklaşık olarak 5-15 bekletmeniz, ardından ise basınçlı su ile yıkamanız yerli olmaktadır. Bununla birlikte temizlenecek olan parçanın metal bir sepet ile birlikte tanka daldırılması boyanın daha etkili ve kolay bir şekilde sökülmesini sağlamaktadır.

METALDEN BOYA NASIL SÖKÜLÜR

OK-243 her türlü metalin üzerinden kolay, hızlı ve metale zarar vermeden boyanın sökülmesini sağlayan endüstriyel bir üründür. Diğer ürünlere göre farkı, dakikalar içerisinde boyanın sökülmesini sağlamasıdır. En büyük artısı ise boyayı ve lakıyı metale aşındırıcı ya da korozyon etkisi bırakmadan sökmesidir.

Metalden boyanın sökülmesi ise oldukça basittir. Boyası sökülecek olan metal parçalarını daldırma, fırçalama ya da püskürtme yöntemleri ile sökebilirsiniz. Örnek olarak aşağıda bulunan videomuzda daldırma yöntemi kulalnılmış ve sadece 3 dakika içerisinde metal üzerindeki boya sökülmüştür. Videomuzu izledikten sonra boya sökme yöntemlerimizi hemen aşağıdan maddeler halinde okuyabilirsiniz.

1. DALDIRMA YÖNTEMİ İLE BOYA NASIL SÖKÜLÜR

Aslında daldırma yöntemi ile boyanın metalden nasıl söküldüğünü bir önceki videomuzda izlediniz. Ancak metal parçalarınızın sayısının çok olduğunu düşünürsek öncelikle bir boya havuzu ya da kabı hazırlamanız gerekecektir. Boya sökücü ürünümüz OK-243’ü bu kaba boşalttıktan sonra metal parçalarınızı içerisine daldırmanız ve yaklaşık olarak 5-15 dakika beklemeniz yeterli olmaktadır. Boyanın metalden kısa bir süre içerisinde tamamen kabın içerisine aktığını göreceksiniz. Daldırma işleminizi ise metal bir sepet ile yaptığınızda boya sökme işleminin daha etkili ve hızlı bir şekilde tamamlandığını görebilirsiniz.

2. PÜSKÜRTME YÖNTEMİ İLE BOYA NASIL SÖKÜLÜR

Boyası sökülecek olan metal alan ya da metal parçalar daldırmaya uygun olmayabilir. Bu durumda püskürtme ve ardından silme yöntemi ile boyanın metalden sökülmesini sağlayabilirsiniz. Sadece boyanın değil aynı zamanda metal üzerinde birikmiş olan yağ, kir, toz ve benzeri oluşumlarında temizleyerek sökebilirsiniz. OK-243 ürünümüzü herhangi bir spreyer içerisine boşalttıktan sonra boyası sökülecek olan metal üzerine püskürtünüz. Kıa bri süre bekledikten sonra metali siliniz. Bu uygulamayı bir kaç defa yaptığınızda metal üzerinden boyanın söküldüğünü göreceksiniz.

3. FIRÇALAMA YÖNTEMİ İLE BOYA NASIL SÖKÜLÜR

Daldırma ve püskürtme yöntemi ile sökülemeyecek durumda olan metal üzerindeki boyaları fırçalama yöntemi ile sökebilirsiniz. Boyalı olan alana OK-243 boya sökücü ürünü sürdükten ya da püskürttükten sonra herhangi bir fırça yardımı ile boyayı metalden tamamen temizleyerek sökebilirsiniz. Boya söküldükten sonra duruluma işlemini yapmanız yeterlidir.

OK-243 BOYA SÖKÜCÜ ÖZELLİKLERİ

OK-243 boya sökücü ürünümüz her türlü hava, kara ve deniz sanayinde kullanılmakta olan metallerin üzerinde bulunan boyanın sökülmesini sağlar. Oldukça iyi bir nüfus edici özelliği bulunmaktadır bu sayede lakıyı ve boyayı sorunsuzca söker. Metale kesinlikle zarar vermez, aşındırmaz ve korozyon etkisi bırakmaz. Güvenle kullanabilirsiniz yanıcı özelliği bulunmamaktadır. /span>

NASIL SATIN ALABİLİRİM

OK-243 boya sökücü ürünümüzü dilerseniz havale/EFT dilerseniz 3D ecure güvenli ödeme ortamımımızda kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan alandan size olan uygun ambalajı sepetinize ekledikten sonra satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


2 YORUM

 • yusuf yıldırım
  8 Mart 2018, 01:23 CEVAPLA

  Merhaba
  Benım calıstım fırmaya boya sokucu lazım fıyat lıstesını bana mail olarak atabılırmısnız ?

  • Özkimsan
   14 Mart 2018, 16:41 CEVAPLA

   Yusuf Bey fiyat bilgisi için firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021