Bakır Yüzük, Cezve, Tava, Tencere, Çaydanlık Nasıl Parlatılır Temizlenir
  • 4184
  • 0

Bakır Yüzük, Cezve, Tava, Tencere, Çaydanlık Nasıl Parlatılır Temizlenir

Bakırdan yapılmış olan ürünler zamanla kararmaktadırlar. Bu kararmanın sebebi ise yağlanma, kirlenme, oksitlenme ve korozyona uğramalarından kaynaklanmaktadır. Peki bakırdan yapılmış olan yüzük, cezve, tava, tencere, çaydanlık ve benzeri ürünler neden kararırlar yani neden korozyona uğrarlar ?

BAKIRLAR NEDEN KARARIR

Bakır metalinin kararmasının sebebi korozyona uğramasından kaynaklanmaktadır. Bakırın dış elementinde bulunan karbonat bileşeni zamanla hava veya su ile etkileşime girer (kimyasal tepkimeler meydana gelir) ve bunun sonucu korozyon oluşumu meydana gelir. Bu oluşum ise sarı bakırın siyah bir renge bürünmesine sebep olmaktadır. Halk arasında ve hepimizin bildiği tabir ile ise bakır karardı denir.

BAKIR METALİ NASIL PARLATILIR, TEMİZLENİR

Bakır metalini parlatmak için bir çok klasik yöntem kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemler bakırı tam olarak parlatamadığı (temizleyemediği) gibi kısa bir süre içerisinde daha kötü bir görünüme sahip olmalarına sebep olmaktadır. Bakırın parlatılması yani üzerinde bulunan korozyonun sökülebilmesi için bakır temizleyici ve parlatıcı ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

Bakır Yüzük, Cezve, Tava, Tencere, Çaydanlık Nasıl Parlatılır Temizlenir

Özkimsan Endüstri Kimyasalları uzman ve tecrübeli kimyagerleri tarafından üretilmiş olan Bakır Parlatıcı ve Temizleyici OK-159 ile Bakır Yüzük, Cezve, Tava, Tencere, Çaydanlık ürünlerinizin sadece 1 dakika içerisinde temizlenmesini ve aynı zamanda parlatılmasını sağlayabilirsiniz. Hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı ile bakır tesisat ürünü olan bağlantı elamanının nasıl bir şekilde temizlendiğini ve parlatıldığını izleyebilirsiniz.

NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM

Hemen aşağıda 1 litre, 5 litre ve 30 litre bakır parlatıcı ve temizleyici OK-159 ürünleri sizlerle paylaşılmıştır. İhtiyacınız olan ürünü sepetinize atarak dilerseniz 3D Secure güvenli ödeme yöntemi kredi kartı ile dilerseniz de havale/EFT tekniği ile bakır parlatıcı ve temizleyici ürünlerimizi satın alabilirsiniz. Aynı iş günü içerisinde kargonuz hazırlanarak ürününüz sizlere 1 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021