Bakır Nasıl Parlatılır Videolu Anlatım
  • 5559
  • 0

Bakır Nasıl Parlatılır Videolu Anlatım

Bakır nasıl parlatılır sorusu özellikle bakır eşya üretimi yapan ve bakır ürünler kullananlar tarafından sıkça sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu makale aracılığı bakırın kolay ve hızlı bir şekilde temizlenerek nasıl parlatıldığı ve ilk günkü görünümüne nasıl geri getirileceği tüm detayları ile birlikte anlatılacaktır.

Öncelikle bilmenizi isteriz ki yalın halde kalan bakır zamanla su ya da hava ile tepkimeye girerek oksitlenir ve üzerinde kararmalar ya da renk değişimleri oluşur. İlk başta rengi sarı veya altın rengi türevlerinde olan bakır zamanla tamamen kararabilir.

Bakır Nasıl Parlatılır ?

Eskiden bakırın parlatma işlemi yapabilmek için klasik yöntemler kullanılıyordu. Ancak bu yöntemler tercih edildiği zaman bakır metaline zarar vermekte ve aynı zamanda tam olarak temizlik ve parlama işlemi gerçekleştirilemiyordu. Örnek olarak amonyak, limon, sirke gibi ürünler kullanılıyor ancak istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalınıyordu. Ancak şu anda bakırın parlatılması için özel bir kimyasal geliştirilmiş durumda.

Özkimsan Endüstri Kimyasalları tarafından geliştirilen OK-159 Bakır Parlatıcı ve Temizleyici ürün sayesinde, bakır metaline hiç bir zarar vermeden, tamamen temizlenmesini ve ilk günkü parlaklığına geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Hemen aşağıda OK-159 kullanılarak bakırın nasıl parladığını ve temizlendiğini izleyebilirsiniz.

Bakır Parlatma Yöntemleri Nelerdir

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz videoda bakırın parlatılması için daldırma yöntemi kullanılmıştır. Bakır metali, OK-159’un içerisinde bulunan bir kaba daldırılmış, sadece 20 saniye bekletildikten sonra su ile durulanmış ve bir bez yardımı ile silme işlemi gerçekleştirilmiştir. Aradaki farkı daha net bir şekilde görebilmeniz amacıyla ise sadece yarısı temizlenmiştir. Tamamen kararmış olan ve kesinlikle satışa sunulamayacak ya da kötü görüntü oluşturan bakırın ilk ve son halini video sonunda gözlemlemiş oldunuz.

1. Daldırma Yöntemi

Bakır nasıl parlatılır sorusuna ilk cevabımız OK-159 Bakır Parlatıcı ve Temizleyici ürünümüz ile birlikte daldırma yöntemini kullanmanız olacaktır. OK-159 herhangi bir kap içerisine boşaltılır. Ardından kararmış ya da oksitlenmiş olan bakır metali bu kaba daldırılır. Son olarak ise su ile durulama ve herhangi bir bez yardımıyla silme işlemi gerçekleştirilir.

2. Püskürtme Yöntemi

Temizlenecek olan bakır taşınamaz bir parça olabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken şey ise herhangi bir spreyer (fıs fıs) içerisine bakır parlatıcı ürün OK-159 koymak ve kararmış olan bakır metalinin üzerine sıkmak olacaktır. Bakırın nasıl parladığını püskürtme işlemini yapıp su ile durulama yaptığınızda net bir şekilde gözlemleyeceksiniz.

Bakır Parlatıcı Nasıl Satın Alabilirsiniz ?

OK-159 bakır parlatıcı ve temizleyici ürünümüzü hemen aşağıda bulunan ihtiyacınız kadar temizleyici sepetinize ekleyerek ve ardından havale/EFT ya da 3D güvenlikli ödeme yöntemi ile satın alabilirsiniz. Ürününüz aynı gün içerisinde kargoya verilerek bir (1) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Bakır nasıl parlatılır, bakır temizliği nasıl yapılır, ürünü nasıl kullanmanız gerekir gibi aklınıza takılan bütün soruları hemen aşağıda bulunan yorum alanından ya da firmamızı arayarak sorabilir ve uzmanlarımız aracılığı ile detaylı bir şekilde cevaplandırılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kullanıcı oyu ortalaması: 5,00 oy üzerinden 5)
Loading...

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016