Bakır temizliği neyle yapılır
  • 8952
  • 0

Bakır temizliği neyle yapılır

Bakır temizliği neyle yapılır diye soruyorsanız eğer bu makalemizde uzman Özkimsan Endüstri Kimyasalları kullanabileceğiniz en etkili yolu sizlerle paylaşıyor.

Bakır temizliği nasıl yapılır anlatmadan önce dilerseniz bakır metalinin zamanla renk değiştirmesi ve kararmasının sebeplerini sizlerle paylaşalım.

Bakır neden kararır

Bakır metalini ilk aldığınız zaman sarı ve altın rengi arasında bir renktedir. Oldukça parlaktır. Ancak zamanla sıvı – nem teması sonrasında üzerine kararma, küflenme ve renk değişimleri yaşanmaktadır. Bunun iki sebebi bulunmaktadır. İlki bakır atomlarının sıvı – nem teması sonrasında bakır üzerinde oksit oluşturması ikincisi ise aşırı ısınma sonrasında yine aynı kimyasal tepkimenin meydana gelmesidir.

Doğal yöntemler kullanılarak bakır üzerindeki kararma, küflenme ve renk değişimlerinin önüne geçilemez. İlk günkü parlaklığına geri dönmesi sağlanamaz. Peki ne yapılması gerekir ?

Bakırın temizlenmesi ve parlatılması için kullanılan ürün

Bakırın temizlenmesi ve ilk günü parlaklığına kavuşabilmesi için Özkimsan tarafından özel olarak OK-159 Bakır Parlatıcı ve Temizleyici ürün geliştirilmiştir. Bu ürünün bakır üzerinde oluşan oksit tabakası, kararma, küflenme ve diğer oluşumların %100 etkili bir şekilde sökülerek temizlenmesini ve parlatılmasını sağlamaktadır.

Hemen aşağıda paylaştığımız video aracılığı ile tamamen küflenmiş ve kararmış olan bakırın çok kısa bir süre içerisinde ilk günkü görünümün nasıl kavuştuğunu izleyebilirsiniz.

Bakır temizleyici nasıl satın alabilirim

Bakır parlatıcı ve temizleyici ürün OK-159’u hemen aşağıda bulunan alandan ihtiyacınız olan ambalaj miktarını sepetinize ekleyerek Havale/EFT ya da kredi kartı ile 3D güvenlikli ödeme yöntemini kullanarak satın alabilirsiniz.

Bakır temizliği nasıl yapılır

OK-159 Bakır Parlatıcı ve Temizleyici ürünü kullanarak bakır temizliği yapmak oldukça basittir. İki farklı kullanım yöntemi bulunmaktadır.

Daldırma yöntemi

Ürünü herhangi bir kap içerisine boşaltınız. Ardından ise Kararmış, oksitlenmiş ya da küflenmiş olan bakır metalini daldırınız. Kısa bir süre bekledikten sonra ise su ile güzelce durulayınız ve bir bez yardımı ile siliniz. Yukarıda paylaştığımız videoda mesela daldırma yöntemi kullanılmıştır. Taşınabilir parçalarda bu yöntem tercih edilir.

Püskürtme yöntemi

Taşınamaz olan parçalar için püskürtme yöntemini kullanabilirsiniz. Ürünü bir fıs fıs (spreyer) içerisine boşaltınız. Bakır üzerine sıkınız. Ardından bir bez yardımı ile silerek su ile durulayınız.

“Bakır temizliği neyle yapılır” sorununuzu detaylı bir şekilde cevaplamaya çalıştık. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa firmamızı arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016