Bakır kararması nasıl temizlenir
  • 2520
  • 1

Bakır kararması nasıl temizlenir

Bakır metali zamanla yaşanan oksitlenmeden dolayı kararabilir. Sadece oksitlenme değil aynı zamanda aşırı ısınma sebebi ile de bakır metal ve parçalarının üzerinde siyahlaşma gözlenir. Kararmış olan bakırın temizlenmesi için bir çok doğal ve bakır parlatma cilası gibi yöntemler kullanılmaktadır. Ancak günümüzde en etkili ve ekonomik yöntem bakır parlatıcı kimyasalların kullanılmasıdır.

Bakır patlatıcı kimyasallar (OK-159) bakır metaline kesinlikle herhangi bir zarar vermeden bakır üzerinde oluşmuş kararma, oksitlenme, küf ve benzeri oluşumların hızlı ve %100 etkili bir şekilde temizlenerek bakırın parlatılmasını sağlamaktadır.

Kararmış bakır temizliği

Kararmış bakırın temizliği OK-159 ile oldukça kolaydır. Püskürtme ya da daldırma yöntemi kullanılabilir. Daldırma yönteminde OK-159 bakır parlatıcı herhangi bir kova içerisine boşaltılır. Ardından karamış olan bakır metali bu kovaya daldırılır. Kısa sürede tepkime başlayacaktır. Başka bir kova içerisinde (su ile dolu) bakır metali kovaya daldırılır yani durulanır. Bakır kısa sürede ilk günü parlaklığına ve temizliğine kavuşur.

Bakır kararması temizliği videolu anlatım

Hemen aşağıdaki video aracılığı ile tamamen kararmış, küflenmiş ve oksitlenmiş olan bakırın saniyeler içerisinde nasıl ilk günkü parlaklığına ve temizliğine kavuştuğunu izleyebilirsiniz.

Kraramış bakır temizleyiciyi nasıl satın alabilirim

Kararmış bakır temizleyici OK-159’u hemen aşağıda bulunan alandan ihtiyacınız olan ambalaj miktarını sepetinize ekleyerek Havale/EFT ya da kredi kartı ile 3D güvenlikli ödeme yöntemini kullanarak satın alabilirsiniz.

Bakır kararmasının temizliği ve ilk günkü parlaklığına nasıl dönüştürüldüğü hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgiler vermeye çalıştık. Aklınıza takılan sorular olursa eğer firmamızı arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


1 YORUM

  • taner demircan
    25 Ekim 2018, 21:17 CEVAPLA

    merhaba kurşun pası temizlemek için bir ürününüz varmı acaba

BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021