Arabaya bulaşan çimento tozu nasıl nasıl temizlenir
  • 2771
  • 0

Arabaya bulaşan çimento tozu nasıl nasıl temizlenir

Bulunduğunuz bölgede inşaat yapılıyor ise ya da yolda giderken beton mikseri tarzında araçların yanından geçiyorsanız eğer arabanıza çimento sıçrayabilir. Bu tabaka çok kısa bir süre içerisinde kurumaktadır. Araç sahipleri tarafından yapılan en büyük hata ise çimento lekesini kazıyarak ya da direk araç temizliğine vererek çıkarmaya çalışmaktır.

Bireysel olarak kazıma, silme ya da temizlik yapma sonucu aracınızın boyasını çizebilirsiniz. Çimento kuruduğunda sökülmesi oldukça zor olur ve sizler tarafından yapılan işlemler maalesef ki araç kaporta ve boyasına zarar vermenize sebep olur.

Çimento tozu arabadan nasıl çıkar

Özkimsan tarafından geliştirilmiş olan OK-103 sayesinde arabanın üründeki kurumuş çimento tozu ve beton tabakalarını araç boyasına ve kaportadaki diğer plastik alanlara zarar vermeden kolayca çıkarabilirsiniz. Ürünümüz 2018 yılı içerisinde sizlerle aynı sorunu yaşayan 10.000’in üzerinde araç sahibi tarafından kullanılmıştır.

Mesela hemen aşağıda aracının tavanına ve camına tamamen çimento lekesi bulaşmış ve bu bulaşan tabakanın temizliği için oldukça yüksek meblağlar istenen bir kullanıcının tamamen temizlik yaptıktan sonra son kalan bir noktada bizler için çektiği videoyu sizlerle paylaşalım.

Araba çimento temizleyici nasıl kullanılır

Kullanımı oldukça basittir. Ürün konsantredir. Yani su ile seyreltilerek kullanılır. Çimento tabakasının yoğunluğuna göre ağır tabakalarda 1/2 oranında, orta çimento tabakalarında 1/3 oranında, sadece toz tarzında çimento lekelerinde 1/5 oranında su ile seyrelterek kullanabilir.

Ürünü bir spreyer (fıs fıs) içerisine koyun. Ardından su ekleyin. Çimento tozu ve tabakası olduğu yere sıkın. Hemen tepkimeye girer. Tamamen çözündüğünde sadece bol su ile durulayın.

Not: Ürünü kromlu ve nikelajlı kısımlarda kullanmayın. Bazı arabalarda bu alanlar mevcuttur.

Soru: Aracın boyasına ya da plastik kısımlara zarar verir mi ?

Cevap: İçiniz rahat olsun. Kesinlikle zarar vermez. İçerisinde özel inhibitörler vardır. Boyalı ve plastik kısımlarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Nasıl Satın Alabilirsiniz

OK-103 arabaya bulaşan çimento ve benzeri inşaat atıklarını temizleyen ürünü hemen aşağıda bulunan alandan sepetinize ekleyerek dilerseniz 3D güvenlikli kredi kartı ödeme yönetimini kullanarak dilerseniz de EFT/Havale yöntemi ile satın alabilir ve aynı gün içerisinde sizlere kargolanmasını sağlayabilirsiniz. Ürününüz 1 (bir) iş günü içerisinde sizlere teslim edilmektedir.

Konu ile ilgili aklınıza takılan bir çok soru olabilir. Firmamızı arayarak ya da yorum alanından yazarak sorabilirsiniz.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021