Bakır, Sarı Pirinç, Bronz, Tunç Parlatıcı Kimyasal OK-159
 • 3823
 • 8

Bakır, Sarı Pirinç, Bronz, Tunç Parlatıcı Kimyasal OK-159

Bakır Dünya’nın bir çok yerinde bulunabilen bir elementtir. Gümüşten sonra bilinen elektrik geçişkenliği en yüksek olan metaldir. Kolay işlenebilmesi ve diğer elementlerle alaşımı yüksek işlevsellik sağlaması sebebiyle çok kullanılan bir elementtir.

BAKIR, PİRİNÇ, TUNÇ VE BRONZ FARKI

Bakıra çinko katılarak elde edilen alaşımın ismine ise Pirinç adı verilir. Pirinç alaşımın bir miktar demir, alünimyum, kurşun, nikel, kalay da bulunabilir. Pirinçe halk arasında Sarı da denir. Bakıra kalay veya mangan katılarak elde edilen alaşıma ise Tunç veya bronz denilir. 

KULLANIM ALANLARI

Bakır ve elementleri elektrik ve elektronik, inşaat, ulaşım, kimya ve kuyumculuk sektörlerinde sıkça kullanılırlar. Çok işlevsel ve dayanıklı elementlerdir. Özellikle dekoratif olarak da göze hoş gelirler. Hemen her metal gibi hava ile temasında ve ortama bağlı olarak zamanla korozyona uğrarlar. Alaşımlarında bulunan metal ve elementlerde korozyon süresini ve şeklini etkiler. Bu da her ne kadar işlevini çok fazla etkilemese bile ilk günkü güzel görüntüsünü yitirmesine sebep olur. Halk arasında bakır, sarı, pirinç ve bronz element ve alaşımlarının korozyona uğramasına paslanma ve kararma adı verilir.

BAKIR PARLATICI VE TEMİZLEYİCİ ÜRÜN

Ürünümüz OK-159 Bakır, sarı, prinç ve bronz üzerindeki kararma ve paslanmanın giderilmesi için ve ilk günkü parlaklığına kavuşması için özel üretilmiş bir kimyasaldır. Piyasada bulunan bakır parlatma sıvısı veya kremi adıyla satılan birçok ürün bakır ve prinç üzerindeki korozyonu temizlemesine rağmen mat bir görüntü bırakmaktadır. OK-159 u muadillerinden ayıran en önemli özelliği bakır, prinç, sarı vb metallere ilk günkü parlaklığını ve görüntüsünü kazandırmasıdır. Mikroskobik derecede metali yer, metale herhangi bir zarar vermez. Hemen aşağıda bulunan alandan OK-159’u sipariş verebilirsiniz. 

BAKIR PARLATICI VİDEOSU

Hemen aşağıda bulunan videomuz aracılığı tamamen kararmış olan bakırın nasıl temizlendiğini ve parlayarak ilk günkü haline geri geldiğini izleyebilirsiniz.

OK-159 ürünümüz daldırma, püskürtme ve silme yöntemi ile kullanılır. Daldırma yöntemi ile uygulamada çok daha kolay ve etkili sonuç alınabilir. OK-159 plastik bir kaba boşaltılır. Parlatılacak parçalar ürünün içerine daldırılır ve ortalama 15-20 sn beklenir. Başka bir kaptaki durulama suyuna daldırılır ve mümkünse parça su içerisinde ovalanır ve çıkarılıp bir bezle iyice kurulanır.

Uygulanacak parça daldırma yapılamayacak kadar büyük ise OK-159 parçanın üzerine iyice püskürtülür ve 30 sn. sonra bol su ile durulanıp, bez ile kurulanır.

Not: Bu işlemleri iyi havalanan bir yerde ve bir bulaşık eldiveni veya herhangi bir plastik, latex eldiven kullanarak yapınız. Direk ciltle teması rahatsızlık verebilir.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Kullanıcı oyu ortalaması: 3,50 oy üzerinden 5)
Loading...

8 YORUM

 • Demircan ULUTÜRK
  15 Ekim 2020, 16:45 CEVAPLA

  Merhaba,
  Orjinal sarı pirinç avizelerim zaman içinde korozyona uğrayıp kararma yaptı Bu ürün sorunu çözermi acaba?

  • Özkimsan
   15 Ekim 2020, 17:32 CEVAPLA

   Demrican Bey merhaba;
   Tabii ki. Çözer.
   Selamlar.

 • Mustafa Tayfur Çivici
  18 Mayıs 2018, 13:06 CEVAPLA

  Merhabalar Beylikdüzünde olduğunuzu yeni fark ettim Bende ihlas marmara 1. kısımda oturuyorum ürün elime ne zaman geçer Teşekkürler ( OK – 159 1 KG )

  • Özkimsan
   18 Mayıs 2018, 14:34 CEVAPLA

   Mustafa Bey 1 (bir) iş günü içerisinde almış olduğunuz ürün sizlere teslim edilmektedir.

 • Mustafa T. Çivici
  18 Mayıs 2018, 11:07 CEVAPLA

  Dün sizden OK – 159 1 KG aldım acaba kargo bilgilerini gönderebilir misiniz ? Teşekkürler

  • Özkimsan
   18 Mayıs 2018, 14:33 CEVAPLA

   Mustafa Bey firmamızı arayarak tabii ki kargo gönderi kodu ve diğer tüm detayları öğrenebilirsiniz.

 • uğur ulusinan
  3 Mayıs 2017, 19:38 CEVAPLA

  merhabalar. eskiden kalma iki adet avizeyi parcalarına ayırdım. bakırdan. ikiside boyanmış. hatta birinide vernik parlatıcı atılmış. benim isteğim parlatmak veya temizlik değil. boyanın verniğin temizlenmesi. yardımınızı rica ederim.

  • Özkimsan
   4 Mayıs 2017, 17:41 CEVAPLA

   Uğur Bey merhaba;
   Konu hakkında firmamızı ararsanız eğer sizleri detaylı bir şekilde bilgilendireceklerdir.
   Selamlar.

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2020
Call Now Button