Alüminyum Klima ve Radyatör Temizleme Sıvısı
  • 1834
  • 0

Alüminyum Klima ve Radyatör Temizleme Sıvısı

Ev tipi split klimaların,motor radyatörlerinin ve chiller soğutma sistemlerinin ve benzeri soğutma sistemlerin evaporatörleri bakır veya çelik borulardan, bu boruların içindeki sıvıyı yüzey alanını genişletmek suretiyle soğutmaya yarayan petekler (kanatçıklar)de genellikle aliminyumdan oluşmaktadır.Zamanla bu petekler ortamın kirini,tozunu,yağını vb. kirliliklerini yüzeylerinde toplar ve kanallarının içi dolmaya başlar, evaporatör borularının üstüde kirlenir. Zamanla Alüminyum oksit tabakasıda oluşabilir.Aynı zamanda kirlilikten dolayı peteklerde bakteri üremesi oluşabilir. Bu durum hem sistemin daha fazla enerji harcayarak daha az soğutma veya ısıtma yapmasına neden olur, hemde yeterli verim alınamamaya başlar. Klima ve soğutucu sisteminden gelen kötü kokuların sebebi de bakteri ve virüs oluşumudur. Bu da insan sağlığını ciddi şekilde tehdit edebilmektedir.

Klimaların ve chiller peteklerinin temizliği yukarıda anlattığımız sebeplerden dolayı elzemdir. Her yıl bu klima kanatçıkların temizliğinin yapılmasını veya yaptırılmasını öneririz.

OK-131 Konsantre Alüminyum Klima, Radyatör Temizleyici Hijyenik ve Antibakteriyel bir üründür.Hoş kokuludur. Aşındırıcı ve zarar verici asitler içermez.Petekler üzerindeki kir, kireç, yağ, aliminyum oksit tabakası dahil tüm kirlilikleri söker.Köpürerek temizlemesinden dolayı Klima temizleme köpüğü veya klima temizlik suyu olarak da halk arasında adlandırılır.

-Ev ve işyerlerindeki split tipi klimaların iç ve dış ünitelerinin temizliğinde

-Oto klimalarının klima evaporatörlerinin temizliğinde

-Chiller olarak adlandırılan sistemlerin dış ünitelerinin peteklerinin temizliğinde

-Araçların radyatör peteklerinin temizliğinde

-Alüminyum yüzeylerin ve metallerin temizliğinde kullanılır.

-Kullanım şekli yüzeye püskürtme ve su ile durulamadır.

-OK-131 klima temizleme kimyasalı kirin yoğunluğuna göre 1/5 ile 1/25 arasında su ile seyreltilir. Sıcak su kullanılabilir. Bu kimyasalın performansını arttırır.

-Basit fısfıs spreylerle veya profesyonel püskürtücülerle, seyreltilmiş çözelti peteklere püskürtülür ve birkaç dakika bekletildikten sonra su ile durulanır. 1 saat beklendikten sonra klima çalıştırılabilir. Temizlemeye başlamadan önce Klimanın elektriği sigortadan kapatılmalıdır.

OK-131 Konsantre Alüminyum, Radyatör klima serpantin petek temizleyici Özkimsan firmasının bir markasıdır.

YORUM BIRAKIN

Yorumunu 24 saat içerisinde cevaplanacaktır.


BİLGİ ALIN

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ister misiniz ?

BİZİ ARAYIN
SON YAZILAR
EN ÇOK GÖRÜNTÜLENLER
ÖZKİMSAN

Özkimsan Endüstri Kimyasalları Konsantre Sökücüler

Özkimsan Endüstri Kimyasalları © Copyright 2016 - 2021