Bakırın pası nasıl temizlenir
  • 3799
  • 0

Bakırın pası nasıl temizlenir

Bakır metali 3 şekilde oksitlenir. Birincisi havada bulunan oksijen atomu ile kimyasal tepkimeye girmesi, ikincisi aşırı derecede ısıtılması, üçüncüsü ise bazı asidik maddeler içeren kimyasallar ile tepkimeye girmesi sonucu. Bu eylemler sonucunda bakır pası adı verilen bazik bir karbonat tabakası oluşur.

Bakırın rengi kararır. Üzeri küflenir. Sarı, turuncu renginden uzaklaşmaya başlar. Bu yazımızda bakırın pası nasıl temizlenir, hangi ürün kullanılması gerekir tüm detayları ile birlikte anlatılmıştır.

Bakırın pasının sökülmesi

Bakır üzerinde oluşan ve yukarıda anlatmış olduğumuz tabakaların temizlenmesi için Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından özel bri ürün geliştirilmiştir. OK-159 Bakır Parlatıcı ve Temizleyici. OK-159 çok hızlı, %100 etkili ve bakır metalini aşındırmadan üzerinde pas, küf ve kararmış olan tabakayı söker. Bakırı parlatarak ilk günkü görünümüne kavuşmasını sağlar.

Bakır pasını söken ürünün kullanımı

OK-159 kullanımı oldukça basittir. Herhangi bir kap içerisine OK-159 boşaltılır. Ya da herhangi bir spreyer içerisine konulur. Temizlenecek olan bakır bu kaba daldırılıp kısa bir süre beklendikten sonra bol su ile durulanır. Ya da püskürtme işlemi yapıldıktan sonra.

Dilerseniz bakırın nasıl temizlendiğini hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz ve Özkimsan Youtube kanalına yüklediğimiz videomuz ile hep birlikte izleyelim.

Bakır pası temizleyici ürünü satın alma

OK-159 Bakır Parlatıcı ve Temizleyici ürünümüzü 1 litre, 5 litre ve 30 litre ambalajlarında satışa sunulmaktadır. İnternet sitemiz üzerinden EFT/Havale ya da 3D güvenlikli kredi kartı ile ödeme yöntemini kullanarak ürünü satın alabilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan alanlardan ihtiyacınız olan miktarı alışveriş sepetine eklemeniz ve gereken bilgileri girmeniz yeterlidir.

Pas mı korozyon mu

Aslında sadece demir üzerinde oluşan oksitlenmeye pas adı verilir. Diğer metallerde çelik, bakır, pirinç ve benzeri üzerinde oluşan oksitlenmeye korozyon ismi verilmektedir. Ama halk dilinde bakırın üzerinde oluşan tabaka “bakır pası” olarak da adlandırılmaktadır.

Bakırın pasının temizlenmesi hakkında aklınıza takılan bütün soruları yorum alanından yazarak ya da firmamızı arayarak sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021