Bisiklet Pası Nasıl Temizlenir
  • 2350
  • 0

Bisiklet Pası Nasıl Temizlenir

Bisiklet kullanıcılarının yaşadıkları sorunların başında paslanma gelir. Özellikle bisiklet jantı, jant telleri, dişlisi ve bisikletteki boyanın çizildiği yerlerde paslanma görülür. Bunun sebebi metallerin (krom, demir, çelik ve benzeri) sıvı ve hava içerisinde bulunan oksijen atomu ile zamanla tepkimeye girmeleri ve oksitlenmelerinden kaynaklanmaktadır.

Su içerisinde bulunan oksijen atomunun fazla olması sebebi ile özellikle kış aylarında ve yağmurlu günlerde bisikletlerde oluşan paslanma daha hızlı olmaktadır. Bu yazımızda bisiklet pası nasıl sökülür (temizlenir) detaylı bir şekilde sizlerle paylaşılacaktır.

Bisiklette Oluşan Pas Nasıl Sökülür

Bisikletin metal aksamlarında oluşan pas ve korozyonu sökmenin en kolay ve etkili yolu OK-151 Konsantre Pas Sökücü ürün kullanmaktır. OK-151 Özkimsan kimyagerleri tarafından geliştirilmiş ve pasın temizlenmesi sağlamak amacıyla üretilmiş özel bir kimyasaldır. Demir ve diğer metallere zarar vermeden pasın tamamen sökülmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda boyaya hazırlayıcı özelliği bulunmaktadır.

Konsantre bir üründür. Su ile seyreltilerek kullanılmaktadır. Ağır paslanma varsa 1/3, orta derece paslanma varsa 1/7 ve hafif paslanma oluşumunda ise 1/15 oranında su ile karıştırılarak kullanılır. Herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine boşaltıp püskürtme yöntemi ile ya da çıkarılabilen parçalarda daldırma yöntemi ile uygulanabilir. Hemen aşağıda daldırma yöntemi ile pasın nasıl söküldüğünü izleyebilirsiniz.

Bisiklet Pas Sökücü OK-151’i Nasıl Satın Alabilirim ?

Bisiklette ve parçalarında oluşan pası sökebilmek için Konsantre Pas sökücü OK-151 ürününü hemen aşağıda bulunan ve ihtiyacınız olan ambalajın altında bulunan sepete ekle butonuna tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri doldurup Havale/EFT ya da 3D Secure güvenlik kredi kartı ile ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Satın aldığınız ürün aynı gün içerisinde kargoya verilerek 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Bisiklette oluşan pas nasıl temizlenir, jant, gidon, dişli, fren ve diğer parçalardaki pas nasıl sökülür hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için firmamızı arayabilir ya da yorum alanından sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmadı.)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016